Keystone logo
IU International University of Applied Sciences

IU International University of Applied Sciences

IU International University of Applied Sciences

Tanıtım

IU neyi farklı yapar?

153'ten fazla ülkeden 100.000'den fazla öğrencisi olan IU International University of Applied Sciences , Almanya'nın en büyük üniversitesidir. Tamamen yeni bir yaklaşımla, devlet tarafından akredite edilmiş, en kaliteli Lisans, Yüksek Lisans ve MBA derece programlarını İngilizce olarak sunarlar.

IU Berlin ve Bad Honnef'teki kampüs içi programları, Almanya'daki eğitim, iş ve özel yaşam arasında denge kurabilmeniz için yapılandırılmış ancak esnek bir eğitim deneyimi sunar. Yüz yüze eğitimler ile çevrimiçi kendi kendine çalışmayı harmanlayan bir programla, sosyal ve profesyonel ağınızı oluştururken kendinizi yabancı bir ülkeye kaptırabilirsiniz.

IU Berlin ve Bad Honnef'teki kampüslerinin her birinde, gerçekten canlı ve uluslararası bir topluluğun parçası olacaksınız. Modern kampüs tesisleri, destekleyici öğrenme ortamı ve eğlenceli kampüs aktiviteleri, hedeflerinize ulaşmak için çok çalışırken Almanya'daki öğrenci hayatını tam olarak deneyimlemenize olanak tanır.

Kampüs dışındaki günlerde, IU tamamen entegre dijital platformu ve ChatGPT ve Syntea gibi AI teknolojisini içeren yenilikçi öğrenme araçları sayesinde öğreniminizi kendinize göre uyarlayabilirsiniz. Eğitiminizi tamamladıktan sonra, Almanya'da bir kariyere başlamak için 18 aylık eğitim sonrası vize almaya da hak kazanacaksınız.

IU hakkında daha fazla bilgi edinin.

IU ile dünya çapında başarılı olun

IU ile dünyanın her yerindeki kariyer fırsatlarının kapılarını aralayabilirsiniz . Devlet tarafından akredite edilmiş programları, sizi sektörle ilgili bilgi ve talep gören becerilerle donatacak, böylece küresel iş piyasasında öne çıkabilirsiniz. IU okumak ayrıca size özel çevrimiçi kariyer hizmetlerine ve etkinliklerine erişmenizi sağlar ve sizi ABD, Kanada veya Avustralya'da okuyabilmeniz için küresel akademik ortak ağlarına bağlar.

Neden IU ?

 • Harmanlanmış öğrenme: Kampüsteki derslere haftada yalnızca 2-3 kez katılın.
 • Esnek: Haftanın geri kalanında kendi programınıza göre çevrimiçi çalışın.
 • Almanya'daki iş-eğitim seçeneklerini keşfedin: okurken haftada 20 saate kadar
 • Kariyer odaklı: IU yüksek talep gören alanlarda uzmanlaşmış derece programları sunmaktadır.
 • Kurslar: teori ve pratik uygulamayı gerçek hayattan örnek olay incelemeleriyle birleştirir.
 • Almanya'da kariyerinize hızlı bir başlangıç yapın: Mezun olduktan sonra 18 aylık öğrenim sonrası vizesiyle.
 • Tüm programlar akreditedir: eğitimde Alman ve AB standartlarına göre.
 • IU dereceleri uluslararası düzeyde tanınır ve iş veya ileri eğitim için denizaşırı eşdeğerlere dönüştürülebilir.
 • WES Kanada ve ABD tarafından tanınmaktadır ve Hint Üniversiteleri Birliği (A IU ) üyesidir.

IU misyonu

IU harekete geçiren şey, sizi harekete geçiren şeydir: IU programlarını kaliteden ödün vermeden olabildiğince esnek ve yenilikçi olacak şekilde tasarlar. Mükemmel öğrenci hizmetlerine ve profesyonel tavsiyeye odaklanmanın yanı sıra uzman uzmanlık ve yenilikçi öğrenme materyalleri sunarlar. IU programları, mezunları uluslararası iş dünyasına hazırlamak için geleceğe yönelik bir yaklaşım ve dijital araçlarla konuya özel bilgi ve sosyal beceriler sunar.

Kampüs Özellikleri

Almanya'da yaşamak

Almanya, dünyanın en iyi eğitim destinasyonlarından biri ve Avrupa'nın kalbinde sayılıyor. İnovasyon, işletme ve mühendislik alanlarında lider olan Alman diplomasına sahip kariyer fırsatları çok çeşitli ve geniş kapsamlıdır. Almanya ayrıca uluslararası profesyonellere de sıcak bakıyor ve son dönemlerini Almanya'da geçiren öğrencilere 18 aylık eğitim sonrası çalışma vizesi sunuyor.

IU Kampüsleri

IU Berlin ve Bad Honnef'teki her biri en son teknolojiye sahip tesisler, öğrenme alanları ve kütüphanelerle donatılmış iki modern kampüs arasından seçim yapabilirsiniz. Canlı Berlin manzarasını deneyimleyin ya da kampüs içi konaklama imkanının mevcut olduğu Bad Honnef'in samimi ortamına yerleşin. Eğitim yolculuğunuz boyunca kulüplere ve topluluklara katılın, sosyal alanlarda rahatlayın ve destekleyici uluslararası topluluğu kucaklayın.

Öğrencilere Destek

IU hedefleriniz doğrultusunda çalışırken, yardımsever çalışma danışmanları, kariyer ofisi uzmanları ve bilgili eğitmenlerden oluşan güçlü bir destek sistemi bulacaksınız. Bu dost canlısı profesyoneller, kurs seçiminden staj ve iş fırsatları bulmaya kadar akademik yolculuğunuzda size rehberlik eder.

Çalışma-Yaşam Dengesi

IU , küçük gruplar halinde dersleri ve çevrimiçi bireysel çalışmayı birleştiren kampüsteki harmanlanmış bir öğrenme modeli aracılığıyla sağlıklı bir çalışma-hayat dengesinin tadını çıkaracaksınız. Bu esnek yaklaşım, çeşitli uluslararası topluluklarla etkileşime girerken ve yarı zamanlı işler veya stajlar gibi iş-eğitim fırsatlarını takip ederken, çalışmaları, işi ve kişisel yaşamınızı etkili bir şekilde yönetmenize olanak tanır ve böylece yurtdışındaki genel eğitim deneyiminizi zenginleştirir.

  Ücretsiz Web Semineri ve Soru-Cevap

  Web Semineri: IU ile Çevrimiçi Çalışma 15:00 - 15:45 (CEST)

  Vize Gereksinimleri

  • AB üyesi bir ülke vatandaşı olan ve öğrenimlerinin bir kısmı (veya tamamı) sırasında kampüs içi derslere katılmayı planlayan öğrenciler, Almanya'ya girmek için oturma iznine ihtiyaç duymazlar.
  • AB üyesi ülke vatandaşı olmayan ve öğrenimlerinin bir bölümünde (veya tamamında) kampüs içi derslere katılmayı planlayan öğrencilerin, Almanya'da öğrenim görebilmeleri için geçerli bir oturma izni almaları gerekmektedir.

  * Bu yalnızca Almanya'da bir dönem veya daha fazla kampüste eğitim almak isteyen öğrenciler için geçerlidir. Tüm eğitimlerini IU sanal kampüsü üzerinden online olarak yapmayı planlayan öğrencilerin, uyruklarına bakılmaksızın oturma izni almalarına gerek yoktur.

  Oturma izni başvuru süreciyle ilgili sorularınız varsa lütfen IU Eğitim Danışma Ekibi ile iletişime geçin.

  Burslar ve fon sağlama

  Geleceğinizi IU ile değiştirin - başvurun ve %25'e varan oranda tasarruf edin!

  IU koşullarınız ne olursa olsun, yüksek kaliteli ve erişilebilir eğitimi birleştirmenize yardımcı olacak yeni yollar arıyor.

  Bad Honnef veya Berlin'deki kampüslerinden birine katılın ve gelecekteki hedeflerinize doğru çalışırken IU akademik uğraşlarınız, iş taahhütleriniz, sosyal etkileşimleriniz ve yeni bir kıtayı keşfetmeniz arasında bir denge kurmanıza olanak tanıyan benzersiz yaklaşımının tadını çıkarın.

  Bugün başvurun ve kampüs içi eğitimlerinizde %25'e varan indirimden yararlanma şansına sahip olun!

  Sıralamalar

  Akreditasyonlar, Sıralamalar ve Üyelikler

  Akreditasyon

  IU International University of Applied Sciences EQAR, FIBAA, Alman Akreditasyon Konseyi ve Alman Bilim ve Beşeri Bilimler Konseyi'nden sistem akreditasyonu aldı. Bu, kurslarının, öğretim üyelerinin ve öğretim materyallerinin Avrupa akademik yönergelerine göre belirlenen katı standartları karşıladığı ve artık kendi programlarını akredite edebilecekleri anlamına gelir.

  Ödüller ve Sıralamalar

  IU QS Yıldız Raporu'nda 99/100 alan ilk Alman üniversitesidir, ancak aynı zamanda CHE tarafından Almanya'nın en büyük üniversite sıralamasında 25 kategoriden 6'sında da ilk sırada yer almıştır. Son zamanlarda IU çevrimiçi MBA programları, uluslararası sahnede etkileyici bir başarı ve tanınma olan prestijli QS Online MBA Sıralamasında Avrupa'da 26. sırada yer aldı.

  Üyelikler

  IU İşletme Mezunları Derneği, Çevrimiçi Öğrenme Konsorsiyumu, AASCB ve UNESCO'nun Küresel Eğitim Koalisyonu üyesidir. Bu üyelikler onlara diğer kurumlar, şirketler ve STK'ların yanı sıra üst düzey derece programları ve yaşam boyu öğrenme geliştirme kurslarıyla bağlantılar sağlar. IU , en son teknolojiden yararlanarak ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerine ve yaşam boyu öğrenmeyi sürdürmelerine yardımcı olur.

  IU , Nisan 2023'ten bu yana, yabancı üniversitelerin ortak üye olduğu dünyanın en büyük üniversite derneği olan Hint Üniversiteleri Birliği'nin (A IU ) üyesidir. IU aynı zamanda Afrika kıtasındaki 420'den fazla üniversite ve araştırma merkezinden oluşan bir ağ olan Afrika Üniversiteleri Birliği'nin (AAU) tek Avrupalı üyesidir.

  Küresel Tanınma ve Akademik Ortaklar

  Küresel Tanınma

  IU , WES Kanada ve ABD tarafından tanındığından, dereceleri Kanada Göçmenlik Puan Sistemi ve Amerikan Göçmenlik Değerlendirme Programındaki yerel akademik standartlara göre puanlara dönüştürülebilir.

  Akademik Ortaklar

  IU dünyanın dört bir yanından akademik kurumlarla yaptığı ortaklıklar sayesinde, öğrencilerine yurtdışında öğrenim görmeleri ve yaşamaları için daha uygun fiyatlı bir yol sunmaktadır. IU Yurtdışı Eğitim İttifakı, öğrencilerin IU çevrimiçi olarak bir diplomaya başlamasına ve bunu kariyer fırsatlarının bol olduğu ABD, Kanada, Avustralya veya Avrupa'daki ortak bir üniversitede tamamlamasına olanak tanır.

  Öğrenci Görüşleri

  Konumlar

  • Bad Honnef

   Mülheimer Str. 38, 53604, Bad Honnef

   • Berlin

    Frankfurter Allee,73a, 10247, Berlin

    sorular