Keystone logo
International Psychoanalytic University Berlin

International Psychoanalytic University Berlin

International Psychoanalytic University Berlin

Tanıtım

Uluslararası Psikanaliz Üniversitesi (IPU) Berlin, kar amacı gütmeyen temsilci tüzel kişilik, Üniversite Psikanalizini Teşvik Vakfı'nın sahibi olduğu ve yönettiği Alman Bilim ve Beşeri Bilimler Konseyi, Wissenschaftsrat tarafından akredite edilmiş, devlet tarafından tanınan bir özel üniversitedir. Kesin bilimsel standartları pratik psikoloji çalışma kursları (BA ve MA kursları) ile psikolojik terapi, psikanalitik kültürel çalışmalar, liderlik ve danışmanlık konularında çalışmalara paralel olarak yarı zamanlı olarak alınması amaçlanan çalışma kurslarıyla birleştirir. Üniversite kampüsü doğrudan Berlin-Mitte bölgesindeki Spree Nehri'nde bulunmaktadır.

2009 yılında IPU'da derslerin başlamasıyla birlikte, akademik psikoloji çalışma kurslarının tek taraflı, doğa bilimleri yönünde ortaya çıkan bir boşluk kapatıldı. IPU'daki çalışma kursları, insanı biyolojik, sosyal ve kültürel olarak şekillendirilmiş bir varlık olarak haritalayan ve bireyi kişisel tarihlerinin arka planında ve bilinçdışının etkisi altında anlamaya çalışan bir bilim olarak psikanalizi taşır. IPU'daki tüm çalışma dersleri hem araştırma hem de uygulamaya yöneliktir ve ilk çalışma döneminden itibaren klinik ve pedagojik uygulamalarla yakın temas sağlar.

IPU Misyonu

IPU, psikanalitik temelde araştırma yapmanın yanı sıra çalışmaları, ileri çalışmaları ve ileri eğitimi kolaylaştırır ve öğretim ve araştırma alanlarında disiplinlerarası bir bilim anlayışı izler.

Diğer bilimlerle diyalogda, uygulamalı bir sosyal bilim ve kültürel teori olarak psikanalizin daha da gelişmesine katkıda bulunur.

Psikanalizi, insanı biyolojik, sosyal ve kültürel olarak şekillendirilmiş bir varlık olarak nitelendiren ve bireyi kişisel tarihinin arka planına karşı ve bilinçaltının etkisi altında anlamaya çalışan bir bilim olarak aktarır.

IPU'da ders veren ve araştırma yapan bilim adamları, uygulama, öğretim ve araştırma alanlarında uzun yıllara dayanan bir deneyim kazanmıştır. Emrinde gerekli kaynaklar ile mükemmel öğrenme ve çalışma koşullarından yararlanırlar.

Analiz, tartışma ve paylaşılan gelişme - disiplinlerarası bir seviyede ve herhangi bir statü grubunun sınırlarının ötesinde - IPU'daki bilimsel ve organizasyonel çalışmanın belirleyici bir kriterini temsil eder.

IPU, ağlar kurar ve bilim, eğitim ve uygulamada ulusal ve uluslararası ortaklarla, halk arasında içerik ve olumlu algı bakımından karşılıklı zenginleşmeyi teşvik eden ortak düzenlemeler kurar.

IPU, öğretim, araştırma ve uygulama düzeyinde, uygulama ile araştırma arasında ve ayrıca disiplinlerarası ve uluslararası bir diyalogda yakın bir bağlantıyı yansıtır. Genel nüfusun sağlığına katkıda bulunur.

Konumlar

  • Berlin

    Stromstr. 1, 10555, Berlin

sorular