Keystone logo
KASK & Conservatorium / School of Arts Gent

KASK & Conservatorium / School of Arts Gent

KASK & Conservatorium / School of Arts Gent

Tanıtım

Biz Kimiz?

Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi (KASK) ve Kraliyet Konservatuarı University College Ghent Sanat Okulu oluşturmaktadır. Okul dünyanın her yerinden seçkin eğitimciler, aktif sanatçılar, sanatta tasarımcılar ve teorisyenlerin ve tasarımı ile yetenekli ve istekli öğrencilerin bir araya getiriyor. Okulun misyonu ana görevleri tanımlar: sanat, eğitim ve araştırma gelişimine uluslararası bir perspektif içinde.

KASK & Konservatuarı sanatsal disiplinlerin çeşitli aralığı, karşılıklı ilham verici ve nispeten açık eğitim programları için yapar. Sanat alanında disiplinlerarasılık zamankinden daha önemli hale geldikçe, bizim eğitim programı çapraz döllenme için yer vardır. Ayrıca, öğrenciler öğretim üyelerinin yapan çok sayıda teorik ve sanatsal araştırma projeleri bazı tanıtılacak.

KASK & Konservatuarı kampüsleri Ghent merkez üssü bulunmaktadır. Gent uluslararası sanat sahnesine çok alıcı ve öğrencilere özellikle misafirperver. Bu sanatsal zengin bir ortamda gömülmüş olmanın yanı sıra, okul kendisi sergiler, konserler, festivaller, konferanslar ve film gösterimleri ve uluslararası bir sanat dergisi eş boyutlarda üretimlerin organize bir kültürel aktör.

tarih

Sanat şimdiki Okulu iki antik ve tanınmış kurumlarını bir araya getirir. Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi (KASK) 260 yıl önce kurulan ve Ghent yüksek öğrenim en eski kurumlarından biridir. Bu sanatçı Philippe-Carel Marissal tarafından 1751 yılında kuruldu. Paris'te yaptığı çalışmalar sırasında, Marissal akademi etkilenmiştir. Avusturya kural altında, 'kraliyet' özelliğidir 1771 yılında İmparatoriçe Maria Theresia tarafından Gent akademiye verildi. çizim, boyama, heykel ve grafik sanatının alanları programda merkezi bir yer yerine getirmeye devam ediyor. Yıllar içinde, akademi böyle kurulum ve medya sanatı, fotoğrafçılık, animasyon ve film yanı sıra tasarım, drama ve bahçe gibi yeni alanlar ekledi.

1835 yılında Joseph-Martin Mengal tarafından kurulan Kraliyet Konservatuarı, 150'den fazla yaşındadır. Sadece Marissal gibi, Mengal da Paris'te okudu. Sonrasında o Napolyon'un ordusu ile Avrupa'yı dolaştı. dönemine göre, Mengal vatansever şarkılar yanı sıra romans ve opera yazdım. O bir boynuz uzmanı olarak ortaya çıktı. Mengal okul hemen birkaç yıl sonra 800 öğrenci vardı, 1835 yılında 300 öğrenciye alındı. 10 yaş ve üzeri herkes karşılama oldu.

  1. yüzyılda, konservatuvar eğitimi ortaokul diplomasıyla adaylar için akademik seviyede yüksek sanat eğitimi dönüştü ve teklifleri caz, pop müzik, müzik üretimi ve müzik aleti yapımı kapsayacak şekilde genişletildi.

KASK ve Kraliyet Konservatuarı 1995 yılından bu yana University College Ghent bölümler olmuştur. 18.000'den fazla öğrencisiyle, University College Ghent Flanders en büyük üniversite üniversitesidir. , Verimli bir idareyi geliştirme altyapısını yönetmek, araştırma geliştirme ve sosyal tesisler sunan o zaman ölçek avantajlar sunuyor. Sanat Okulu gibi bir yapıda sanat programları yerleştirmek aktif pratikte sanat programlarının belirli kalitesini garanti eder. Sanat Okulu HoGent içinde ve Gent Üniversitesi ile yakın işbirliği içinde yapar. Sanat Okulu'nda içinde sanatsal ve teorik araştırmaların güçlü genişleme ve yeni teknolojik medya ve yeni sanatsal formlar üzerine greft atölyeler kurulması, programların kalitesini arttırmak ve içinde dinamiklerini yansıtmak için tereddütsüz niyeti tanıklık programlarında eylem sanatsal alanı.

Yeşil Hat

Yeşil Hat ekoloji ve sürdürülebilirlik geçici bir çözüm için güçlerini birleştirmeleri sanat ve kültür sektöründe 40'dan fazla örgütleri oluşan bir ağdır. Sanat Gent Okulu 2014 yılından beri bu organizasyonun bir parçası olmuştur ve farklı şekillerde Bu ideallere katkıda etti.

Bir okul olarak, biz çevre konusunda daha bilinçli hale içine öğrencilerimizi yetiştirmek için taahhüt. Biz kurslarda değil, aynı zamanda okul kurallarına kendisi boyunca bunu. Biz sürdürülebilir bir politika için amaç ve mümkün olduğunca akıl bizim ekolojik ayak izi ayı deneyin.

Biz sürdürülebilir, çevre dostu malzeme ve süreçlerin yaratıcı yaklaşım içine öğrenciler ve profesörler hem uyarırlar. Bu durum, bu idealler doğal gelip kime sanatçıların yeni nesil sonuçlanacaktır.

Yeşil Takip ile ittifak sayesinde aynı zamanda diğer üyelerin bilgi ve uzmanlık kar ve Gent ve çevresinde ortakların yaygın ağa erişebilir biz.

gent.greentrack.be

Konumlar

  • Ghent

    The Royal Academy of Fine Arts in Ghent Campus Bijloke Jozef Kluyskensstraat 2 , 9000, Ghent

sorular