Keystone logo
© Domus Academy
ISAD - Istituto Superiore di Architettura e Design

ISAD - Istituto Superiore di Architettura e Design

ISAD - Istituto Superiore di Architettura e Design

Tanıtım

OKUL

ISAD, Mimarlık ve Tasarım alanında yüksek kalitede bir mesleki eğitim sunma amacına sahiptir. Enstitü, 30 yılı aşkın tecrübeden sonra sürekli gelişme ve değişen süreçte yer alıyor ve bu da didaktik öğretmenlerin ya da genç profesyonellerin aktif olarak serbest mesleğe ya da Eleştirel veya editöryal alan. Her halükarda, çalışma gruplarında, öğretmenlerin yanında, öğrencilerin sosyal hayatında, deneyimlerin ve öğretmenlerin yer değiştirebileceği şekilde kurulmaya devam eden Enstitünün orijinal ruhuna herhangi bir zarar vermeyen bir değişim Hem de. İyi bir rekabetin, işbirliğini ve karşılıklı değişimi hariç tutmadığı topluluk ruhu.

Milan Galleria

tarih

Yılında kurulan 1980 Bir grup mimar tarafından ISAD, mimari fikir ve uygulamaları değiştirmeyi ve profesyonel tasarımcıları kurmayı hedefleyen bir felsefe ile% 100 İtalyan bir okuldur. ISAD son zamanlarda "Milanese İç Mimarlık Okulu" olarak onaylandı.

1982 Bahçe Tasarımı'nın ilk dersi ve ardından peyzaj tasarımının ilk Yüksek Lisans dersi. Milano bölgesi ve kuzey İtalya'daki hemen hemen tüm bahçe tasarımcılarını oluşturan bir parkur.

1983 Yelkenli ve motorlu yatların tasarımı için "deniz mimarisi" nin ilk iki yıllık dersi, bugün "iç yat tasarımı" konusunda bir atölye olarak sunuldu.

1984 Atölye çalışması ve Ivo Misani ile mücevher tasarımı kısa dönem semineri "The Cellini Project". Luciana Mulas ile "fotoğraf iç mekanı" nın ilk dersi. ISAD, çağdaş tasarımın ünlü öğretim üyelerinden bir podyum dalıdır.

1992 Antik çağda uluslararası öğretim görevlileri tarafından düzenlenen "antik sanat tahmini" dersi.

1993 En önemli olay, başyapıtlarını üreten en ünlü tasarım firmaları ile ortaklaşa bir Milano tiyatro sahnesinde ISAD için özel bir sergi tasarlayan Achille Castiglioni'nin mesleki deneyimlerinin "masalı". Catiglioni, sahne senaryosu tasarımının temel unsurları olan ürünlerinin her birinin yaratılışını anlatan canlı performanslar ve hikayelerle halkı eğlendirdi.

1995 ISAD ile Çin arasındaki işbirliğinin başlangıcı. Şanghay'daki "Tong Ji Üniversitesi", ISAD'ı İtalyan Tasarım ve ISAD eğitiminde bazı konferanslar düzenleyecek şekilde davet ediyor. ISAD, Şanghay "Dünya Plaza" kule iç mekanlarının yeniden restilasyonu için düzenlenen bir yarışma için davetlidir. Yarışmayı kazanan ISAD, bugün enstitünün direktörü olan mimar Marinella Jacini tarafından temsil ediliyor ve kulenin tüm ortak ve ortak alanlarını tasarlıyor ve gerçekleştiriyor. Çin'deki iş, rekabet projelerine katılım ve ardından Pekin'de "Dünya Finans Merkezi Konağı" ve Şangay'da "Uluslararası Nakliye Binası" nın tasarımı ve gerçekleştirilmesi ile sonuçlanıyor.

mimari

1998 Atelier Mendini ile ortaklaşa çalışan ISAD, Atlantik Mendini Ofislerinde Milan Tasarım Haftası etkinliklerini ve Jacopo Foggini ile Orobia üzerinden gerçek Prada merkezinin endüstriyel alanını tanıtıyor.

1999 ISAD, yeni kampüsünü Milan'daki Orobia üzerinden açabilmek için Atelier Mendini ile ortaklaşa düzenlediği "Renkli müzik" konulu etkinliklerin 3 akşamını organize ediyor.

2000 Üçüncü binyıl vesilesiyle Enrico Baleri, Marco Ferreri, Franco Raggi, Aldo Cibic, Fabio Novembre (80'li yıllarda ISAD öğrencisi), Federico Bucci, Alessandro Vicari, Matteo Vercelloni, Luca Scacchetti gibi çeşitli seminerler ve konferanslar düzenlendi. . John Brookes, yüksek rütbeli İngiliz bahçe tasarımcısı ile bir haftalık tasarım atölyesi.

2001 ISAD, Provincia di Milano tarafından, HB Grubu ile ortaklaşa "engellilerin ötesinde, engellilere yönelik tasarım" Master kursu için en iyi proje tarafından ödüllendirildi.

2003 İtalyan Bakır Enstitüsü tarafından başlatılan iç rekabet "Bakır ile tasarım". Makroform firması tarafından başlatılan iç rekabet "Plasticreativity". Kazanan projelerin prototipleri Milano Tasarım Haftası boyunca bir ISAD sergisinde sunuldu.

2004 Rotational Design Association ile ortaklığın başlangıcı: Rotatif tasarım teknolojisi ile gerçekleştirilen ürünlerin tasarımı için Milan'daki mükemmellik tasarım okulları öğrencileri arasında başlatılan rekabet.

2005 Belediye lotu ve alanı için kentsel tasarım önerileri için Comune di Romano Banco'nun sponsorluğunda düzenlenen seminer.

2005 ISAD 25'nci yıldönümü! Yıl boyunca önemli etkinlikler düzenlenmektedir:

 • Öğrenci proje çalışmalarının "25. ISAD hikayeleri" sergisi;
 • "ISAD 25. Yıldönümü için 3 Randevu" tasarım konulu konferanslar:
 • Mimarlar, Piero Lissoni ve Fabio Novembre ile birlikte çalışıyorlar, moderatör Enrico Morteo
 • İtalya'daki 80'li yıllardan bugüne Gabriele Basilico ve Maurizio Galimberti'nin moderatörü Alberto Moioli'nin Mimarlık ve Tasarımında Fotoğrafçılık
 • İtalya'da İç Mekanlar - 80'lerden İtalya'ya Jacopo Gardella, Piero De Martini ve Matteo Vercelloni'nin moderatör Giampiero Bosoni ile birlikte yaptığı iç mekan tasarımı projesi;
 • Abet Laminati, Alessi, Cassina, Cappellini, Fontana Arte, Luceplan, Luxottica, Rossi di Albizzate, Spazio'nun katılımıyla "1980/2005 Tasarım, Firmalar, Ürünler" sergisi ve 80'lerin ve 2000 yıllarının tasarım ürünlerinin çatışması 900, Venini. Way SpA'nın Sergi Tasarımı projesi.
Tasarım rengi

2008 Dublin'deki şirket "Caffè Parigi Ltd", Dublin şehir merkezindeki rıhtımlarında "Perakende Konsept Bar" konsept tasarımı için bir iç lisansüstü öğrenci yarışmasına dayanan bir iç mekan tasarım atölyesi organizasyonunu ISAD'a atadı.
Kazanan projenin tasarımcıları, projenin gerçekleştirilmesi için Dublin yerel mimarlık bürosunun gözetiminde davet edilir.

2009 Ünlü firma Colombo Design, ISAD'a kolları ve banyo aksesuarlarının yeni ürünleri için bir Tasarım Atölyesi atadı. Düzenlemeler çerçevesinde seçilen katılımcılar, yeni ürünlerin yönetici projelerini hayata geçiriyor. Ödül töreni, Triennale di Milano'da gerçekleşti ve kazanan projelere, ilgili nesnelerin üretimi için prototipler verildi.

2010 Giorgio Correggiari tarafından koordine edilen "Tasarım Malzemeleri - Tasarım Tekstil deneyimleri" nde Yüksek Lisans'ın ilk baskısı. Milan Belediyesi sponsorluğunda, "Turismo, Marketing Territoriale, Identità", "Cultura" ve "Politiche del Lavoro" başlıklı bölümlerin işbirliğiyle, "Ricerca, Innovazione e Capitale Umano" konseyinin sponsorluğunda Usta yer alır Milano tasarım mükemmellik okullarını içeren MIND (Milano Tasarım Ağı) projesinin bir parçası. Yüksek lisans dersi genel olarak moda ve tasarımdaki olası tüm uygulamalarda tasarım materyali bilgilerini derinleştirmeyi amaçlamaktadır. Master aynı zamanda moda ve tasarımın önemli firmalarının, tanınmış tasarımcıların, stilistlerin, gazetecilerin, eleştirmenlerin ve sosyologların katılımını da içeriyor.

Nisan ayı boyunca ve Milano Tasarım haftasında, ISAD, Salone Internazionale del Mobile'da Salone Satellite'e katılmaya davet ediliyor. Burada sergide en son öğrencilerin proje eserlerinin prototipleri sunuluyor.

2011 ISAD, Comune di Milano'nın sponsorluğunda düzenlenen Milano Yaz Okulu projesine dükkan tasarımı, otel dizaynı, sergi tasarımı, fotoğrafçılık ve mimarlık, televizyon seti tasarımı, iç mekan yat tasarımı gibi kısa süreli dersleriyle ve büyük ilgi çeken iki yeni dersin eklenmesiyle : Çocuklar ve Hayvanlar Fantezi Tasarımı için Tasarım.

Yat Tasarım ve Mühendislik Süreci ustası mimar Marco Amadio tarafından koordine edilir. "ISAD_Lab 14_7" etkinliğinin organizasyonu ve Giorgio Correggiari onuruna sergi.

2012 "Tasarım Malzemeleri - Tasarım Tekstil deneyimleri" Master, "Yeni Teknik Stil Tasarımı" na, 1. Seviye Akredite Yüksek Lisans'a, POLI.Design ile işbirliği içinde olur.

İç Mimarlık Yüksek Lisans ve Bahçe Tasarımı Master hem EABHES (Avrupa Yüksek Okul Eğitim Akreditasyon Kurulu Akreditasyon Kurulu) tarafından akredite 1. Seviye Yüksek Lisans hem de olmak

2013 İç Tasarım temel dersi 3 yıllık bir ders olur ve EABHES (Yüksek Öğrenim Okulları Avrupa Akreditasyon Kurulu) tarafından lisans derecesi olarak akredite olur. ISAD eğitim sunumunu sürdürülebilir mimari ile ilgili iki önemli mesleki atölye çalışmasıyla genişletiyor:

 • "Ahşap İle Bina"
 • "Çiğ Yeraltı binası"
Tasarım logoları

Konumlar

 • Milan

  ISAD Design School Via Balduccio da Pisa 16 - Milano - Italia, , Milan

sorular