Keystone logo
Instituto Superior de Contabilidade e Administração do Porto İş Bilgileri
Instituto Superior de Contabilidade e Administração do Porto

İş Bilgileri

Porto, Portekiz

Request duration

Portekizce

Request pace

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

hedefleri

İşletme Bilgilerinde Yüksek Lisans (MIE), Portekiz'de Bilgi Bilimi alanında yenilikçi bir eğitim olarak kendini sunar ve iş bağlamında bilgi yöneticilerinin işlevlerini yerine getirebilen mezunlar yetiştirir.

Mevcut bağlamda, MIE, girişimcilik ve yenilikçilik becerilerini teşvik etme, çeşitli disiplin alanlarından senkretik bir profil ile mezunlar yetiştirme, ticari organizasyonların yönetimi için temel bir stratejik değer olarak bilgiyi tanıma yeteneğine sahip olma zorluğuna cevap vermektedir. Bu mezunlar, şirketin performansını destekleyen bilgilerin oluşturulması ve kullanılmasıyla ilgili süreçlerin optimizasyonunu teşvik edebileceklerdir.

Kurs, 2010-2011 ve 2011-2012 yıllarında yürütülen İşletme Bilgisi Yüksek Lisans Programına (PGIE) devam etmektedir.

alıcıların

Bilgiyi herhangi bir organizasyonda enine bir unsur olarak ele alan İş Bilgilerinde Yüksek Lisans, çok çeşitli alanlardan gelen öğrenciler ve profesyoneller için ilgi çekicidir.

Bu nedenle, diğerleri arasında Bilgi Bilimi, Örgütsel İletişim, Yönetim, Yönetim Bilişimi, Pazarlama ve İnsan Kaynakları alanlarında mevcut veya gelecekteki profesyoneller için tasarlanmıştır.

Herhangi bir bilimsel alanda lisans veya lisans derecesine sahip adaylar kabul edilir.

Akademik derecesi olmayan ancak işletme bilgileri alanında ilgili müfredatı ve/veya mesleki deneyimi olan ilgili tarafların da başvurmaları teşvik edilir.

Dahili Girişimler

MIE düzenli olarak ulusal ve uluslararası konuklarla seminerler düzenlemekte ve alanında uzman kişilerle temaslar kurmaktadır.

MIE, koordinasyonu aracılığıyla, SOPCOM'un Bilgi Bilimi Çalışma Grubu kapsamında teşvik edilen Bilgi Bilimi Lisansüstü Çalıştaylarının organizasyonu ile ilişkilendirilmiştir.

Profesyonel Çıkışlar

MIE mezunları, küçük ve orta ölçekli şirketler veya büyük ekonomik gruplar dahil olmak üzere bir iş ortamında bilgi yönetimi ile ilgili işlevleri yerine getirebileceklerdir.

Araştırma stratejilerinin tanımlanması ve uygulanması, bilginin işlenmesi ve dağıtılması, organik-işlevsel analiz, örgütsel prosedürlerin rasyonalizasyonu veya kuruluşun küresel ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir bilgi sisteminin tasarımı ile ilgili işlevleri yerine getirebileceklerdir.

Bilgi ürünleri ve hizmetleri geliştirme alanında girişimcilik, MIE tarafından desteklenen profesyonel fırsatlardan bir diğeridir.

MIE, Euro-Referential ID'de (2005) şart koşulduğu gibi, Bilgi ve Dokümantasyon Uzmanı profiline karşılık gelen 4. seviye işlevlerin uygulanması için profesyonel beceriler sağlar.

rejim

Kurs, çalışma saatlerinden sonra, haftada yaklaşık 15 saat dersle ISCAP tesislerinde gerçekleştirilir. Sınıflarda dağıtılan destek ve danışma materyalleri, mümkün olduğunda kursun müfredat ünitelerinin web sayfalarında kullanıma sunulacaktır.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Kültürlerarası İş İletişimi ve Pazarlama Yüksek Lisans
    • Guildford, Birleşik Krallık
  • M.S. in Advanced Media Management
    • Syracuse, Amerika Birleşik Devletleri
  • Halkla İlişkiler Yüksek Lisansı
    • Syracuse, Amerika Birleşik Devletleri