Keystone logo
Keiai University

Keiai University

Keiai University

Tanıtım

Keiai University kurucu ruhu, "Keiten Mistress" (göklere saygı duyanları sever), Meiji Restorasyonu'nun önde gelen isimlerinden Saigo Takamori'nin (Nanshu) bir yazıt olduğu bir kelimedir. "Cennet" doğayı yöneten aklı, "insan" ise nefsi de dahil olmak üzere tüm insanlığı ve aynı zamanda insanların inşa ettiği hayatı ve toplumu ifade eder. "Aklına saygı duymak, insanları ve onların faaliyetlerini sevmek" inancından etkilenen kurucu Masayuki Nagatoro, bunu okulun temel ruhu haline getirdi ve bu özlemi iletmek için "saygı" adını verdi. Keiai University adı da buradan gelmektedir.

“Keiten Aijin” (Cennetine İbadet Et, Mahalleni Sev) kelimesi Meiji restorasyonunun lideri Takamori Saigo'nun öğretilerinde geçer. Bu ifadede “on”, doğaya ve evrene hükmetmek için bir sebep anlamına gelir. Tüm insanlar. Aynı zamanda Cennetine İbadet Et, Mahalleni Sev anlamlarına da gelir.

Masaji Nagatoro, bu akla saygı duyma ve hemcinslerini sevme ruhundan derinden etkilendi. Sonuç olarak bu fikri kendine temel ilke edinmiş ve gelecek nesillere aktarmak için üniversitemize “Keiai” adını vermiştir.

Konumlar

 • Chiba

  Chiba, Japonya

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular