Keystone logo
Instituto Politécnico de Santarém

Instituto Politécnico de Santarém

Instituto Politécnico de Santarém

Tanıtım

Sunum ve Tüzük

IPSantarém, bilgi, yaratılış, iletim ve profesyonel bir doğa, kültür, bilim, bilginin iletilmesi üretimi ve dağıtımı için, yaşlılar eleme taahhüt toplumun hizmetine, bir kamu politeknik yüksek öğrenim kurumudur teknoloji, sanat, uluslararası bir çerçevede öğrencinin merkeziliğini ve çevresindeki topluluk vurgulayan araştırma ve deneysel geliştirme hedefli.

IPSantarém

Bu Kanun Hükmünde Kararname sayılı 513 T / 79 26 Aralık 1979 tarihinde oluşturuldu. Başlangıçta, ben Santarém Tarım Okulu ve Santarém Eğitim Okulu anladım. 1985 yılı sonunda Yönetim ve Teknoloji Santarém Okulu kuruldu. 1986 yılında, 1997 yılında, Tomar Politeknik Enstitüsü doğurdu, Tomar Teknoloji Okulu Enstitüsü entegre edilmiştir. 1997 yılında, Rio de Spor Yüksekokulu Major oluşturulan ve 2001 yılında Santarém Sağlık Yüksekokulu entegre edildi. IPS 70s oluşturulan bir gelişme merkezi ve bölgede geliştirilen eğitim, kültür ve araştırma referans olarak kabul edilmektedir, şu anda beş Okullar, Santarém şehir ve Rio Maior kentinde dört içerir. Enstitüsü'nde Entegre öğrenciler, burs, kantin, tıbbi destek konaklama sağlamak Sosyal Hizmetler, yanı sıra farklı spor uygulama spor tesisleri sayısı da, bazıları topluluk escalabitana uzatmak.

IPSantarém özellikle yüksek öğrenim Avrupa bölgesi ve Portekizce konuşan ülkelerin toplumda ulusal ve uluslararası kurumsal işbirliğini ve tüm ajanların etkili hareketliliği, teşvik etmektedir.

yaygınlaştırılması ve bilginin transferi yanı sıra bilimsel bilginin ekonomik değere de dahil olmak üzere topluma ilişkiler faaliyetleri, katılır ve yükseköğretime erişim ve yaşam boyunca öğrenmeye için tüm usulüne uygun nitelikli vatandaşlar için gerekli koşulları sağlamak.

Konumlar

  • Santarém

    Complexo Andaluz Apartado 279 2001-904, , Santarém

sorular