Keystone logo
ISAE-ENSMA

ISAE-ENSMA

ISAE-ENSMA

Tanıtım

ISAE-ENSMA , uluslararası üne sahip araştırmalar ve büyük şirketlerle güçlü ortaklıklar ISAE-ENSMA fazla üst düzey mühendis yetiştiren bir kurum olarak 70 yılı aşkın bir süredir mükemmellik konusunda ün kazanmıştır.

ISAE ENSMA programı mühendisleri tasarım ofislerindeki kariyerlere ve havacılık ve uzay alanındaki araştırma ve geliştirmelere ve daha genel olarak ulaştırma, makine mühendisliği ve enerjiye hazırlar.

Müfredat geniş kapsamlıdır ve endüstrinin reaktivite ve adaptasyon kapasitesi açısından ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Akışkanlar ve yapıların mekaniği, aerodinamik, enerji, ısı mühendisliği ve tahrik, malzeme ve endüstriyel hesaplama konularını kapsar. Okul, endüstri ile ve Fransa ve dünyanın önde gelen yüksek öğretim ve araştırma kurumlarıyla güçlü ilişkiler geliştirir. ISAE-ENSMA , havacılık ve uzay tasarımında Fransız ortak INP rekabetçi sınavının referans okuludur. ISAE-ENSMA , eğitim ve araştırmanın yakından bağlantılı olduğu bir mühendislik okuludur. Eğitimin önemli bir “araştırma ve geliştirme” bileşeni vardır ve “mühendislik bilimleri” sektörünü açıkça kucaklayan araştırmanın sanayi ile yakın bağları vardır. Laboratuvarları ve mühendisleri ile okul, uzun süredir büyük firmalar için sözleşmeli faaliyetler yürütmüştür, bazıları da mezunlarımızın çoğunu işe almaktadır. Bunlar çoğunlukla havacılık ve uzay endüstrilerinde ve daha genel olarak ulaştırma, mekanik ve enerji sektörlerinde çalışan şirketlerdir. ISAE-ENSMA verilen eğitim, genç mühendislerin, çoğunlukla havacılık ve kara taşımacılığı endüstrilerindeki tasarım ofislerinde ve araştırma ve geliştirme pozisyonlarında iş almalarını sağlar.

131168_Photo4.jpg

Önemli noktalar

700 mühendislik öğrencisi

100 doktora öğrencisi

200 daimi personel

50 uluslararası akademik ortaklık

Uluslararası öğrencilerin% 20'si

3 Yüksek lisans programı (Fransızca öğretilir): Hava ve Kara Taşımacılığı, Yüksek Performanslı Malzemeler ve Bilgisayar Bilimi.

Araştırma

P 'Enstitüsü - P', yanma ve patlama, aerodinamik, ısı transferi, malzeme ve makine mühendisliği mekaniği ve fiziği olmak üzere altı laboratuvardan oluşmaktadır. Poitiers Üniversitesi ve ENSMA'dan CEAT (aerodinamik ve ısı transferi araştırma merkezi) adı verilen teknolojik bir platform, süpersonik test dallarıyla ilgili öğretim için de kullanılan ağır araştırma tesislerini bir araya getiriyor.

Bilgisayar Bilimi ve Sistemler için Otomatik Kontrol Laboratuvarı

Laboratuvar dört eksene (veya takımlara) dayanmaktadır:

- Veri ve model mühendisliği

- Gerçek zamanlı gömülü sistem modelleme

- Sistemlerin modellenmesi, tanımlanması ve teşhisi

- Sistem analizi ve kontrolü

131166_Photo5.jpg

ISAE-ENSMA mezunları çoğunlukla büyük ulusal ve uluslararası gruplar (SNECMA, Airbus, Dassault, Renault, THALES, PSA, FRAMATOME, vb.) Veya kendileriyle ilişkili sözleşmeli şirketler (ALTRAN, Teuchos, vb.) Tarafından işe alınır. İstihdam sektörleri açısından, mezunlarımızın havacılık ve uzay endüstrilerinde büyük bir varlığı vardır (% 45), ancak eğitimin oldukça geniş kapsamlı doğası da mekanik ve kara taşımacılığı (% 25) gibi sektörlerde fırsatlar sunmaktadır. , enerji (% 10) ve endüstriyel BT

Konumlar

  • Chasseneuil-du-Poitou

    Avenue Clément Ader,1, 86360, Chasseneuil-du-Poitou

    sorular