Keystone logo
International Maritime University of Panama

International Maritime University of Panama

International Maritime University of Panama

Tanıtım

Panama Denizcilik Okulu 1958'de kuruldu ve o zamanlar Güverte ve Makine Görevlisi kariyerlerinin kurulduğu 1971 yılına kadar sadece çok amaçlı denizcileri eğitmeye adanmıştı. 1972'de, Uluslararası Deniz Ticaret Görevlilerine olan talep ve Panama Kanalı'ndaki istihdam olanakları dikkate alındı, bu nedenle akademik teklif üniversite düzeyinde genişletildi ve Deniz Ticaret Görevlilerine giden kariyerleri içeriyordu.

Eski Panama Denizcilik Okulu, Deniz Bilimleri Fakültesi'nin bir parçası olarak entegre edilen International Maritime University of Panama (UMIP) bir parçasıdır; Güverte Görevlileri (navigasyon ve deniz taşımacılığı konusunda uzmanlık ile Deniz Mühendisliği Lisansı) ve Makine (deniz makineleri ve gemi tahrik sistemlerinde uzmanlık ile Deniz Mühendisliği Lisansı) eğitiminde uzmanlaşmıştır.

International Maritime University of Panama 1 Aralık 2005 tarihli ve 40 sayılı Kanunla oluşturulan, özerkliği, yasal statüsü ve kendi varlıkları, yönetim hakkı ve yetkisi ile Panama Cumhuriyeti'nin resmi üniversitesidir. denizcilik disiplinlerinde ve ulusal, bölgesel ve uluslararası denizcilik topluluğunun teknolojik gelişiminde öğretim, araştırma ve genişletme yoluyla planlar ve çalışma programları düzenlemek.

Konumlar

 • Panama City

  Calle College, , Panama City

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular