Keystone logo
Institute of Advanced Design Studies

Institute of Advanced Design Studies

Institute of Advanced Design Studies

Tanıtım

Giriş

Institute of Advanced Design Studies (ADES) lisansüstü öğrenciler ve profesyoneller için sürdürülebilirlik çalışma programları sunan bağımsız bir tasarım okuludur. Programlarımız, sürdürülebilirliğe yönelik disiplinlerarası bir yaklaşıma dayanmaktadır ve tüm geçmişlerden gelen öğrencileri kabul ediyoruz. İklim değişikliği, çevresel bozulma, iş yaşamı ve küresel toplumdaki değişikliklerle bugün karşılaştığımız zorlukların karmaşıklığını ve çok disiplinli olduğunu ve bu zorlukların üstesinden gelmek için yeni bir uzmanlık türünün gerekli olduğunu biliyoruz.

ADES, disiplinlerarası ekiplerde çalışacak şekilde tasarlanan Tasarım Düşünme araçları ve tasarım süreci araçlarıyla donatılmış yeni bir tasarımcı türünü eğitmek için tasarlanırken, çoklu diski çözmek için tasarım, kimya veya biyomühendislikte kendi disiplinlerini kullanma yetkisi vardır. bugünün disiplin sorunları. ADES, geleneksel bir fakülte yerine, tasarımcıların biyologlara, mühendislere ve filozoflara kadar çeşitli disiplinlerden küresel düşünce liderleri olan konuk moderatörler ile çalışarak günümüzün problemlerini çözmeye uygun bütünsel yaklaşımlar elde etmektedir.

ADES Deneyimi

ADES'te sadece öğrenmeyeceksiniz; küresel zorlukları çözmenin ve insanlığa ve çevreye fayda sağlayacak tasarımları ilerletmenin zamanı geldiğine inanan , dünyanın dört bir yanından etkili liderler olan konuk moderatörlerimizle çalışacaksınız. ADES stüdyosundaki bu uzmanlarla yoğun etkileşim, kapsamlı tasarım tabanlı çözümleri şekillendirme hırsıyla sürükleyici bir öğrenme deneyiminin bir parçası olarak işbirliği yapmanıza olanak tanır.

Küresel eğilimler, alışkın olduğumuz silo tiplerini geçerek daha fazla ko-lab türünü gösteriyor. ADES stüdyosunda ko-laboratuar gibi çalışıyoruz. Günümüzün teknolojik ve bilimsel ilerlemeleri ile birlikte doğa ve insani değer odaklı tasarım eğitimi sunuyoruz. Mevcut eğitim programlarını tamamlamak ve disiplinler arasında sürdürülebilirlik için eğitim çeşitliliğini artırmak için çalışıyoruz. ADES stüdyosu tasarımla Üretken Bilim, Tasarım Felsefesi ve Metodolojisi olarak çalışır. Kurslarımız teoriyi pratiğe taşıyor; geleneksel tasarım, mimari, teknoloji, mühendislik uygulamalarının yanı sıra malzeme çıktılarının üretildiği diğer alanlardaki eylemlere ilham vermek ve onları etkilemek.

Konumumuz

Enstitü, Tuna Nehri kıyısında eski bir bira fabrikası olan Art Quarter Budapest (AQB) 'nde uluslararası bir çağdaş sanat merkezine dönüştü. Hareketli Budapeşte şehrinde yer alan Art Quarter, ilham veren kapalı ve açık sergi alanlarına, atölye stüdyolarına ve oturma yerlerine sahip çeşitli binalara ev sahipliği yapmaktadır. AQB'deki ADES Studio, ders ve atölye çalışmalarının yanı sıra grup çalışması ve özel çalışmaların yapıldığı açık bir alan olarak faaliyet göstermektedir. Stüdyo, araştırma ve modül proje çalışmaları için oturum saatleri dışında öğrencilerimize her zaman açıktır. Öğrenciler ayrıca mutfak ve dinlenme alanları ile donatılmış ortak odalara erişebilirler. Art Quarter'ın çok kültürlü ve yaratıcı atmosferi insanları düşünmek, yaratmak ve işbirliği yapmak için bir araya getiriyor.

ADES İnsanları ve Ağı

ADES nispeten küçük bir organizasyondur, ancak küresel yaratıcı ve çevre endüstrisi içinde güçlü ilişkiler ile tasarım ve teknoloji, biyoteknoloji, sanat ve Avrupa ve dünyadaki diğer disiplinler arasındaki ortaklardan oluşan bir ağ ile çalışmaktadır. Bu paha biçilmez ağ, ADES öğrencilerine mezun olduktan sonra işbirliği ve istihdam olanakları sağlar.

Bir ADES mezunu olarak, bugünün multidisipliner problemlerini çözmek için geçerli olan Sürdürülebilirlik için Tasarım Düşüncesi ile beceri setiniz zenginleştirilecektir. ADES mezunları, tasarım tabanlı doğa ve insani değer odaklı çözümlerle çalışmaya adanmış küresel bir Düşünce Liderleri ağı olan mezunlar oluşturacaklardır.

132068_iads_1500x1000_086.jpg

Neden ADES ile Çalışma ve Neden ŞİMDİ?

Bugün sürdürülebilirliğe odaklanma muazzam. İklim değişikliği ve çevredeki insan ayak izi, henüz hazırlanmadığımız bir ölçekte kendini gösterdiğinden, dünyadaki çabalar zamanındadır. “Şimdi harekete geç” çağrısı gerçekten acildir. ADES bu aciliyete yanıt vermek için inşa edildi. Ancak daha fazla yeşil ürün, sistem ve hizmetle değil, gerçekten radikal çözümlere ulaşmak için “uygulamamızdan önce kafa kafaya” ihtiyacımız olduğu fikriyle. Sorunlarımızı, onları yaratan araçlarla çözemeyeceğimiz fikri. Sürdürülebilirlik için Yeni Tasarım Düşüncesi , bu kadar acilen çağrılan eylemi bilgilendirir.

ADES ile Çalışmanın Yararları

1. Orta Avrupa Bölgesi

Macaristan'ın başkenti Budapeşte, zengin ve çeşitli kültürel yaşamıyla tarihi ve eklektik bir şehirdir. Mimari hazineler, sayısız müze, bir dizi şifalı termal su ve Doğu ve Orta Avrupa'da rakipsiz bir gece hayatı bulabilirsiniz. Aynı zamanda, özellikle Batı Avrupa açısından, öğrenci merkezli ve uygun fiyatlı bir şehirdir.

2. Sürdürülebilirlik Çalışmaları için Tasarım Uzmanları

Öğrencilerimizi Sürdürülebilirlikte Düşünce Liderleri olmaya yönlendirmeye adamış öncü, bağımsız bir tasarım okuluyuz.

3. Dünya standartlarında konuk moderatörler

ADES öğrencileri, çalışmalarımızla toplumumuzu değiştirmenin ön saflarında yer alan tanınmış bilim adamları, akademisyenler, tasarımcılar ve yenilikçilerle çalışır.

4. Yaratıcı, Kapsayıcı Öğrenme Ortamı

Gerçekten disiplinler arası bir eğitim olan ADES öğrenme ortamı, çok disiplinli gruplara eşlik eden kültürel ve disiplinsel çeşitliliğe açıkken, çalışma yöntemleri ve çıktıları dahilinde deney, yaratıcılık ve radikal inovasyona izin verir.

5. Bire bir özel ders

ADES deneyimli öğretmenleri her zaman tartışmalara ve bireysel öğrencilere ve gruplara rehberlik etmeye hazırdır. ADES stüdyosu, öğrencilerin, moderatörlerin ve eğitmenlerin bilgi üretme faaliyetlerine eşit erişime sahip olduğu ve hedefin birlikte bilgi üretme olduğu küçük ürün tasarım stüdyolarına, laboratuvarlara veya düşünce kuruluşlarına benzer.

6. Gerçeklik Odaklı Dersler

Küresel eğitimdeki rolümüz, çok disiplinli öğrenciler için sürdürülebilirlik için tasarım eğitimine öncülük etmektir. Mevcut eğitim programlarını tamamlamak ve disiplinler arasında sürdürülebilirlik için eğitim çeşitliliğini artırmak için çalışıyoruz. Derslerimizde öğrenciler daha yeşil tasarım yapmanın ötesinde öğrenirler; mevcut örgütlerimizi ve sistemlerimizi ekoloji, sürdürülebilirlik ve dayanıklılık ilkelerinin öncülük ettiği bir dünyaya nasıl adapte edeceklerini araştırıyorlar.

7. Uluslararası Öğrenci Topluluğu

Öğrencilerimiz yaratıcı ve meraklı, zaten bir beceri tabanına ve bir disiplinde bir dereceye sahipler ve yeteneklerini geliştirmek ve Sürdürülebilirlik konusunda uzmanlaşmak istiyorlar. Sınıflarımız, örneğin ürün-hizmet tasarımı, mimarlık, teknoloji mühendisliği, doğa bilimleri mezunları, sanatçılar, antropologlar ve filozoflar gibi tüm kültürel ve disiplinlerden gelen bireylerden oluşur.

8. Ortak laboratuvar türü eğitim

ADES öğrencileri sadece yeni bir beceri öğrenmek yerine, tasarım, mimari, teknoloji ve sosyal gelişimdeki gelecekteki uygulamalara uygulanabilecek yeni düşünce yöntemlerini birlikte yaratmak için gruplar halinde ve ekip olarak çalışırlar. Konuk moderatörler ve öğretim görevlileri alanlarıyla ilgili en son bilgileri edinirler, bu nedenle ADES çalışmalarının zamanın en acil sorunlarının çözümü ile ilgisini daima korurlar. Ayrıca, ADES müfredat dışı çalıştayları, yaz okulları ve çalışma gezileri, ADES stüdyosunun ötesinde yeni kültürel ve disiplin perspektifleri sağlar.

11. Radikal sürdürülebilirlik için düşünme becerileri tasarlayın

ADES öğrencileri, insanın cazibesi için her zamanki gibi tasarım çözümlerini uygulamanın ötesine geçebilecek ve insan, ürün veya iş merkezli yollarla düşünmeyecek, ancak tüm tasarım çabalarındaki en kritik kısıtlamanın radikalden geldiğini anlayacaklar. gezegenimizin varlığı ile birlikte varlığımızı sürdürürken olduğu gibi sürdürülebilirlik. Misyonumuz, öğrencilerimizin gelişen bir çevreye katkıda bulunabilmeleri için disiplinler arası bir tasarım eğitimi iletmektir.

12. Çalışma gezileri

Ders programı, öğrencilerin dış kültürel ve disiplin deneyimleri kazanabileceği çalışma gezilerini içerir.

yer

Budapeşte, Macaristan. ADES Studio'nun merkezi Art Quarter Budapest'te bulunmaktadır.

132066_artquarterbudapest.jpg

Fotoğraf: AQB

Web sitesi

https://ades.design/

Konumlar

  • Budapest

    Institute of Advanced Design Budapest Nagytétényi út 48-50 Budapest, Hungary, 1222, Budapest

programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular