Keystone logo
Kimmage Development Studies Centre Geliştirme çalışmalarında ma derecesi
Kimmage Development Studies Centre

Geliştirme çalışmalarında ma derecesi

Dublin, İrlanda

0 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

A Kalkınma Çalışmaları Yüksek Lisans Bir toplumda gelişme çalışmaları, yerel yönetimler, gençlik / yetişkin eğitimi, ya da STK ayar için katılımcıların hazırlamak için tasarlanmıştır. Bu öğrencilere, sosyal değişim ve gelişim güncel kuramları keşfetmek ve kalkınma politika ve uygulamalarını analiz etme fırsatı sunuyor. Özellikle araştırma, liderlik ile ilgili ve gruplarla çalışma ve kalkınma projelerinin planlama, yönetim ve değerlendirme, beceri oluşturur.

Bir birincil derecede veya eşdeğer niteliklere sahip ve bir kalkınma bağlamında çalışma tecrübesine sahip kim ileri düzey katılımcılar hedefleniyor. Özellikle karşılama liderler, kolaylaştırıcı ve toplumsal kalkınma projelerine, hükümet ve kalkınma ajansı personelinin yöneticileri, pastoral bakanlık, araştırmacılar, eğitimciler geliştirme, gönüllüler ve aktivistler katılan kişilerdir. Aynı zamanda gelişme öğretim ve araştırma yapan Küresel Güney ülkelerinde akademisyenler hitap etmelidir. Bazı yerlerde de geliştirme çalışmalarında kariyerine başlamadan önce daha fazla eğitim almak isteyen yeni mezunlar için korunur.

Öğrenciler kendi ilgi alanına en uygun olan seçmeli alanlarda bir dizi seçerek program dahilinde uzmanlaşmak olabilir.

Bunlar 'uzman yollar' şunlardır:

 • Küreselleşme ve Değişim
 • İnsanlar Geliştirme Merkezli
 • Geliştirme ve Yönetimi

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar uluslararası kabul görmüş bir verilecektir Kalkınma Çalışmaları MA, Yeterlilik ve Kalite İrlanda (eski HETAC) tarafından onaylanmıştır. Bu ders aracılığıyla da kullanılabilir olduğunu unutmayın Esnek Uzaktan eğitim ve Yarı Zamanlı seçenekleri.


Programın Amacı

 • sosyal bilimler ve kalkınma politikaları ve uygulamaları çağdaş teorilerden geliştirme çalışmalarında yüksek kaliteli akademik eğitim sunmak.
 • zıt argümanlar ve gelişim sürecinin anlayışları da dahil olmak üzere, gelişme ile ilgili tartışmaların teorik anlayışı ile katılımcılara kazandırmaktır ve politika analizi ve pratik problem çözme bu bilgiyi uygulamak için yeteneklerini geliştirmek için.
 • Özellikle liderlik, motivasyon ile ilgili ve kalkınma projelerinin planlama, yönetim ve değerlendirme gruplarıyla ve çalışma, katılımcıların becerilerini geliştirmek için.
 • kalkınma alanındaki güncel konularla ilgili sosyal araştırma katılımcıların anlayışı geliştirmek için ve eleştirel kendi birincil araştırma ve geliştirme deneyimi ışığında bu konuları analiz etmek için öğrencilerin kolaylaştırmak için.

Bu program aynı zamanda yarı zamanlı ve esnek ve uzaktan öğrenme seçenekleri ile sunulur. Öğrenciler tek modülleri almak ve tam bir ödül için kredi inşa edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Etnik ve Azınlık Politikaları Yüksek Lisans
  • Budapest, Macaristan
 • Hareketlilik Çalışmalarında Sanat Ustası
  • Padua, İtalya
 • Glocal: Uluslararası Kalkınma Yüksek Lisansı
  • Jerusalem, İsrail