Keystone logo
Julius Maximilians Universität Würzburg

Julius Maximilians Universität Würzburg

Julius Maximilians Universität Würzburg

Tanıtım

fotoğraf nezaket Julius Maximilians Universität Würzburg

133816_university.jpg

Tarihçe

1402'de kurulan Julius-Maximilians-Universität Würzburg (JMU) , Almanca konuşan dünyada uzun ve zengin bir geleneğe sahip üniversitelerden biridir. Carl Siebold, Rudolf Virchow ve Franz Brentano gibi birçok ünlü bilim adamı ve bilim adamı burada iz bıraktı.

Würzburg'da röntgen filmleri keşfeden Wilhelm Conrad Röntgen de dahil olmak üzere 14 Nobel ödüllü araştırmasını burada gerçekleştirdi. 1985 yılında fizikçi Klaus von Klitzing, kuantum salonu etkisini keşfettiği için bu ayrımı aldı. Harald zur Hausen'e, virüslerin serviks kanserini tetiklediğini keşfettiği için 2008 yılında Nobel Tıp Ödülü verildi.

Buna ek olarak, Würzburg Üniversitesi'nden on bir bilim adamı, en prestijli Alman araştırma ödülü olan Leibniz Ödülü'nü aldı.

Julius-Maximilians-Universität her zaman genişlemektedir: 1960'lardan beri, şehrin doğu kenarında, Hubland adı verilen bir tepeye yayılmaktadır. Bilim ve Beşeri Bilimler'in büyük bölümlerini bir araya getiren yeşil bir kampüs oraya yayıldı. Burası ayrıca Üniversite Kütüphanesine, kantine ve Üniversite Spor Tesislerine de ev sahipliği yapmaktadır. 2011 yılında, bu alan 39 hektar daha genişleyerek yeni enstitü binaları ve seminer salonları için geniş bir alan sunmaktadır.

Görünüm

Yeni çalışma programları ve yeni öğrenci akışı büyümeyi teşvik etmeye devam etmektedir. Rudolf Virchow Deneysel Biyotıp Merkezi ve Üniversite Hastanesi için yeni binalar, tüm fakülteler için yeni bir merkezi konferans salonu ve seminer binası, bir bilim laboratuvarı binası, yeni bir kantin ve Kimya ve Eczacılık fakültesinin yenilenmesi JMU'nun ilerliyor.

Gerçekler ve Rakamlar

Yurtdışından yaklaşık 2.300 genç dahil 28.000'den fazla öğrenci on fakülteye kayıtlıdır. Bunlar dört ana alana ayrılabilir: Beşeri Bilimler, Hukuk ve Ekonomi, Yaşam Bilimleri ve Doğa Bilimleri ve Teknolojisi. Üniversite ve hastanesi 10.000 kişiye istihdam sağlıyor. Yaklaşık 3000'i akademik kadroda, 400'den fazlası profesör olarak görev yapıyor.

Fakülteler ve Merkezler

Fakülteler

 • Katolik İlahiyat
 • Kanun
 • tıp
 • Sanat, Tarihi, Filolojik, Kültürel ve Coğrafi Çalışmalar
 • İnsan bilimleri
 • Biyoloji
 • Kimya ve Eczacılık
 • Matematik ve Bilgisayar Bilimleri
 • Fizik ve Astronomi
 • İşletme Yönetimi ve Ekonomi

Merkezi Bilimsel Birimler

 • Botanik Bahçesi
 • Lisansüstü Okulları
 • Martin von Wagner Müzesi
 • Mineraloji Müzesi
 • Rudolf Virchow Merkezi
 • Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma Merkezi
 • Mesleki Eğitim Okulu
 • Medya Didaktik Merkezi
 • Üstün Yeteneklilik için Psikolojik Danışma Merkezi

Servis Merkezleri

 • üniversite Kütüphanesi
 • Bilgi Teknolojileri Merkezi
 • Spor ve Beden Eğitimi Merkezi
 • Dil Merkezi

fotoğraf nezaket Julius Maximilians Universität Würzburg

133817_university_springtime.jpg

çalışmalar

Eğitim Olanakları

JMU 250'den fazla çalışma programı sunmaktadır. Lisans ve Yüksek Lisans çalışmaları aşağıdaki programları içerir:

Sanat Eğitimi, Sanat Tarihi, Havacılık ve Uzay Bilgi Teknolojisi, Biyokimya, Biyoloji, Biyotıp, İşletme, İşletme Bilişim Teknolojisi, İşletme Matematiği, Katolik Teoloji, Kimya, Klasik Çalışmalar, Hesaplamalı Matematik, Bilgisayar Bilimi, Kültürel Manzaralar, Dijital Beşeri Bilimler, Eğitim, İngiliz / Amerikan Etütleri, Avrupa Etnolojisi / Etnik Etütler, Protestan İlahiyat, Gıda Kimyası, Fonksiyonel Malzemeler, Coğrafya, Alman Çalışmaları, Tarih, Bilgi İşlem Sistemlerinde İnsan Faktörleri, Hint / Güney Asya Çalışmaları, Yaşam Bilimleri, Dilbilim, Matematiksel Fizik, Matematik, Medya İletişim, Modern Çin / Çin Çalışmaları, Müzecilik, Müzik Eğitimi, Müzikoloji, Nanoyapı Teknolojisi, Felsefe, Felsefe ve Din, Fizik, Siyasi ve Sosyal Bilimler, Özel Hukuk, Psikoloji, Kamu Hukuku, Romantizm Dilleri ve Edebiyatı, Rus Dili ve Kültürü, Bilim ve Teknoloji, Özel İhtiyaçlar Eğitimi ve Spor Bilimi. Neredeyse tüm okul türlerinde Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hukuk ve Öğretmen Yetiştirme programları devlet sınavıyla sonuçlanmaktadır.

İleri eğitim

Buna ek olarak, Deneysel Tıp, Avrupa Hukuku ve diğer çalışma alanlarında paralel dersler ve lisansüstü dersler bulunmaktadır. Üniversite ayrıca Psikolojik Psikoterapi, Satın Alma ve Tedarik Yönetimi ve İşletme Entegrasyonu Yönetici Master (MBA) gibi bazı ek eğitim kursları da sunmaktadır. Sürekli Eğitim Merkezi, sürekli genişletilen profesyoneller için yarı zamanlı eğitim kurslarını koordine eder.

Doktora ve lisansüstü eğitim

Genç yeteneklerin geliştirilmesinde önemli bir unsur olan JMU, tüm ders alanlarında, disiplinlerarası alanlarda bile yoğun dersler ve tamamlayıcı multidisipliner kurslar ile doktora programları sunmaktadır. Würzburg Üniversitesi, tüm disiplinlerden doktora öğrencileri için bu okullar kuruldu.

Araştırma

Almanya ve Dünya'da Zirvede

2018 Julius-Maximilians-Universität Würzburg, JMU ve TU Dresden fizik ekipleri tarafından ortaklaşa yürütülen Mükemmeliyet Kümesi "Kuantum Malzemelerde Karmaşıklık ve Topoloji" ortak teklifi ile Almanya'daki en yenilikçi araştırma konseptleri yarışmasında başarılı oldu.

Üniversite, Alman Araştırma Vakfı (DFG) tarafından finanse edilen çok sayıda işbirlikçi araştırma merkezi, lisansüstü okul ve araştırma grubuna sahiptir. Bu üst düzey araştırma tesisleri, diğer yükseköğretim kurumlarından gelen zorlu rekabete rağmen Würzburg için güvence altına alınmıştır.

Julius-Maximilians-Universität en başarılı Alman yüksek öğretim kurumları arasındadır. Bu, yüksek kalibreli bilgin ve bilim adamlarının yanı sıra Tıp, Bilim ve Beşeri Bilimler alanlarında kurulmuş olan disiplinlerarası araştırma merkezlerine atfedilebilir.

Sıralamalarda Başarı

Akademik sıralamalar üniversitenin lider konumunu doğrulamaya devam ediyor. 2018 Şangay Sıralamasının genel sonucuna göre, JMU dünyanın en iyi 200 üniversitesinden ve Almanya'nın en iyi 14 üniversitesinden biridir; Biyomedikal'de Şangay Sıralaması, JMU'yu "Biyomedikal Mühendisliği" kategorisinde dünyanın 100 önde gelen üniversitesi arasına almıştır.

Ve en son Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralaması, Würzburg Üniversitesi'ni dünya çapında değerlendirilen 1.258 üniversite arasında 159. sıraya koyuyor.

üniversite Hastanesi

Mükemmel tıbbi bakım ve hastaların yararına üst düzey araştırma: Üniversite Hastanesi'nin sloganı budur. Bilim ve hastaların tedavisi burada o kadar yakından iç içe geçiyor ki, hastalar her zaman tıbbi tedavide en son standartlardan yararlanıyorlar.

Hastane, FOCUS Sıralamasında Almanya genelindeki 1.100 hastaneden 14.'sini aldı. 2017 Üniversite Hastanesi yaklaşık 62.000 kişiye yatarak tedavi görüyor ve 261.000 ayakta hasta görüyor. 2004 yılında genişletilmiş Tıp Kampüsü'nde yeni bir Operatif Tıp Merkezi (ZOM) açıldı. Bunu 2009 yılında yeni İç Hastalıkları Merkezi (ZIM) izledi. 2017'de Würzburg Kapsamlı Kalp Yetmezliği Merkezi Üniversitesi ZIM yakınlarındaki yeni bir araştırma binasına taşındı. Daha yeni binalar için hazırlıklar devam ediyor.

Kozmopolit ve Aile Dostu

Uluslararası İlişkiler

Julius-Maximilians-Universität, Afrika, Amerika, Asya, Avustralya ve Avrupa'daki üniversitelerle sayısız ortaklığa sahiptir ve bu ilişkileri sürekli olarak güçlendirmektedir. Ayrıca, enstitüler ve bölümler arasında önemli ilişkiler vardır. Uluslararasılaşma JMU için en büyük önceliktir. Öğrencilerine yurtdışında öğrenim görmek için çeşitli fırsatlar sunulmaktadır. Buna karşılık, yabancı ortak üniversitelerden gençlerin Würzburg'da okuma şansı var.

Mezunlar

Üniversitenin mezunlar ağı son derece çeşitli insanları bir araya getiriyor. Üyeleri, hem öğrencilere hem de öğretim görevlilerine fayda sağlayan zengin bir deneyime sahiptir.

Mezunlar çalışmasının amacı, üniversite için böyle bir deneyimi sürdürmek ve mezunlarımızın üniversite yaşamına katılmasını sağlamaktır. Tüm mezunlarımız ve mevcut tüm çalışanlarımız üniversitenin ana sayfasındaki mezunlar portalına kaydolmaya davet edilir.

Aile ve Çocuklar

JMU, 2015 yılında tekrar aile dostu bir üniversite olarak sertifikalandırılmıştır. Çalışmalar veya kariyer ve aile arasındaki dengeyi geliştirmek için sürekli olarak çalışmaktadır. Üniversitenin aile servisi, bu konunun tüm yönleri hakkında tavsiye ve bilgi sağlar. Gündüz bakımı yerleşimleri ve bebek bakıcılarının düzenlenmesine yardımcı olur ve tatiller boyunca okul çocukları için tüm gün süren bir program düzenler. Ayrıca bebekler için kısa süreli bakım sağlayan bir tesis işletmektedir.

Üniversite ve Sanayi

Üniversite iş dünyası için önemlidir: uygulamaya yönelik araştırma projelerinde ortak olarak ve özellikle yarının yöneticilerinin eğitimcisi olarak. Üniversite, en yeni teknolojilerin laboratuvardan iş dünyasına hızla ve doğrudan ulaşmasını sağlamak için akademi ve endüstri arasında yakın bağlar kurmaktadır.

Üniversite buluşları ve araştırma sonuçlarını mülkiyet hakları ile korur ve lisans verir. Ve kendi şirketini kurmak isteyen bilim insanlarına ve bilim adamlarına destek sağlar.

fotoğraf nezaket Julius Maximilians Universität Würzburg

133818_campus.jpg

kampus

Genç ve Canlı

Üniversite ve Würzburg şehri her zaman yakından bağlantılıdır. Yaklaşık 125.000 kişilik bir nüfusta JMU, Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Müzik Üniversitesi, yaklaşık 34.000 kişi ile birlikte Würzburg'un genç ve canlı kalmasını sağlıyor. Würzburg Akdeniz bölgesini andıran engebeli bir şarap yetiştirme bölgesinde yer almaktadır. Main Nehri şehrin içinden akar ve mekanlarının çoğuna romantik bir atmosfer katar. Örneğin Eski Ana Köprü'nü ele alalım: etkileyici taş heykeller, kalenin güzel manzarası ve tarihi şehir merkezi - tüm bunlar harika bir ortam yaratıyor!

Nehrin yanında yaşam

Gezinti alanları, çayırlar ve bira bahçeleri ile Main Nehri'nin yanında birçok öğrenci etkinliği gerçekleşiyor: Avrupa'nın en büyük Afrika festivali sırasında ana çayırlarda komşu kıtamızın müziğini ve kültürünü keşfetmek, şehir plajındaki kumda çıplak ayakla yürümek veya Würzburg Rıhtım Festivali sırasında yüzer sahnede konserlerin ve tiyatro gösterilerinin tadını çıkarabilirsiniz - tüm bunlar ve daha fazlası Würzburg'da sunulmaktadır. Bir başka popüler etkinlik ise, “Serenade No. 13” in Residence Court Garden'da rahat bir ortamda yapıldığı Mozart Festivali'dir.

Şehir Hakkında

Würzburg şehir merkezindeki mesafeler yürüyerek kolayca geçilebilir. Sportif insanlar tüm yerlere bisikletle ulaşabilir. Şehirde spor seçeneği yok; Main Nehri boyunca veya üzüm bağları boyunca uzanan bisiklet, koşu ve paten rotaları vardır. Üniversite, capoeira'dan yogaya kadar geniş bir yelpazede spor aktiviteleri sunmaktadır.

Üniversitenin Kültürel Katkısı

JMU ayrıca şehre ve daha geniş bir bölgeye kültürel olarak da yarar sağlar: Müzik Araştırmaları Enstitüsü'nün konserleri veya üniversitenin müzelerindeki sergiler kültürel sahneyi zenginleştirir. Genel halk için üniversite dersler, okumalar ve diğer halka açık etkinlikler düzenler. Ayrıca, okul öğrencileri için laboratuvarlar, bir çocuk üniversitesi, bir okul öğrencileri üniversitesi ve yaşlılar için eğitim programları bulunmaktadır. Tüm bu etkinlikler, yaşamak ve çalışmak için çekici bir ortam yaratmak için Würzburg'daki diğer kültürel teklifler ve eğlence tesisleri - tiyatrolar, konserler, açık hava festivalleri ve şarap festivalleri - ile birleştirildi.

fotoğraf nezaket Julius Maximilians Universität Würzburg

133815_Wurzburg.jpg

Konumlar

 • Würzburg

  Sanderring 2, D-97070, Würzburg

  sorular