Keystone logo
Kansas State University College of Architecture, Planning and Design

Kansas State University College of Architecture, Planning and Design

Kansas State University College of Architecture, Planning and Design

Tanıtım

Kansas Eyalet Üniversitesi Mimarlık, Planlama ve Tasarım Fakültesi (APDesign), 1963 yılında Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mimari Mühendisliği, İnşaat Bilimi, İç Mimarlık ve Bölge ve Topluluk Planlama Bölümlerini tek bir idari birimde bir araya getirerek kurulmuştur.

Bu koalisyonun ilk kurucuları, tasarım mesleklerinin uygulamasının çok disiplinli çabaları içereceğini fark ederek çok anlayışlıydılar. Bu programları tek bir kolejde barındırmak, öğrencilerin yapılı çevrenin tasarımını oluşturan disiplinlerin rollerini ve ilişkilerini daha iyi anlamalarını sağladı. Bu tasarım ve planlama kombinasyonu, çevrenin tasarımında, planlanmasında ve yönetiminde eğitim için model bir organizasyon olarak ulusal ilgi gördü.

APDesign bugün, Mimarlık, İç Mimarlık ve Ürün Tasarımı, Peyzaj Mimarisi ve Bölge ve Topluluk Planlama alanlarında akredite edilmiş profesyonel programlara sahip kapsamlı, disiplinler arası, çevresel bir tasarım fakültesi olmaya devam ediyor. APDesign'ın tasarım programları, DesignIntelligence dergisi tarafından ülkenin en iyileri arasında tutarlı bir şekilde sıralanmıştır.

Konumlar

  • Manhattan

    Manhattan, Amerika Birleşik Devletleri

    sorular