Keystone logo
© ISTC
ISTC

ISTC

ISTC

Tanıtım

ISTC , 1991 yılından bu yana, Lille Katolik Üniversitesi bünyesinde, operasyonel konuları şirket içinde stratejik bir vizyonla nasıl birleştireceğini bilen, sorumlu, talepkar, çevik ve yaratıcı İletişim Yöneticileri yetiştirmektedir. ISTC , Devlet tarafından tanınan nadir özel iletişim okullarından biridir. Okul iki ulusal diploma (Lisans ve Yüksek Lisans) verir. Grandes Écoles Bölgesel Konferansı (CRGE) ve kolektif çıkara dayalı yüksek kuruluşlar Federasyonu (FESIC) üyesi olan ISTC , kurslarını, pedagojisini ve eğitime verdiği desteği yapılandıran “Bütünsel Deneyim” yoluyla benzersiz bir konumlandırmayla öne çıkmaktadır. öğrenci. Okul, yönetim, hukuk, yönetim ve insan bilimlerinin temellerini eğitimine entegre eder. Ayrıca dünya çapında 75 ortak üniversiteyle değişim programları sunarak uluslararası odaklıdır. Eşsiz konumu, onu son derece aranan bir eğitim kursu haline getiriyor: genç mezunların %90'ından fazlası mezuniyetlerinden sonraki 6 ay içinde işe alınıyor.

Neden ISTC

Devlet tarafından tanınan bir okul olan İletişim Stratejileri ve Teknikleri Enstitüsü ( ISTC ), 30 yıldır operasyonel, çok yönlü ve açık iletişimciler yetiştiriyor.

ISTC , iş dünyasına hızlı entegrasyonlarını sağlamak ve onları iş dünyasına etkili bir şekilde hazırlamak amacıyla, teori ve pratiği birleştiren, güçlü kültürlerarası ve uluslararası boyutu olan genel bir eğitim sunmaktadır.

ISTC Katılmak İçin 4 Neden

Devlet Tarafından Tanınan Bir Okula Katılın

ISTC katılmak, Devlet tarafından tanınan, iletişim alanında uzmanlaşmış bir okulu seçmek anlamına gelir.

ISTC , Fransa'da Devlet tarafından tanınan iki özel iletişim okulundan biridir. Bu sürekli iyileştirme yaklaşımı, iç süreçlerimize, eğitimimizin kalitesine ve dolayısıyla öğrencilerimize olumlu etki yapmaktadır.

Ayrıca okulun devlet tarafından tanınması öğrencilerimizin %30'unun burslardan yararlanabilmesine olanak sağlamaktadır.

İletişimin Tüm Yönlerini Anlayın

ISTC katılmak, iletişim stratejileri ve teknikleri konusunda genel eğitime katılmak anlamına gelir.

Çok yönlü ve operasyonel profesyonelleri eğitin. Onlara farklı kapılar açın. ISTC tarafından sunulan programın hedefleri şunlardır: öğrencilere küresel bir iletişim vizyonu sağlamak. Kanıt olarak, öğretim kadrosunun %55'i operasyonel öğrenme alanında profesyonellerden oluşuyor.

İletişim stratejisi oluşturmak iletişim dışındaki alanları da dikkate almayı gerektirir. Eğitim, jeopolitik, yönetim ve hatta psikoloji veya ekonomi gibi çevreyi anlamak için gerekli olan disiplinlerle desteklenmektedir. Bu konular şirketin ve çalışanlarının sorunlarını anlamak için gerekli bakış açısını sağlar.

Integral ISTC Deneyimini Keşfedin

ISTC sizi bir işten daha fazlası için eğitiyoruz. Sizi geleceğe hazırlıyoruz. Beş yıl ya da yirmi yıl sonra yarın sizi bekleyen, toplumsal değişimler ve teknolojik yenilikler göz önüne alındığında iletişimi ön plana çıkaran.

Sizi hazırlamak için yöntemimiz Fransa'da benzersizdir. Size 4 boyuta dayalı bir deneyim sunuyoruz:

 • Genel bilgi tabanınızı arttırmak
 • Stratejik, yönetsel ve operasyonel iletişim becerilerinin kazanılması
 • Uluslararası zenginleştirme
 • Ve kişiliğinizin gelişimi

Profesyonel projenizi birlikte inşa edelim

ISTC katılmak, öğrencilerin tamamen gelişeceği bir gelecek inşa etmenin güvencesidir.

ISTC , ekip ve öğretmenler, öğrencilerin profesyonel projelerini geliştirmelerini destekler. Yıllar geçtikçe farklı iletişim alanlarına yönelik çekimler ortaya çıkıyor. İyi denetlenen ve gelecek seçimlerinde yardım edilen öğrenciler, bu ilgilerini gerçek bilgi birikimine dönüştürebilecektir.

Buna ek olarak, ISTC tarafından sunulan çok sayıda staj (ve iş-eğitim programı), öğrencilerin deneyim açısından zengin bir özgeçmiş oluşturmalarına olanak tanıyacak, aynı zamanda onlara gelecekteki meslekleri için gerekli tüm becerileri de kazandıracaktır.

İstatistik

 • 800 öğrenci %15 uluslararası
 • 1646 mezun
 • 80 uluslararası üniversite ortağı

  Kampüs Özellikleri

  ISTC , Avrupa'nın kavşağında bulunan, kültürel, sportif ve ekonomik düzeyde mükemmel hizmet veren, dinamik Lille şehrinin varlıklarından yararlanmaktadır; yeni teknolojilere ve araştırmalara odaklanan (Euratechnologie – Eurasanté) ve birlik ruhuyla tanınan bir şehir. Okula merkezden birkaç dakikalık yürüme mesafesinde veya toplu taşıma araçlarıyla (metro, otobüs ve V'Lille) kolayca ulaşılabilir.

  Ayrıca ISTC , Lille Katolik Üniversitesi'nin (33.000 öğrenci) kampüsünde bulunmaktadır. Öğrenciler, çalışmalara ve öğrenci yaşamına uygun bir çerçevede geniş bir ilişki ağından yararlanırlar.

   kabul

   ISTC , Bakalorya veya daha yüksek (60, 120 veya 180 AKTS kredisi) olan öğrencilere açıktır.

   ISTC Kabul Koşulları:

   Lisans 1'de

   PARCOURSUP'ta (ICL - ISTC (Lille - 59) Lisans - Ekonomi ve yönetim - İletişim kursu)

   Motivasyon görüşmesi + Dosya + Motivasyon projesi

   ISTC akademik dosyalarını incelemeden önce tüm adaylarla röportaj yapar.

   Paralel Giriş

   Lisans 2 veya 3'te - Ana Lisans 1'de

   • Uygunluk yarışması dosyada
   • Kabul görüşmesi

   Mülakatınızda nasıl başarılı olursunuz?

   Bu değişim sırasında, kabul jürisi iletişime yatkınlığınızı ve etrafınızdaki dünyaya duyarlılığınızı değerlendirir. ISTC , akademik başarıların ötesinde açık fikirli, meraklı, kültürlü, kararlı ve sorumluluk sahibi insanlar arıyor.

   Burslar ve fon sağlama

   Birkaç yıldır ISTC , çalışmaların finansmanına yardımcı olacak bir sosyal politika geliştiriyor. ISTC %30'unun yararlandığı CROUS'un sosyal kriterlere dayalı burslarına ek olarak öğrencilere yardımcı olmak için başka sistemler de hayata geçirildi.

   Konumlar

   • Lille

    Boulevard Vauban, 81-83, 59000, Lille

    programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular