Keystone logo
International University of Languages and Media

International University of Languages and Media

International University of Languages and Media

Tanıtım

Tarihçe ve Misyon

"Bilin ki nasıl yapılacağını biliyorum, olmak için biliyorum". Bu IULM Üniversitesi UNESCO ilkelerinden ilham alarak, kendi öğretim misyonunu tabanlı olan bu üç temel üzerindedir. kültürel bilgi ve mesleki yeterlikleri entegre kendi meslek güç alarak, Üniversite her zaman akademik dünyası ve işgücü piyasaları arasındaki bir buluşma noktası olarak kendisini takdim 40 yıl önce onun çok başlangıcından itibaren vardır.

Istituto Universitario di Lingue Moderne (IULM) Senatör Carlo Bo ve Profesör Silvio Baridon ilhamıyla, Interpreti e Traduttori başına Fondazione Scuola Superiore tarafından 1968 yılında kurulmuştur. Projenin arkasında başından fikrinden güncel trendler analizine dayalı işgücü piyasasının taleplerini karşılamak için oldu.

70

IULM, o zaman bilinen, dillerin çalışmada, sanat ve kültür pazarları geliştirilmesi üzerinde duruldu giderek uluslararası pazarlara ve bağlamları girmek için vazgeçilmez bir gereklilik üzerine dikkatini konsantre.

80

Üniversite iletişim ve tüketim toplumunun dünya gelişen nasıl algıladıkları İtalya'da ilk ve sonuç olarak araçların belirli bir dizi sunarak kursları güncellemek için ihtiyaç gördüm. O Scuola Özel di relazioni pubbliche kurar bu dönemde olduğunu.

90 '

iletişim alanında Üniversitesi pozisyonunun kesin güçlendirilmesini işaretleri on: İletişim ve Eğlence Çalışmaları Fakültesi Yabancı Diller ve Edebiyatı Üniversitesi'nin ilk Fakültesi yanında kurulur. Libera Universita di Lingue e Comunicazione IULM: 1998 Üniversite bugünkü adını alır.

2000 yılından itibaren günümüze kadar

iş dünyasının dinamiklerine yakın ilgi devam ederken, IULM Üniversitesi de araştırmanın yenilikçi dersler alarak kültürel eğitim ile öğrencilere amacında kararlı. dil ve iletişim sektörlerinde öğretim için bir referans noktası olarak kurulan, şimdi de turizm alanları ve kültürel mirasın sömürü mükemmeliyet merkezi haline gelmiştir. onun 4 Fakülte, Birinci Lisans Dersleri, Yüksek Lisans Dersleri, çok sayıda yüksek lisans Kurslar ve post-deneyim kursları ile, Üniversite her düzeyde kurslar bir ürün yelpazesi sunuyor.

Misyon

IULM Üniversitesi'nin misyonu da kendi varlık ve değer farkında erkek ve kadınları şekillendirme sırasında, tren ve zorluklar alarak ve uluslararası pazarlara ve senaryolar ortaya çıkan fırsatları yakalama kapasitesine sahip profesyoneller öğretmektir.

IULM öğrencilerine derin kültürel farkındalık ve sağlam bir üniversite eğitimi garanti - teori ve pratiğin bir karışımını: o değil, aynı zamanda onlara yardımcı, öğrenciler başarıyla iş dünyasına girmek yardımcı değil sadece son derece yararlı olduğu kanıtlanmıştır entegre bir yaklaşım benimseyen hayatlarında kişisel tatmin bulmak.

IULM Üniversitesi her zaman öncü olarak kendini gördü: yılda bir sürekli gelişen sistemde dinamik bir muhatap olarak faaliyet değiştirmek için trendleri öngörmek ve adapte olmuştur. o öğretim ve araştırma için katma değer üretebilir ortak projeler önermek için önemli akademik olmayan organları ve kurumları yaklaşım sağlayan bir ayrıcalıklı durum: Bugün etki kendi alanında sosyoekonomik mekanizmalarında köklü bir kurumdur.

Kısaca IULM

Sadece kelimeler. IULM Üniversitesi değeri şekillerde de yatıyor.

uluslararası ilişkiler

gelecek inşa etmek için dünya biliyor. Bu IULM uluslararasılaşma politikasıdır. Üniversite öğrencileri, mezunları ve öğretmenler için yabancı üniversiteler ve şirketler ile alışverişi teşvik eder.

IULM birçok yabancı öğrenci yanı sıra ziyaret profesör karşılıyor ve eğitim ve araştırma odaklı projeler geliştirmek Avrupa Topluluğu projelerinin himayesinde veya üniversitelerarası ağları ile işbirliği içinde etkinlikler düzenler.

Öğrenciler derslere katılmak ve yeni ve zorlu deneyimler denemek ve diğer kültürlerle bir toplantı geldiğini zenginleştirmeyi sürdürmeye teşvik, yurt dışında sınavlarına yönelik bu artan olasılıklar dönüşmektedir. Ayrıca lisans ve lisansüstü değerli ve profesyonel eleme iş deneyimlerinin meyvelerini için bir şans verir. Bu amaçla, IULM aynı zamanda birçok ilgili projelerde yer almıştır ve Avrupa genelinde farklı girişimci alanlarda üç veya altı aylık çalışma deneyimleri için burs almaktadır.

öğrenci hareketliliği ve yurtdışında çalışmalar akademik tanınmayı kolaylaştırmak için, IULM Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) kabul etmiştir. Kurumsal, bölgesel, ulusal ve Avrupa: Başlangıçta kredi transferi için düşünülmüş, AKTS tüm seviyelerde kullanılmak üzere bir birikim sistemine dönüşmüştür.

Bu faaliyetlerin bir başka sonucu, Avrupa'da ve iş deneyimleri sunan katılan birçok kurum ve firmalar ile diğer önde gelen üniversiteleri ile ilişkiler Üniversitesi ağının araya getirilmiştir.

Konumlar

  • Milan

    Via Carlo Bo, 1 , 20143, Milan

sorular