Keystone logo
ISAT - Institut Supérieur de l'Automobile et des Transports

ISAT - Institut Supérieur de l'Automobile et des Transports

ISAT - Institut Supérieur de l'Automobile et des Transports

Tanıtım

ISAT, Nevers’te, Paris’in güneyine 2 saatlik sürüş mesafesinde ve ünlü Nevers / Magny-Cours yarış pistinin yakınında yer almaktadır. ISAT, Şanghay dünya sıralamasının en üst 800'ünün Université de Bourgogne bölümünün bir fakültesidir.

Otomotiv ve Ulaştırma Mühendisliği Enstitüsü (ISAT), otomotiv sektörüne özel bir ilgi göstererek, mühendislerin kapsamlı eğitimine adamış, devlet tarafından işletilen eşsiz bir okuldur. ISAT'ın temel amacı, otomotiv ve taşımacılık endüstrileriyle ilgili tüm pozisyon ve becerilerini, mekanik - elektrikte güçlü bir uzmanlıkla kaplamaktır.

ISAT mühendislik programları, Komisyon des Titres d'Ingénieur ve EUR-ACE tarafından belgelendirilmiştir (Lisans derecesindeki mühendislik lisans programları için Avrupa kalite etiketi).

ISAT, öğrencilerin sadece otomotiv teknolojisi ile ilgili değil, şirket hedeflerine doğrudan uygulanabilir olan pratik bilgi ve becerileri sağlayarak uzman profesyoneller olarak ortaya çıkmasını sağlar.

ISAT, çevre mühendisliği (kompozit malzemeler, titreşim) için "DRIVE" araştırma departmanında araştırma geliştirmeye kendini adamıştır.

ISAT, zengin kültürel ve öğrenci hayatıyla ISAT topluluğunun tam gelişimi için dinamik bir ortam sunar. ISAT, birçok üst düzey spor tesisine ve ünlü bir gastroniye sahiptir. Nevers'ın büyüklüğü ve konumu sayesinde, uygun fiyatlı öğrenci barınağı sıkıntısı yok.

75444_75418_SIA-AESM-TV20161.jpg

POLYTECH ORLEANS

Polytech Orléans, üniversite mühendislik okullarının ulusal Polytech ağının bir parçasıdır. Bu seçkin gruba üye olmak, Polytech'Orléans'ın Paris'ten sadece bir saat güneyinde, ağaçlık bir kampüste, son teknoloji mühendislik alanlarında çok geniş bir yelpazede üstün bir program sunduğu anlamına geliyor.

Endüstri, araştırma ve eğitim arasındaki güçlü endüstriyel rekabetçilik ve yerel sinerjiler, "Elektrik Enerjisi Bilimi ve Sistemleri" nde ve bir diğeri de sensörlerle ilgili bir rekabet merkezinin oluşturulmasına yol açmıştır. Kozmetik Vadisi, bu alanlarda ünlü firmalarla Orléans'a çok yakındır.

Varlıklar

Polytech'Orleans tarafından önerilen multidisipliner program mezunlarına, yarının yenilikçi liderleri olmak için gerekli olan çeşitli becerileri ve uzmanlığı sağlar. Müfredatımızın EURACE etiketi var.

... yüksek teknolojiye sahip tesisler ve son teknoloji ekipmanlarla ...

- Son inşaatların 150.000 ft2'den fazla alanı ile iki site (Celile ve Vinci)

- Çok çeşitli yazılımlar (CAD, sayısal hesaplama, simülasyon, ...) ile 22 laboratuvar, internet ve lazer yazıcı dahil olmak üzere bilgisayar kaynakları

- Amfi tiyatrolar, görsel-işitsel stüdyolar ve dil laboratuarları

- Belirli kurslar ve projeler için öğrenciler için mevcut temel ve teknolojik araştırma ekipmanları:

 • izgesel çözümleyici

 • sesaltı rüzgar tünelleri

 • otomotiv test tezgahları

 • fiberoptik sistemler

 • lazer laboratuarı

 • tarama elektron mikroskobu

 • bir plazma reaktörü

 • hız göstergeleri
75414_CaptureISAT.PNG

Konumlar

 • Nevers

  49, rue Mademoiselle Bourgeois BP 31, 58027, Nevers

sorular