Keystone logo
Istanbul Medipol University

Istanbul Medipol University

Istanbul Medipol University

Tanıtım

Tüm modern toplum tarihinde üniversite kavramı, bilginin beşiği, bilgeliğin yeri ve insanlığın atölyesi olarak anlaşılmıştır. Ancak, yalnızca gerçek hikmetin edinilen bilgi ve karar kalıplarına uygulanması, insanların mutluluğunu ve geleceğini güvence altına alabilir. Bu nedenle, Istanbul Medipol University personelinin amacı, tüm öğrencileri için bilgelik kazanmaya yönelik "yolu açmaktır".

Bunu başarmak için IMU, yenilikçi bir öğrenme ve öğretme modelini benimsemiş ve başarılı akademisyenlerden oluşan gerçek bir “bilgi toplumu” yaratmıştır. Fakültemizin her bir üyesi, öğrencilerini gerçek dünya koşullarına göre yetiştirmeyi ve daha parlak bir gelecek için parlak bir kariyer için ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri kazanmalarına yardımcı olmayı taahhüt eder. Bilişim teknolojileri eğitim sürecinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Öğrencilerin multimedya kütüphanelerine erişiminin kolaylaşması, çok katlı ve son teknoloji donanımlı bilgisayar sınıflarında eğitim görmeleri, eğitim ve araştırma kalitesini artırmaktadır.

Üniversitenin temel görevlerinden biri, “bütünleşik” eğitim modelini geliştirmede öğrencilerin hareketliliğini arttırmaktır. Ayrıca, e-öğrenme programları kurarak ve herkes için engelsiz eğitim sağlayarak, IMU bölgenin kalkınmasında önemli bir etkiye sahip olacaktır. Bu yaklaşım, dünyanın her yerinden öğrenci alan ve farklılıklara saygı duyan bir üniversite için olmazsa olmazdır.

Öğrencilerimizi liderlik ve hizmet yaşamlarına hazırlarken, yakın ve uzak geleceği belirleyecek olanların onlar olacağını biliyoruz.

rektör

Misyon

Istanbul Medipol University , verdiği eğitim ve yarattığı farkla, kalıcı yüksek nitelikler kazanmış, bilim ve teknoloji üretme odaklı, toplumun sürekli değişen taleplerine cevap verebilen bireyler yetiştirmeyi ilke edinir. bilimsel bilgiye ve toplumun refahına katkıda bulunmayı sorumluluk edinir.

Görüş

Güçlü kurum kültürü, girişimcilik ruhu ve istikrarlı dinamizmi ile bilime ve topluma yön verecek lider bir üniversite olmak.

Kampüs Özellikleri

Medipol Mega Hastaneler Kompleksi

Türkiye'nin en büyük özel tıbbi yatırımı olan Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, bir üniversite hastanesi olmanın yanı sıra dört ayrı branştan oluşan bir sağlık kompleksidir.

Genel Eğitim Hastanesi, Onkoloji, Kalp ve Göğüs Cerrahisi ve Diş Hastanesi olmak üzere Türkiye'nin en fazla branşa sahip hastanesi olarak da öne çıkıyor. Lisans programlarında yer alan Tıp Diş Hekimliği, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Kreş, Sağlık Yönetimi Bölümlerinin yanı sıra çeşitli uzmanlık alanlarına sahip Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri de bu hastanede eğitim almaktadır. Ayrıca hastanemizin son derece donanımlı kliniklerinde Tıpta Uzmanlık eğitimi verilmektedir.

Haliç Kampüsü

Haliç (Haliç) Yerleşkesi, İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan ve Unkapanı Köprüsü'nün araziyle birleştiği Haliç yakınlarındaki yarımada üzerinde yer almaktadır. Kampüs içerisinde Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulları bulunmaktadır. Kampüs ayrıca çeşitli tesislere sahiptir.

Kavacık Yerleşkesi

Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan TEM'in (Trans-Avrupa Otoyolu) iki yakasında Kavacık'ın Kuzey ve Güney Kampüsleri yer alıyor.

Kuzey Kampüs

Kuzey Kampüs'te İdari Rektörlük binası, Dil Okulu ve Meslek Yüksekokulları bulunmaktadır. Kampüste ayrıca spor merkezi, restoranlar, yurt, kütüphane, etüt salonları, yemekhaneler, laboratuvarlar, otoparklar, Tıp Merkezi, Danışmanlık Hizmeti ve REMER Araştırma Merkezi gibi birçok olanak bulunmaktadır.

Güney Kampüs

Güney Kampüs Tıp Fakültesi, Uluslararası Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Medipol İşletme Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İletişim Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tasarım Okulu'nu kapsamaktadır. ve Mimarlık, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Beşeri ve Sosyal Bilimler Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulları, Adli Bilimler Enstitüsü, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü. Ayrıca kampüste konferans salonları, kültür-sanat yapıları, kütüphane, yemekhaneler, alışveriş merkezi, kuaför, kahvehaneler, yurtlar, restoranlar, araştırma merkezleri, laboratuvarlar vb.

  kabul

  Üniversitenize nasıl başvurabilirim?

  Kabul şartları:

  • Doldurulmuş bir başvuru formu.
  • Adayın ülkesindeki Türkiye Büyükelçiliği veya Konsolosluğundan Lise Mezuniyet Belgesinin noter tasdikli tercümesi.
  • Adayın ülkesindeki Türkiye Büyükelçiliği veya Konsolosluğundan transkript belgesinin noter tasdikli tercümesi.
  • Sınav sonuç raporunun adayın ülkesindeki Türkiye Büyükelçiliği veya Konsolosluğundan onaylı aslı. Örnek: SAT DI: 7226.
  • Adayın memleketindeki Türkiye Büyükelçiliği veya Konsolosluğundan alınacak, Türkiye'de verilen lise diplomalarına eşdeğer olduğunu gösteren Lise Mezuniyet Denklik Belgesi.
  • Pasaportun kişisel bilgiler sayfasının adayın ülkesindeki Türkiye Büyükelçiliği veya Konsolosluğu tarafından onaylanmış bir kopyası.
  • Türkiye Büyükelçiliğinden alınan öğrenci vizesi.
  • Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi'ne başvuran adayların İngilizce yeterliliklerini kanıtlamaları gerekmektedir. Örneğin, TOEFL DI: 3619.
  • İMÜ Türkçe Yeterlik Sınavı veya TÖMER'den alınan Türkçe Yeterlik Belgesi.
  • Kayıttan sonraki bir ay içinde İMÜ öğrenci işlerine ibraz edilecek daimi ikamet kartı.
  • Dört vesikalık fotoğraf.
  • Öğrenim ücretinin ödendiğini gösteren bir banka dekontu (tümü veya bir kısmı).
  • Başvuranın eğitimi sırasında maddi olarak desteklendiğini kanıtlayan bir belge.
  • Öğrenci bilgi formu (kayıt sırasında doldurulacaktır).

  Vize Gereksinimleri

  Oturma izni başvurusu nasıl yapılır?

  Başvuru formunu online olarak doldurabilir ve ardından evraklarınızı şahsen teslim etmeniz gerekir. Daha fazla bilgi için href="https://e-ikamet.goc.gov.tr/" adresiniziyaret edin.

  Burslar ve fon sağlama

  %50'ye varan burs imkanlarımız mevcuttur. Kayıt döneminde detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Sıralamalar

  Istanbul Medipol University Dünya Üniversite Sıralamalarında

  Istanbul Medipol University kaliteli eğitim ve araştırmasını, dünyanın en saygın yükseköğretim sıralama kuruluşları tarafından sıralanan sıralamalardaki başarılı yeri ile ortaya koymaktadır.

  2019 yılında akreditasyon süreçlerini tamamlayarak kalitesini pekiştiren Medipol, Times Higher Education (THE), University Ranking by Academic Performance (URAP), Scimago, Round University Ranking (RUR), Webometrics ve U-Multirank.

  THE World's Young University Rankings: Times Higher Education, üniversiteleri araştırma etkisi, alıntılar, uluslararası izlenim ve eğitim ortamı gibi belirli temel performans göstergelerine göre sıralayan, Londra merkezli bir derecelendirme kuruluşudur. Istanbul Medipol University 25 binin üzerinde üniversitenin değerlendirildiği THE Dünya Üniversite Sıralamasında 1001+ aralığında yer aldı. Medipol ayrıca THE Dünyanın Genç Üniversite Sıralamasında 401+, THE Asya Üniversite Sıralamasında 401+, THE Gelişmekte Olan Ekonomiler Üniversite Sıralamasında 501+ ve Konuya Göre THE Sıralamasında 601+: Klinik, Klinik Öncesi ve Sağlık.

  THE Dünya Üniversite Sıralaması

  THE Konuya Göre Sıralama: Klinik, Klinik Öncesi ve Sağlık

  THE Gelişen Ekonomiler Üniversite Sıralaması

  THE Asya Üniversite Sıralaması

  THE Etki Derecelendirmesi Dünya Üniversite Sıralaması

  URAP (University Ranking by Academic Performance) Üniversite Sıralaması: Medipol 2019-2020 sıralamasında Türkiye'nin 166 üniversitesi arasında 65., 57 özel üniversitesi arasında 12. sırada yer almıştır. URAP tarafından yapılan Dünya Üniversite Sıralamasında Medipol, 2500 üniversite arasında 2104. sırada yer aldı.

  RUR (Round University Ranking): Medipol, 1100 üniversite arasından belirli kriterlere göre seçilen 829 üniversite arasında 768. sırada yer aldı.

  Scimago Üniversite Sıralaması: Medipol 2020 sıralamasında 3471 üniversite (dünya) arasında 734. sırada ve (Türkiye) 112 üniversite arasında 20. sırada yer aldı.

  Webometrics Üniversite Sıralaması: Medipol, dünyanın dört bir yanından 28 bin üniversiteyi dünya ve ülke gruplarında sıralayan Webometrics'te 2570 (dünya) ve 65 (Türkiye) sıralamasında yer aldı.

  U-Multirank: U-Multirank, 2017'den beri kurumlar ve bazı programlar için veri sağlıyor. Üniversitemizi dünyadaki diğer üniversiteler ile kurumlar ve belirli programlar çerçevesinde karşılaştırma imkanına sahibiz.

  Konumlar

  • Istanbul

   Haliç Campus Cibali, Atatürk Blv. 25, Fatih/İstanbul, Turkey, 34083, Istanbul

   • Istanbul

    Kavacık Campus Kavacık, Beykoz/İstanbul, Turkey, 34810, Istanbul

    • Istanbul

     Medipol Mega Hospitals Complex Tem Avrupa Otoyolu Göztepe Çıkışı No: 1Bağcılar, İstanbul, Turkey, 34214, Istanbul

     sorular