Keystone logo
© IPAG IE
IPAG Business School

IPAG Business School

IPAG Business School

Tanıtım

IPAG Business School Fransız Rivierası'nda Paris ve Nice'de bulunan bir Fransız yüksek öğrenim kurumudur. Misyonumuz, yöneticileri dünya çapında hızla değişen ortamlar hakkında eğitmek ve ulusal ve uluslararası görünürlüğe sahip kaliteli araştırmalar üretmektir. Okul, konularının akademik ilkelerini zenginleştiren üst düzey araştırmalara, iş dünyası ile harika bir ağ'a, öğrenciler arasında kültür ve bilgi çeşitliliğine duyulan takdire ve öğrencilerimizin önemli çağdaş konular ve etik konusundaki farkındalığını artırmaya güvenmektedir.

Okul, Lisans (3 yıllık derece), MBA (5 yıllık derece) ve Grande Ecole Programı (5 yıllık) dahil olmak üzere BTS'den (2 yıllık derece) DBA'ya (8 yıllık derece) kadar çeşitli programlar sunmaktadır. Yüksek Lisans Derecesi ve EFMD onaylı). Ayrıca çalışmalarında daha fazla esneklik tercih edenler için çevrimiçi programlar da hazırladık. Profesyoneller aynı zamanda IPAG Executive Education'dan Yönetim ve KSS alanında yüksek lisans gibi çeşitli kısa veya diploma kurslarını da takip edebilirler. 37 ülkedeki 130'dan fazla ortak üniversiteden oluşan uluslararası bir ağa güvenen öğrenciler, yurtdışında bir dönem eğitim almaya karar verirken aralarından seçim yapabilecekleri çok sayıda uluslararası destinasyon seçeneğine sahiptir. Okul her yıl Fransız işletme okulları ve IPAG programlarının ilgisini çeken 1000'den fazla yabancı öğrenciyi ağırlamaktadır. Ayrıca, önde gelen araştırmalarla IPAG, en tanınmış sıralamalarda (Şangay, RePEc) yer almaktadır.

Görevimiz

Yöneticileri dünya çapında hızla değişen ortamlar için eğitmek ve ulusal ve uluslararası görünürlükle kaliteli araştırmalar üretmek

Bu amaçla IPAG Business School şunlara güvenmektedir:

 • Konularının akademik ilkelerini zenginleştiren üst düzey araştırma
 • İş sektörüyle harika bir ağ
 • Öğrenciler arasında kültür ve bilgi çeşitliliğinin takdir edilmesi
 • Öğrencilerimizin önemli güncel konular ve etik konularında farkındalıklarını arttırmak
 • Amacımız çok yönlü, uyumlu ve sorumlu yöneticiler yetiştirmektir.

Kampüs Özellikleri

Paris'te, Eyfel Kulesi'nin eteğinde ve Saint-Germain des Prés bölgesinin kalbinde
Paris'in kalbinde, 15. bölgedeki Beaugrenelle'de bulunan kampüsümüz, bir medya kütüphanesi, çok sayıda çalışma odası ve bir kafeterya ile tamamlanmış 5.000 m²'lik bir alan sunmaktadır. "Tarihi" Paris kampüsümüz, başkentin kültürel ve entelektüel yaşamı için yüksek bir nokta olan Saint-Germain-des-Prés'in kalbinde ideal bir konuma sahiptir.

Nice'te, deniz ve dağların arasında yer alan
IPAG Business School 30 yılı aşkın bir süredir Nice'in kalbinde, eski Chambre des Métiers'in bulunduğu yerde kök salmıştır. Tarihsel olarak listelenen kampüsümüz, 40'ın üzerinde milletten 1.000'den fazla öğrenciyi ağırlamaktadır. Çalışma ortamı idealdir: iki büyük tiyatro, bir bahçe, bir kafeterya ve güneşli bir teras.

Paris Kampüsleri

Paris'in kalbinde ve çok geçmeden Eyfel Kulesi'nin bitişiğinde bir tane daha.

Güzel kampüs

Şehrin kalbinde, Nice kampüsü 40'tan fazla milletten 1000 öğrenciyi ağırlıyor.

Ortak kampüsler

Çin'de Kunming ve Los Angeles'ta.

Özellikle IPAG Housing adlı bir konaklama yeri bulmaya adanmış bir platformumuz var. Çok çeşitli konaklama seçeneklerine sahip olacaksınız (stüdyo, daire, özel bir evde oda vb.). Ayrıca, Fransa'da kalacak yer arayan uluslararası öğrencilere adanmış LinvinFrance platformunu da kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

  Description

  Mezunlar Bursu

  Mezunlarımızın tüm çocuklarına programdan bağımsız olarak öğrenim ücretlerinde% 10 indirim uygulanmaktadır.

  Aile Bursu

  Herhangi bir programda IPAG'a kayıtlı erkek veya kız kardeşi olan öğrencilere yıllık öğrenim ücretlerinde% 25 indirim yapılır.

  Burslar ve fon sağlama

  Başarı Bursu

  Her yıl, her kampüste, PGE3 dışındaki Grande Ecole Programındaki en iyi öğrenciler, mükemmel sonuçları nedeniyle indirimli öğrenim ücretleri şeklinde ödüllendirilir.

  Uygunluk kriterleri: Akademik sonuçlar.
  Değer: Öğrencinin durumuna bakılmaksızın (değişimli veya değil) her süper terfide ilk 3'e giren öğrencilere okuldan mali ödül. Alternatif ise: öğrenciye transfer. PGE5 için başlangıç eğitimi süper promosyonunda ilk 3 öğrenciye, Çift Diploma süper promosyonunda ise ilk 3 öğrenciye ödül verilir.

  Mükemmellik Bursu

  İlk yıl için öğrenim ücretlerinde %50 indirim sağlanır:

  • Bakalorya derecesini en yüksek dereceyle geçen tüm öğrencilere
  • Lisans derecesini onurla geçen, devlet burslu öğrencilere

  IPAG Bursu

  Okul, Grande École ve Lisans programları için, bir tahsis komitesi tarafından, maddi açıdan test edilmiş ve akademik sonuçlara bağlı olarak verilen özel burslar oluşturmuştur. Bu burs Grand Ecole Programı, Lisans ve BTS öğrencilerine açıktır.

  Mezunlar Bursu

  Mezunlarımızın tüm çocuklarına programdan bağımsız olarak öğrenim ücretlerinde% 10 indirim uygulanmaktadır.

  Aile Bursu

  Herhangi bir programda IPAG'a kayıtlı erkek veya kız kardeşi olan öğrencilere yıllık öğrenim ücretlerinde% 25 indirim yapılır.

  Sıralamalar

  IPAG, Research.com'un “Üniversite Sıralaması”nda “Ekonomi ve Finans” kategorisinde İlk 10 Fransız kurumu arasında yer aldı.” Bu, okulun öğretim üyeleri ve tüm öğretmen-araştırmacılar için büyük bir ödüldür.

  4. Fransız İşletme Okulu IPAG, Ekonomi ve Finans alanındaki araştırmalarda En İyi Fransa sıralamasında şu anda 9. sırada yer alıyor. Fransa'nın en büyük 4. işletme okulu olarak, aynı zamanda Harvard Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ve California Berkeley Üniversitesi'nin hakim olduğu dünyanın En İyi 300'ü (282.) arasında yer alıyor. Okulun Fakülte ve Araştırma Dekanı Duc Khuong Nguyen'e göre, «bu sıralama IPAG'ın öğretmen-araştırmacıları tarafından yapılan muazzam çalışmayı, en prestijli uluslararası dergilerdeki yayınlarının kalitesini ve birkaç yıldır gösterilen çabaların tutarlılığını yansıtıyor ».

  Research.com, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliğinden Matematik, Sinir Bilimi, İktisat, Finans ve Tıp'a kadar çeşitli bilimsel alanlarda araştırma yapan en iyi üniversiteler ve okulların sıralamasını yılda bir kez günceller. Platformun kullandığı metodoloji, bibliyometrik verilerin kullanımına ve yarım bin kurumdan 160.000'in üzerinde araştırmacının çalışmalarının incelenmesine dayanıyor. Bu nedenle okulun bu ödülü almasını sağlayan şey, IPAG araştırmacılarının bilimsel yayınları ve aldıkları alıntılar yoluyla etkileridir.

  Bu sıralamadaki konumundan büyük gurur duyan IPAG, artık 2016'dan bu yana her yıl yer aldığı prestijli Şangay sıralamasına bakıyor - sonuçların yaz aylarında bekleniyor.

  Öğrenci Görüşleri

  Neden IPAG Business School'de eğitim almalısınız?

  • IPAG Business School, Paris ve Nice'in tam kalbindeki 2 kampüsü ve dünya çapındaki 135 ortak üniversitesi ile öğrencilere ideal bir öğrenme ortamında mükemmellik programları sunmaktadır.
  • IPAG, şirketlerin aradığı üst düzey yönetim becerilerini geliştirirken öğrencilerin Fransa'da ve yurtdışında profesyonel deneyim kazanmalarını sağlar.
  • Uluslararası açıklık: 30'dan fazla millet, IPAG Öğrenci organını oluşturur. Dünya çapında 135 ortak üniversite.
  • Akademik mükemmellik: Öğretmenler-araştırmacılar ve çalışmalarının kalitesi, programların kurumsal dünyanın ihtiyacını karşılamasını sağlar. Buna ek olarak, her yıl yaklaşık 200 iş profesyoneli katılıyor.
  • Pratik deneyimler: İş oyunları ve vaka çalışmaları gibi deneyime dayalı öğrenme ile 12 aya kadar profesyonel deneyim imkanı. Çalışmaları boyunca öğrenciler kişiselleştirilmiş destekten (tavsiye, rehberlik vb.) Yararlanır.
  • Zengin bir öğrencinin dernek yaşamı: 30'dan fazla dernek ile okul, tüm öğrencilere kampüse dahil olmak için birçok fırsat sunan dinamik bir çağrışım hayatı sunar. İster mevcut bir derneğin parçası olmak isterse yeni bir tane oluşturmak isteyin, size en uygun derneği bulma şansına sahip olacaksınız.

  Ödüller & Akreditasyonlar

  EESPİG

  EPAS

  Üye AACSB

  Şangay sıralamasında Ekonomi dalında 3. oldu

  Conférence des Grandes Écoles

  IPAG Business School Yurtdışında Eğitim Alınabilecek En İyi 10 Ülke Arasında

  educations.com Top 10 Europe rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2023 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Global rankings 2022 badge
  educations.com Top 10 Europe rankings 2021 badge

  Konumlar

  • Paris

   Rue du Théâtre, 10, 75015, Paris

  • Nice

   Boulevard Carabacel, 4, 06000, Nice

  • South Wales

   South Wales, Wales, New York,USA, 14139, South Wales

  • Bournemouth

   Bournemouth, England ,United Kingdom, , Bournemouth

  • Griffith

   Griffith, Griffith City Council, New South Wales, Australia, 2680, Griffith

  • Paris

   Rue du Théâtre,10, 75015, Paris

   sorular