Keystone logo
IMT Nord Europe

IMT Nord Europe

IMT Nord Europe

Tanıtım

IMT Nord Europe , Paris'in kuzeyindeki en büyük mühendislik lisansüstü okuludur ve geleceğin genel mühendislerini ve dijital uzmanlarını eğitir. Her yıl, Lille Üniversitesi ile ortaklaşa bir Institut Mines Télécom olan IMT Nord Europe , ekonomik ve sosyal değişiklikleri öngörmek üzere eğitilmiş 600'ün üzerinde yetenekli mühendise dereceler vermektedir.

Avrupa'nın kavşağında önemli bir eğitici oyuncu

IMT Nord Europe , Fransa'daki en büyük Mühendislik Okullarından biridir. Paris'in kuzeyinde, Brüksel ve Londra'ya yakın bir konumda, geleceğin uluslararası liderleri ve uzmanları olacak genel ve uzman mühendisler yetiştiriyoruz.

IMT Nord Europe , aşağıdaki alanlarda bilim ve teknolojide üst düzey öğretim ve araştırma geliştirir:

 • Dijital Bilimler
 • Enerji ve Çevre
 • Eko-Malzemeler, Sanayi ve İnşaat Mühendisliği

168477__MG_0111.jpg

Yenilik ve araştırma DNA'mızda var

Biz, Fransa'nın önde gelen mühendislik ve yönetim okulları grubu olan "Institut Mines Télécom" (IMT) Okuluyuz . Yaklaşık 14000 mezundan oluşan bir ağ ve bilimsel ve teknolojik gelişmeye katkıda bulunan 2000'den fazla A dereceli araştırma yayınıyla , IMT'nin akademik mükemmelliği geniş çapta kabul görmektedir.

Uluslararası bir bakış açısına sahip küresel bir kilit oyuncu olan IMT okulları, sınırların ötesinden öğrencileri çekerken ( Yüksek Lisans ve Doktora düzeyindeki kurslara kayıtlı öğrencilerin% 33'ü yurt dışından ), aynı zamanda öğrencilerini en iyi uluslararası üniversitelere gönderiyor.

IMT Nord Europe öğrencilerimiz için 35'in üzerinde çift diploma fırsatı sunuyoruz ve dünya çapındaki kurumlarla 120'den fazla ortaklığımız ve çok sayıda laboratuvar ve araştırmacı ile değişimlerimiz var.

Mükemmel eğitim ve kişiye özel programlar

1 Ocak 2017'de, Mines Douai ve Télécom Lille, IMT Lille Douai adlı 2 ünlü mühendislik okulunun birleşmesi ile oluşturulmuştur ve şu anda IMT Nord Europe , Douai'de yaklaşık 20.000 m²'lik bir araştırma merkezine ve eğitim ve araştırmaya ayrılmış iki siteye sahiptir. ve Lille. Kampüs, tüm öğrencilere FabLab, Uluslararası ve Kültür Merkezi ve bir iş hızlandırıcı da dahil olmak üzere yeteneklerini ortaya çıkarmak için araçlar sağlar.

168478_ProjetESSENTIEL_IMTLilleDouai-2.jpg

Her yıl, Lille Üniversitesi ve Institut Mines Télécom ile ortaklaşa olarak , IMT Nord Europe , ekonomik ve sosyal değişiklikleri öngörmek üzere eğitilmiş 500'den fazla yetenekli mühendise derece verir.

IMT Nord Europe , Bilim, Mühendislik ve Teknoloji alanlarında üç Yüksek Lisans programı sunmaktadır. Bu Ulusal Yüksek Lisans Dereceleri tamamen İngilizce olarak verilmektedir:

Master of Science programı, uluslararası bir ortamda istihdam edilebilirliği artırmak için yüksek kaliteli bir yüksek lisans derecesidir . IMT Nord Europe Yüksek Lisans dereceleri , okulun araştırma uzmanlığından ve iş dünyası ile olan yakın bağlantılarından yararlanır. Bu işbirlikleri, şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda teknik beceriler kadar yönetim ve iletişim becerileri açısından da bir kalite göstergesidir. IMT Nord Europe , dünyanın yarının zorluklarını üstlenmesi için ihtiyaç duyduğu yöneticileri eğitiyor.

Tamamen İngilizce olarak öğretilen Yüksek Lisans öğrencilerimiz, dünyanın her yerinden gelen sınıf arkadaşları ve profesörlerle Fransa'da uluslararası bir ortamda eğitim göreceklerdir.

Kendinizi Fransız kültürüne kaptırmak için en iyi yer

Fransa'nın kuzeyi , rahat ve samimi tavrıyla bilinir . Başkenti Lille, Fransa'da yaşamak için bir numaralı şehir olarak ortaya çıktı. 100.000'den fazla öğrencisi ile en genç şehirlerden biri olarak, kültüre erişim, harika yemek yeme, alışveriş ve dışarı çıkma mekanları ile harika bir yaşam tarzına sahip olacak, aynı zamanda güzel yeşil alanların ve sayısız kafenin tadını çıkarma fırsatınız olacak. Ayrıca, Eurostar veya TGV'ye atlayabilir ve birkaç saat içinde bir Avrupa merkezinde olabilirsiniz.

168475_EHEFPH20214003001.jpg

Kampüslerimizin yakınında, size modern tesislerin sunulacağı öğrenci yurtları düzenliyoruz .

Lille aynı zamanda önemli bir hizmet geliştirme merkezidir ve çeşitli mükemmellik ve yenilik merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. FrenchTech etiketi ile ödüllendirilen Lille Metropolis, girişimciler için bir üreme alanıdır: 200'den fazla çalışanı olan 200 şirket, büyük büyüme potansiyeline sahip 150 orta ölçekli şirket ve her yıl 9.000'den fazla iş kurma veya devralma.

Bölge olağanüstü bir mimari mirasa sahiptir ve kültürü gelişiminin merkezine yerleştirir. Palais des Beaux-Arts, Piscine de Roubaix, Louvre-Lens vb. Dahil olmak üzere 15 müzeye sahip olan Lille şehri, bu alanda bir referans noktasıdır.

Parti yapmak, düzenlenen pek çok eğlenceli ve birleştirici etkinliğin de gösterdiği gibi, yerel halkın genlerindedir: ünlü Braderie de Lille, Ana Meydan Festivali, Dunkirk Karnavalı ve Lille 3000 şenlikleri.

Sizi ağırlamaktan ve profesyonel bir tatmin yolunda eğitim yolunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

182393_1653156260109-Copie.jpg

Daha fazla bilgi için :

#Contactus [email protected]

#CheckourWebsite href="www.imt-nord-europe.fr/en

Konumlar

 • Douai

  Rue Charles Bourseul,941, 59500, Douai

 • Douai

  764 Boulevard Lahure, 59508, , Douai

  • Villeneuve-d'Ascq

   Rue Guglielmo Marconi, 59650, , Villeneuve-d'Ascq

   sorular