Keystone logo
IQS – Universitat Ramon Llull

IQS – Universitat Ramon Llull

IQS – Universitat Ramon Llull

Tanıtım

Neden Eğitim IQS

IQS Universitat Ramon Llull'un kurucu üyelerinden biri olan Society of Jesus'un yüz yılı aşkın tecrübesi ve uzun bir geçmişi olan bir üniversite merkezidir. Ulusal ve uluslararası akreditasyonlar sürekli çalışmamızı garanti eder ve prestijimizi pekiştirir.

 • Kapsamlı Eğitim
  Mesleğimiz ve taahhüdümüz, insanları kişisel, akademik ve mesleki açıdan etik ve kapsamlı bir şekilde eğitmektir. Sonuç olarak, IQS de mesleki becerilerin edinimi, öğrencinin insan boyutunun gelişimi ile birleştirilir.
 • Programların Pratik Boyutu
  Programlar pratik, disiplinler arası bir eğitim sağlamak için tasarlanmıştır. IQS öğretim üyeleri, iş piyasasıyla ilgili son derece pratik ve güncel rehberlik sağlamalarına olanak tanıyan, endüstri ve işletmede tanınan profesyonel deneyime sahiptir.
 • Enterprise ile Bağlantılar
  Tüm öğrenciler özel şirketlerde zorunlu iş deneyimi stajı yapmakta ve bitirme projeleri iş planı gibi pratik uygulama çalışmaları geliştirmek için ele alınmaktadır.
 • İş Değişimi ve Mesleki Kariyer Rehberlik Hizmeti
  Öğrenciler, özellikle ilk işe yerleştirmelerinde profesyonel rehberlik ve yardım aldıkları IQS Job Exchange'e ve Professional Careers Guidance Service'e erişebilirler.
 • Uluslararası Meslek
  IQS yabancı üniversitelerle yapılan öğrenci değişimleri, öğrencilere hem akademik hem de kişisel açıdan zenginleştirici bir deneyim sunarak program çalışmalarını ideal bir şekilde tamamlar.
 • Tam İngilizce Programı ve Dil Öğrenimi
  IQS İşletme ve Yönetim alanında bazı lisansüstü programları ve lisans programını tamamen İngilizce veya kademeli olarak İspanyolca ve İngilizce olarak alma ve Almanca öğrenme fırsatı sunar.
 • Kişiselleştirilmiş Bakım ve Küçük Gruplar
  Öğrencilerin akademik, profesyonel ve kişisel konularda onlara rehberlik edecek kişisel öğretmenleri vardır. Tüm IQS lisans ve yüksek lisans programlarında sınıflar küçük gruplardan oluşur.
 • IQS Hibeler
  IQS , mükemmellik bursları ve aile yardımı hibelerini içeren kapsamlı bir burs ve hibe programına sahiptir.
 • IQS Lisansüstü Programla Mesleki Uzmanlaşma
  IQS lisansüstü program yelpazesi, öğrencilere kapsamlı bir eğitimle belirli bir çalışma alanında mesleklerini geliştirme fırsatı sunar.
 • Araştırma ve Eleştirel Düşünme
  Araştırma, kaliteli eğitim sağlamak, eleştirel düşünmeyi geliştirmek ve bilginin ilerlemesine katkıda bulunmak için gerekli bir faaliyettir. Bu nedenle IQS , lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında araştırmayı teşvik eder. programlar.

IQS iki Okulu vardır: IQS Bilimsel ve teknik çalışmaların öğretildiği Mühendislik Okulu ve IQS Ekonomi ve İşletme Çalışmalarının öğretildiği Yönetim Okulu.

Uluslararası Değişimler

IQS bilimi uluslararasılaştırma fikrine tamamen bağlıdır ve daha güçlü uluslararası bağların daha yüksek kaliteli çalışma ve araştırmalara yol açtığına inanır.

Yabancı üniversitelerle yapılan öğrenci değişimleri, IQS çalışmalarını öğrencileri hem akademik hem de kişisel açıdan zenginleştirecek bir deneyimle tamamlamanın ideal bir yoludur. Değişimler, IQS in değişim anlaşmaları yaptığı tanınmış yabancı üniversitelerle yapılır. IQS özellikle 96 üniversite ile değişim anlaşmasına sahiptir: Avrupa'da 44, Kuzey Amerika'da 31, Güney Amerika'da 12, Orta Amerika'da 3, Asya'da 5 ve Afrika'da 1.

IQS , Uluslararası İlişkiler Ofisi aracılığıyla, programlarının bir bölümünü yurtdışında okumak isteyen öğrencilere destek olur ve rehberlik eder. Uluslararası İlişkiler Ofisi, IQS e gelmek isteyen tüm uluslararası öğrencilere de yardım sunmaktadır.

Bu uluslararası değişimler sayesinde, IQS öğrenci veya araştırmacı aşağıdaki avantajlardan yararlanacak:

 • Bir dili geliştirin: Bir dili öğrenmenin, o dilin konuşulduğu bir ülkede yaşamaktan daha iyi bir yolu yoktur. Uluslararası şirketler ikinci bir dili akıcı bir şekilde konuşabilen adaylar ararken, bu onların profesyonel olanaklarını geliştirir.
 • Yeni ilişkiler: Kendilerinden farklı görüş ve kültürlere sahip, hatta profesyonel yaşamlarında onlara yardımcı olabilecek insanlarla tanışma fırsatı bulacaklar.
 • Beceri geliştirme: Belirli bir süre yurtdışında yaşama deneyimi, kültürel farklılıkları anlayarak insanların daha sorumlu ve başkalarına bağlı olmalarına yardımcı olur.
 • İstihdam: Öğrencilerin iletişim ağı, yurtdışında okuyarak uluslararası alanda gözle görülür şekilde büyüyecek ve bu da diğer şirketlere veya diğer olasılıklara giden yolu açacaktır.

Eğitim ve araştırma mesleği

IQS Mühendislik Okulu'nun temel amacı, bilim ve teknoloji alanında eğitim ve araştırma yapmaktır. Programlar, hem temel bilime hem de deneysel çalışmaya özel önem verilerek, pratik ve disiplinler arası eğitim sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Araştırma, yüksek kaliteli eğitim sağlamak, eleştirel düşünmeyi geliştirmek ve bilgideki ilerlemelere katkıda bulunmak için gerekli bir faaliyettir. Bu nedenle IQS lisans ve yüksek lisans programlarından doktora programlarına kadar araştırmaları teşvik eder ve teşvik eder. IQS Okulu

Mühendislik tesisleri laboratuvarları, atölyeleri, pilot ve yarı endüstriyel fabrikaları içerir. Öğretim atölyelerinde ve laboratuvarlarda, her öğrenciye bireysel kullanımı için bir istasyon atanır.

girişimci doğa

IQS Yönetim Okulu, mezunlarının İşletme ve Yönetim alanlarındaki eğitimleri ile uluslararası alanda tanınmaktadır.

Misyonu, endüstriyel ve teknolojik alanda öne çıkacak, kendini mükemmellik ve adalete adamış, rekabetçi organizasyonlar yaratmalarını, yönetmelerini ve yönetmelerini sağlayacak tutum, bilgi ve becerilere sahip kişilerin kapsamlı bir şekilde yetiştirilmesidir.

IQS Yönetim Okulu Fakültesi'nin mesleki deneyimi ve ayrıca referans makalelerinin yayınlanması, kongrelere katılım, kitap bölümleri ve sempozyumlar gibi sürekli katkı üretimi talep eden araştırma profili ünlüdür. , diğerleri arasında.

akreditasyonlar

AACSB Akreditasyonlu

Konumlar

 • Barcelona

  IQS Via Augusta, 390,, 08017, Barcelona

  sorular