Keystone logo
International University of the Caribbean

International University of the Caribbean

International University of the Caribbean

Tanıtım

Uluslararası Karayip Üniversitesi (IUC) , eğitim alanında uzun bir deneyim geleneğini sürdüren ve Karayiplerin gerçeklerine ve zorluklarına en içten gelen yanıtlardan birini temsil eden bir kurumdur.

Karayipler Uluslararası Üniversitesi, Jamaika Birleşik Kilisesi ve Kasım 2005'te Kayman Adaları tarafından kurulmuştur. İki eğitim kurumundan oluşur: Liderlik ve İlahiyat Araştırmaları Yüksek Okulu (CLTD) [eski Teolojik ve Liderlik Gelişimi Enstitüsü] ve Mel Nathan Koleji. Bu kurumlar, eğitim yeniliği, yüksek akademik ve araştırma standartları ve topluluğa katılım taahhüdü ile zengin bir geçmişe sahiptir. İki varlığın birliği, Karayipler'de ve sonrasında genişleme ve artan etki için bir platform sağlayarak mevcut güçlü yanlarını somutlaştıracaktır.

Üniversite, rekabetçi bir küresel istihdam ortamının taleplerini karşılamak için kendilerini güçlendirme arzusuna sahip insanlara uygun, akredite edilmiş, yüksek öğrenim imkânı sunacağına söz verdi.

Uluslararası Karayipler Üniversitesi, aşağıdakilere yönelik bir taahhüt ile karakterize edilir:

 • Liderlik Oluşumu
 • Ulaşılabilirlik
 • Öğrenci dostu ve öğrenci odaklı yönlendirme
 • Kültürle ilgili programlar
 • Kalite araştırması ve yayını
 • Yüksek nitelikli personel

Barış Araştırmaları Gündemi

Üniversitenin ruhu ve karakteri, Barış Araştırmaları Gündemi'nin oluşturulmasıyla komşudur. Bu şekilde Üniversite, etki alanına giren insanların en iyilerini onurlandıran ses ve değerleri onaylamaya kendini taahhüt edecektir. Üniversite, 'şalom' bilgisinin yükü ile çalışır; bu, Barış - teolojik açıdan güçlü ve kapsamlı bir terminolojidir. Barış, sağlığın temel ilkesi ve sağlıklı ve maksatlı yaşamanın özünde yükselmiştir. Barış, ömür boyu veren enerji gücü olarak öğretilir, deneyimlenir ve öğrenilir. Barış Çalışmaları Gündemi, her kesimden insanları barış için çalışmak için yaşam biçimiyle uğraşmak ve yaşam biçimi olarak uygulamak için çağırıyor. Yakın gelecekte IUC'de sunulan tüm programlar, kurumun öğrencilerine barış sağlama taahhüdünün bir parçası olarak barışla ilgili bir kursun yer almasını sağlayacaktır.

Vizyon

Karayipler Uluslararası Üniversitesi'nin vizyonu, ailenin, toplumun ve ulusun refahını geliştirecek ve geliştiren nitelikli kişilerin güçlenmesini etkilemektir. "

Görev beyanı

"Hayat boyu öğrenme, eğitim güçlendirme, refah, barış ve bütünlük için daha mükemmel bir yolun ortak yaratıcıları."

Konumlar

 • Kingston

  47 Old Hope Road Kingston 5, , Kingston

  sorular