Keystone logo
James Madison University Yazı, Retorik ve Teknik İletişim Yüksek Lisansı
James Madison University

Yazı, Retorik ve Teknik İletişim Yüksek Lisansı

Harrisonburg, Amerika Birleşik Devletleri

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

Yazma, Retorik ve Teknik İletişim alanında yüksek lisans derecesinin özel hedefleri öğrencilere yardımcı olmaktır:

  • Yazılı, retorik ve teknik iletişim ortamlarında etkili iletişimin ne anlama geldiğini tanımlar.
  • İletişimin nasıl ve neden çalıştığına dair anlayışlarını geliştirin.
  • Etkili iletişimin önündeki engelleri nasıl belirleyip ortadan kaldıracağınızı öğrenin.
  • İletişim yönetiminin verimliliğini ve etkinliğini artırın.
  • Araştırma becerilerini geliştirin.

Bu hedeflere ulaşmak için programlar, öğrencilerin yazma, retorik ve teknik iletişim alanlarında kariyerlerine başlamak için gerekli bilgi ve becerileri edinmelerine yardımcı olmak için teori, yazma, metin tasarımı ve iletişim sistemleri ve bağlamlarının analizindeki çalışmaları birleştirir. Programlar, yazı, retorik ve teknik iletişimin işlevi ve uygulaması üzerine bilimsel, hümanist ve sosyal bilimsel bakış açılarını vurgular.

Sonuç olarak, programlar öğrencilere yalnızca endüstride, iş dünyasında veya devlette kariyer için gerekli bilgi ve becerileri değil, aynı zamanda onları iletişim ve retorik alanında doktora çalışmalarına hazırlayacak araştırma becerileri ve iletişim teorisini de sağlar. O halde, derecenin uzun vadeli hedefi, program mezunlarının profesyonel olarak yetişmelerini ve nihayetinde gelişen yazma, retorik ve teknik iletişim alanına katkıda bulunmalarını sağlamaktır.

Öğrenciler, benzersiz eğitim ihtiyaçlarına ve kariyer hedeflerine uygun bir program tasarlamak için okul danışmanlarıyla birlikte çalışır. Öğrenciler, geçmişlerine ve lisans programında devam etmeyi seçebilecekleri seçeneklere bağlı olarak, uzmanlık alanlarında bilgi veya beceri elde etmek için ek dersler almaya karar verebilirler. Örneğin, öğrenciler iletişim teknolojilerindeki becerilerini geliştirmek veya profesyonel yazar veya editör olarak çalışmayı düşündükleri yazı, retorik ve teknik iletişim içerik alanlarındaki akademik eğitimlerini derinleştirmek için ekstra kurs almayı seçebilirler.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Kariyer fırsatları

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular