Keystone logo
Karolinska Institutet

Karolinska Institutet

Karolinska Institutet

Tanıtım

Karolinska Institutet , sadece tıp ve sağlık bilimlerine adanmış, en kaliteli araştırma ve yenilikçilik ününe sahip bir fakülte üniversitesidir. Karolinska Institutet , dünyadaki ilk 50 üniversitede ve Avrupa'daki ilk 10 tıp üniversitesinde sürekli olarak yer almaktadır.

karolinska

Usta gerçek ustalardan

Karolinska Institutet , İngilizce ve uluslararası odaklı olarak öğretilen on küresel yüksek lisans programı sunmaktadır. Programlar proaktif olarak öğrenciler ve öğretmenler arasındaki gayri resmi ve yakın teması vurgulayan ve öğrencilerin aktif katılımını kolaylaştıran interaktif bir öğretim modelini içermektedir.

Öğretmenler zamanlarını, ilgili alanlarındaki sürekli gelişmelerden haberdar etmelerine ve bu gelişmelere katılmalarına, derslerin güncel ve ileri düzeyde kalmasına katkıda bulunan araştırmalar yapmak ve öğretmek arasında bölüşürler.

Karolinska Institutet bir yüksek lisans derecesi size küresel işgücü piyasasında rekabet avantajı sağlayacak ve akademik bir kariyer yapmak istiyorsanız sizi daha fazla doktora çalışmasına hazırlayacaktır.

Nobel Ödülü

1901'den beri Karolinska Institutet Nobel Meclisi, Fizyoloji veya Tıp alanında Nobel ödüllerini seçti. Öğrencilerin kampüste derslerine veya seminerlerine katılarak Nobel ödüllülerini iş başında görmeleri ve görmeleri için düzenli fırsatlar vardır.

Stockholm ve İsveç

İsveç dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir ve nüfusun yaklaşık% 90'ı İngilizce konuşmaktadır. İsveç'in çoğu dört mevsimi olan ılıman bir iklime sahiptir. Kışları soğuyabilir, ancak yazları eşit derecede güzel ve sıcaktır. Karolinska Institutet bulunduğu Stockholm, İsveç'in başkentidir ve bol miktarda yeşil alan ve mavi su ile çevrili zengin bir tarih, hareketli bir kültürel yaşam ve gelişen bir iş sektörü sunmaktadır. Stockholm, İskandinav ülkelerindeki en büyük üniversite şehridir ve 5.000'i uluslararası öğrenci olan yaklaşık 80.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

İki kampüs, bir üniversite

Karolinska Institutet eğitim ve araştırma esas olarak iki kampüste yapılır: kuzey Kampüs Solna ve güney Kampüs Huddinge. Karolinska Institutet , Stockholm şehri ve çevresindeki birçok hastaneyle de kurulmuş bir işbirliğine sahiptir.

Her iki kampüsten şehre ulaşmak için toplu taşıma araçlarıyla 15 dakikalık bir yolculuk yeterlidir. Karolinska Institutet , öğrenciler ve çalışanlar için ücretsiz olan Solna ve Huddinge kampüsleri arasında kendi servis otobüsü işletmektedir ve kampüsler ile hastaneler arasında otobüs ve metro hatları bulunmaktadır.

Öğrenci hayatı

Şehir hayatının heyecanlarına ek olarak Karolinska Institutet öğrenci sendikaları üniversitedeki çalışma ve boş zaman ortamında aktif bir rol oynamaktadır. Siz geldikçe, oryantasyon faaliyetleri sizi yeni 'evinize ve Stokholm'deki öğrenci yaşamına alıştırmanıza yardımcı olacaktır.

Beden ve ruhla ilgili konularda, Öğrenci Sağlık Merkezi, öğrenci spor salonları ve diğer spor ve eğlence tesisleri tüm öğrencilere açıktır ve her iki kampüste de ekümenik dua / tefekkür odaları bulunmaktadır.

Finansman

Uluslararası ücret ödeyen öğrenciler için Karolinska Institutet öğrenim ücreti maliyetini desteklemek için sınırlı sayıda burs mevcuttur. Karolinska Institutet burslarının başvuru süreci, programların başvuru sürecine paralel olarak devam eder. İsveç Enstitüsü de burs vermektedir.

Konumlar

Konumlar
  • Stockholm

    Karolinska Institutet SE-171 77

    sorular