Keystone logo
Kingston University Yaratıcı Yazarlıkta MFA
Kingston University

Yaratıcı Yazarlıkta MFA

Kingston upon Thames, Birleşik Krallık

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 9.860 / per year *

Kampüste

* evde tam zamanlı: 9.860 £ | uluslararası tam zamanlı: 16.200 £

Tanıtım

Neden bu kursu seçmelisiniz?

Birleşik Krallık'ta Yaratıcı Yazarlık alanında ilk Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı olan bu kurs, yetenekli ve hevesli yazarlara, başarılı profesyonellerin vesayeti altında zanaatlarını geliştirme ve bu kursta yaratıcı ve pratik becerilerin benzersiz bir kombinasyonunu geliştirme şansı sunar. yayınlanmış bir yazar olarak kariyer.

Uygulamalı ve yayınlanmış yazarların ve diğer öğrencilerin desteğiyle, bire bir veya küçük gruplar halinde atölyelerde öğreneceksiniz. Ödüllü eski yaratıcı yazarlık öğrencilerimiz arasında Booker'ın kısa listesine giren Oyinkan Braithwaite ve Bridport Ödülü'nü kazanan Joe Pierson, Bafta ödüllü Dylan Thomas Ödülü'nü kazanan Stefan Mohammed, beğenilen şair Dom Bury ve ünlü romancı Faiqa yer alıyor. Mansab.

Harici denetçimiz bu kursa yüksek puan verdi:

"Bu kurs, öğrencileri çalışmalarında farklı, çeşitli etkileri kaynaştırmaya teşvik etme açısından güçlü bir kimlik geliştirdi."

"Ben bu kursun hayranıyım - aferin!"

Kingston'ı seçme nedenleri

  • Yaratıcı Yazarlık MFA (Master of Fine Arts), yayın kayıtları üzerine inşa etmek veya yayınlanmış bir yazar olmak isteyen ciddi yazarlar için tasarlanmıştır.
  • Okumalar, yayınlanmış yazarlardan, editörlerden ve aracılardan dersler, ustalık sınıfları ve zenginleştirici tartışmalar gibi etkinliklerle Kingston'ın gelişen topluluğunun bir parçası olacaksınız.
  • Kingston University 'ın kurgu, şiir, incelemeler ve yaratıcı kurgu dışı içerikler içeren ve kurstaki öğrenciler tarafından düzenlenen yayını Ripple'a katkıda bulunma fırsatına sahip olacaksınız.
  • Yazma becerilerinizi geliştirmek için pratik bir yaklaşım kullanır ve yazınız zaten iyi bir standarttaysa ancak potansiyel olarak yayınlanabilir materyal üretmeye doğru ilerlemek istiyorsanız idealdir.
  • Ayrıca temsilciler/yayıncılar ile çalışmak ve teklifler sunmak gibi yazmanın profesyonel unsurları hakkında daha fazla bilgi edinme şansınız da var.
  • MFA'ya Kingston'da yüksek lisans eğitiminizin başında veya Yaratıcı Yazarlık (veya ilgili bir konu) alanında yüksek lisans derecenizi tamamladıktan sonra kayıt olabilirsiniz.

Sanat Okulu Deneyimi

Kingston School of Art'ın bir parçası olarak, bu kurstaki öğrenciler işbirlikçi çalışmanın ve eleştirel uygulamanın teşvik edildiği yaratıcı bir topluluğa katılmaktan yararlanır.

Atölyelerimiz ve stüdyolarımız tüm disiplinlere açıktır ve öğrencilerin ve personelin birlikte çalışmasına, fikirlerini paylaşmasına ve çok disiplinli yapımı keşfetmesine olanak tanır.

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Tesisler

Okul Hakkında

sorular