Keystone logo
International University of Monaco

International University of Monaco

International University of Monaco

Tanıtım

International University of Monaco 1986 yılında MONACO Prensliği'nde kurulmuş özel bir yüksek öğrenim kurumudur.

Program portföyü Lisans, Yüksek Lisans, MBA ve DBA derecelerini içerir. Esas olarak Monako ile yakından ilişkili uzmanlık alanlarına odaklanır: özellikle lüks ve finans sektörlerinde yüksek katma değerli hizmet faaliyetlerinin yönetimi. Bu yaklaşım, 2010'da 300 öğrenciden 2021'de 650'ye yükselen öğrenci kayıt rakamlarıyla IUM'un kendisini farklılaştırmasına ve sürekli büyümesine izin verdi. Özel yüksek öğretimde Fransız lider olan INSEEC Grubu içindeki entegrasyon, şüphesiz bu evrime katkıda bulunmuştur.

Bu büyümeye rağmen, IUM, çok kültürlü bir bakış açısına sahip, samimi, insan ölçeğinde bir işletme okulu olmaya devam ediyor. Öğrenci bünyesinde 70'den fazla farklı milletten olan IUM, dünyanın dört bir yanından öğrenciler arasındaki etkileşimleri ve değişimleri teşvik eder.

Misyonundan ilham alan ve rehberlik eden IUM, geleceğine ve çevresinde oynamayı planladığı role ilişkin vizyonunu karakterize eden belirli hedefler belirlemiştir:

 1. Lüks Yönetim, Ağırlama ve Etkinlik Yönetimi ve Finansal Hizmetler başta olmak üzere yüksek değerli hizmet faaliyetlerinde iş dünyası ve akademik çevrelerde yerel ve uluslararası bir referans noktası olarak tanınmak.
 2. Lüks, Ağırlama ve Finansal Hizmetler sektörlerinde Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilir Kalkınmanın teşvik edilmesinde önemli bir oyuncu olmak.
 3. Monaco'nun çekiciliğine önemli ölçüde katkıda bulunmak ve Prenslik içinde amiral gemisi bir kurum olmak.
 4. Proje tabanlı ve deneyimsel öğrenmeyi doğrudan bir dizi kuruluşla harekete geçirerek sınıf sınırlarını genişleten yenilikçi bir pedagojik yaklaşımı teşvik etmek.
 5. Mezuniyette işe alınan Lüks, Ağırlama ve Finansal Hizmetler alanında aranan uygulayıcıları hazırlamak ve yetiştirmek ve bu alanlarda firmalara katma değer kaynağı olan etkili ve aktif bir mezunlar ağı oluşturmak.

Görev beyanı

 • IUM, özellikle Lüks, Ağırlama ve Finansal Hizmetler olmak üzere yüksek değerli faaliyetler alanlarında dünyanın her yerinden son derece yetenekli ve sorumlu iş liderleri yetiştirmektedir.
 • IUM, girişimci bir ruhu, işbirlikçi çalışmayı, deneyimsel öğrenmeyi ve öğrenciler, öğretim üyeleri ve personel arasında karşılıklı anlayışı teşvik eden küçük, bağlantılı, teşvik edici, kültürler arası ortamında olağanüstü bir öğretim sunar.
 • IUM, yönetim uygulamalarını iyileştirmek için yüksek değerli faaliyetlerde yönetim bilgisinin ilerletilmesi ve yaygınlaştırılmasına yönelik araştırmalar yoluyla eğitim kalitesini temsil eder. Araştırma faaliyetlerini yerel ve uluslararası iş dünyası ile yakın ilişki içinde yürütür, inovasyonu, kurumsal sosyal sorumluluğu ve sürdürülebilir kalkınmayı teşvik eder.
 • IUM, ait olduğu akademik kurum olan OMNES Education'ın uluslararasılaşmasına ve Monako Prensliği'nin çekiciliğine ve dinamizmine katkıda bulunur.

Vizyon

 • Yüksek katma değerli hizmetlerde, özellikle Lüks Yönetimde, iş dünyası ve akademik topluluklarda yerel ve uluslararası bir referans olarak tanınmak; Ağırlama ve Etkinlik Yönetimi; ve Finansal Hizmetler; lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim için; ve bu alanlarda araştırma yapmak için.
 • Lüks, Ağırlama ve Finansal Hizmetlerde Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilir Kalkınmanın tanıtımında önemli bir oyuncu olmak.
 • Monaco'nun çekiciliğine önemli ölçüde katkıda bulunmak.

Önemli noktalar

 • +680 Öğrenci
 • +70 Milliyet
 • Sınıf Başına 30 Öğrenci
 • Monako'da Yılda 600 Etkinlik

Deneyimsel Öğrenmeye Güçlü Bir Vurgu

IUM'de öğrenciler akademik öğrenimlerini günlük öğrenme ortamlarının dışında gerçek bir iş bağlamında uygulayabilirler.

Deneyimsel öğrenme yaklaşımı, tüm müfredatı karakterize eder, uygulamaları, gerçek dünyadan örnekleri ve vaka çalışmalarını vurgular.

Bu yaklaşım, öğrencilere şirketler tarafından kendilerine verilen somut, güncel zorluklar üzerinde çalışma ve genellikle şirket içinde düzenlenen iş yarışmaları, stajlar ve ekip tabanlı proje çalışma gezileri sırasında stratejik karar verme ve önerilerde ilgili şirket yöneticileriyle aktif olarak katılma fırsatı sunar. program.

akreditasyonlar

AMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

Konumlar

 • Monaco-Ville

  14 Rue Hubert Clerissi, 98000, Monaco-Ville

  sorular