Keystone logo
Instituto Superior de Contabilidade e Administração do Porto Iş için kültürlerarası çalışmalar
Instituto Superior de Contabilidade e Administração do Porto

Iş için kültürlerarası çalışmalar

Porto, Portekiz

Request duration

Ingilizce

Request pace

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Amacı

İş için Kültürlerarası Çalışmalar Yüksek Lisans Programı öğrencileri için yeni uluslararası ufuklar açıyor. Tabii akreditasyon A3Es için ulusal ajansı tarafından koşulsuz 6 yıldır onaylanmıştır. son derece uzmanlaşmış öğretim kadrosu ile, MA gibi yenilikçi kursları sunmaktadır: Çince (Mandarin) ve Arap Dilleri ve İş Kültür ve Kalkınma, Kültürlerarası Ekonomik İlişkiler, Girişimcilik için Kültürleri Kültür, Kültürlerarası İletişim Teknolojilerinin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İş için İspanyolca ve Almanca Kültürler. MA tamamen böylece artan işbirliği ve uluslararası hareketlilik için izin İngilizce olarak öğretilir. Öğrenciler Université d'Artois, Fransa'nın Diller Masters ve Kültürlerarası Yönetimi ile birlikte, bir çift diploma için tercih edebilir. Business Consulting & Girişimcilik, Göçler Yüksek Komiserliği, Kadın Girişimciler Ulusal Birliği, Vida Económica Yayın Grubu ve diğer bazı Avrupalı ​​ortaklarının - Tabii Incubit ile staj sağlar. Bu MA Kültürlerarası Arabuluculuk için Yükseköğretim Ağı'nın bir parçası olduğunu. Mezunlar ayrıca dolayı bu prestijli İspanyol üniversite ile imzalanan protokoller Vigo ve Santiago de Compostela, Üniversitelerinde doktora düzeyinde öğrenimlerini devam etmek mümkün olacak.

Hedef kitle miras, sanat, iletişim bilimleri, sosyal ve beşeri bilimler, iktisat, yerel planlama, diller, edebiyatlar, pazarlama, yönetim, uluslararası ticaret, alanlarında tüm IPP okullarından mezun yanı sıra profesyonellerin oluşur ve merkezi idare kuruluşları, kamu ve uluslararası ilişkiler, turizm, otelcilik, yayıncılar ve kitapçılar, çevirmenler ve tercümanlar, proje yöneticileri, sosyo-kültürel arabulucular, STK personeli, öğretmenler, antrenörler ve ustaların.

İş için Kültürlerarası Çalışmalar MA kültür alanındaki kültürler arasında etkili bir iletişim, bilgi karlılık ve girişimcilik için, pratik analitik ve eleştirel becerilerini geliştirmek amacıyla, iş dünyası odaklı derinlemesine eğitim sunmaktadır. Program disiplinler arası bir yaklaşımla ve yeni teknolojilerin uygulamaya dayalı, kurumsal iş piyasası ile uyum içinde, beşeri için yenilikçi bir yaklaşım ortaya koymaktadır. Mezunlar, anlaşılması kullanmak ve bir iş ortamında bağlam analizi ve kültürel değişkenlerin ölçümü yöntemleri para kazanmak için mümkün olacaktır. MA ekonomik akışlar ve onların ajanları yeni merkez üsleri doğrultusunda, iş uygulamaları içine kültürler arası anlayış için girişimleri dahil etmek mümkün kültürlerarası bağlamlarda, özerk, verimli ve entegre bir performans yeteneğine sahip profesyoneller yetiştirmek olacaktır.

öğrenme çıktıları öğrenciler tarafından geliştirilecek kültür, iletişim ve iş dünyasında sosyo-ekonomik ve politik bağlam arasındaki ilişkiyi anlamak arasında; tabanlı farklılaştırılmış iş stratejileri seçme ve uygulamak; değerlendirilmesi, iletilecek uyum ve (trans) oluşturarak bilgi, multimedya araçları uygulayarak Standart olmayan kültürel bilgiye, araştırma ve kültürel özel alanlarda hareket. belirlemek ve farklı kültürel ortamlarda ihtiyaçlarına cevap;, Mezunlar, uluslararası projelerin uygulanmasını kolaylaştırmak için disiplinler arası teknikleri ve uzmanlık kullanmak gerekir iş kültürler arasındaki iletişimi geliştirmek ve etkin kültürlerarası durumlarla başa, entegrasyon ve büyümeyi yararlanarak, kültürel farkında ve sürdürülebilir geliştirmek iş girişimler, yerel örf ve onların fırsatlar ve küresel iş ortamı için engelleri biliyorum; katı, pratik, teknik, teorik ve metodolojik temeli bilimsel çalışmaları yürütmek.

Kendi kendine bir istihdam politikası doğrultusunda, İşletme Kültürlerarası Çalışmalar MA bir araç olarak iş ve ekonomik büyümeye bir ajan olarak, hem herhangi bir şirket için vazgeçilmez karlı bir alan olarak kültür bilgisine görmektedir. kültürlerin karşılaştırmalı çalışma mezunları adapte ve farklı iş bağlamlarda profesyonel geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. MA postkolonyal kültürlere ve diğerleri arasında Çin, Mağrip, Orta Doğu, Hispano-Amerika ve Commonwealth, iş ve karar verme merkezlerinin mevcut akışlarına özel önem veriyor. Bu MA içinde, farklı alanlarda ve kurumlarda, iş, yayıncılık, iletişim, kültür yönetimi ve siyasi ve idari kuruluşlarda artan talebe ile profesyonel bir profil oluşturmak için kültürlerarası iktisat, iletişim, politika, tarih, yönetim ile çalışmaları ve medya sanatları, dile küresel bağlam.

Sınıflar Perşembe ve Cuma akşamı ve Cumartesi sabahı, çalışma saatinden sonra konsantre edilecektir. Elbette son dönem tez veya ders proje veya mesleki staj hazırlanması tamamen ayrılmıştır.

Kariyer

İletişim; Kültürel planlama; Pazarlama ve tanıtım; Uluslararası yönetim ve ticaret; Yerel ve merkezi güç; Kamu ve uluslararası ilişkiler; Seyahat; Otel ve otelcilik yönetimi, yayıncılık ve kitapçılık, Tercüme, Uluslararası proje yönetimi, Sosyo-kültürel arabuluculuk; STK'lar, Eğitim ve danışmanlık.

rejim

mesai saatleri

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • İş Zekası Uzmanlığı ile Bilgi Yönetimi Yüksek Lisans Derecesi
    • Lisbon, Portekiz
  • İşletme ve Yönetim Yüksek Lisansı
    • Saint Julian's, Malta
  • Yaratıcı İşletmeler İşletmesinde Yüksek Lisans
    • Boston, Amerika Birleşik Devletleri