Keystone logo
© 2023 © Kristiania University College
Kristiania University

Kristiania University

Kristiania University

Tanıtım

Kristiania University College, Norveç'teki en eski özel yüksek öğrenim kurumlarından biridir. Kristiania , Oslo'da bulunmaktadır ve amacı eğitim ve araştırma olan bir vakıftır. Tüm mali fazlalık akademik ve öğrenme ortamını güçlendirmek için kullanılır. Kristiania , farklı niteliklere, yeteneklere ve fırsatlara sahip kişilere uyarlanmış, farklı eğitim seviyelerinde çalışma programları ve kurslar sunmaktadır. Kristiania hem kamu hem de özel sektör için topluma uzmanlık kazandıracak adaylar yetiştirecek.

Kristiania amacı eğitim ve araştırma olan bir vakıftır. Tüm mali fazlalık, üniversitenin akademik ve öğrenme ortamını güçlendirmek için kullanılır.

Kristiania , yönetim, organizasyon, pazarlama, iletişim, bilişim, sağlık bilimleri, inovasyon ve sanat alanlarında meslek okulu, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde araştırma ve eğitim sunmaktadır. 18.000'den fazla öğrencisi, 800 çalışanı ve Oslo, Bergen ve çevrimiçi geniş bir eğitim teklifiyle Kristiania , Norveç'in en büyük bağımsız üniversitesidir ve Kristiania Meslek Yüksekokulu da Norveç'in en büyük meslek okuludur.

Kristiania misyonu, çalışma hayatıyla yakın işbirliği içinde, araştırma ve sanatsal çalışmalarda en iyiyi temel alarak, problem odaklı ve uygulamalı bilgi geliştirme ve yayma yoluyla Norveç'in sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Bu misyonu mümkün olan en verimli şekilde gerçekleştirmek amacıyla Kristiania , Norveç'in ilk bağımsız üniversitesi olarak akredite olmak için çalışıyor.

kabul

Çalışmalarımızın birçoğu için başvurunuza ek olarak bir giriş sınavı da sunmanız gerekmektedir. Bazı çalışmalar için ayrıca bir öz değerlendirme formu sunmanız, bazıları için ise deneme veya seçmelere katılmanız gerekir.

Vize Gereksinimleri

Vatandaşlığınız, Norveç'te okumak için ne tür bir vizeye veya eğitim iznine ihtiyacınız olduğunu belirler. Vize ve öğrenim izni başvurusu konusunda şüpheniz varsa, en yakın Norveç Büyükelçiliği/Konsolosluğu ile iletişime geçin veya Norveç Göçmenlik Müdürlüğü (UDI) ile görüşün.

 • İskandinav ülkelerinden vatandaşlar
  Norveç'te altı aydan fazla yaşamayı planlayan İskandinav ülkeleri (İsveç, Finlandiya, Danimarka, İzlanda, Faroe Adaları, Grönland ve Åland) vatandaşları, kimlik kontrolü için Vergi Dairesine (Skatteetaten) gitmeli ve bir kimlik belgesi ibraz etmelidir. Norveç'e varışınızdan en geç 8 gün sonra adres değişikliği bildirimi. Önceden web sitelerinden randevu almanız gerekmektedir.
 • AB/AEA ülkelerinin vatandaşları
  AB/AEA ülkeleri vatandaşlarının Norveç'e giriş için vizeye ihtiyaçları yoktur, ancak Norveç'e varışlarından sonraki 3 ay içinde kalışlarını Yabancı İşçiler Hizmet Merkezi'ne (SUA) kaydetmeleri gerekmektedir. UDI Başvuru Portalından önceden randevu almanız gerekmektedir.

  Norveç'te 90 günden daha kısa bir süre kalmayı planlayan AB/AEA ülkeleri vatandaşlarının kalışlarını kaydetmelerine gerek yoktur.
 • AB üyesi olmayan/AEA ülkelerinin vatandaşları
  AB/AEA üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarının Norveç'te öğrenim görmek için öğrenim iznine başvurmaları gerekmektedir.
 • Kristiania University College'da yüksek lisans programına başvururken AB/AEA vatandaşı olmayanların mali yeteneklerini belgelemeleri gerekmektedir. Bu aşağıdakilerden biriyle belgelenebilir:
  • kendi adınıza yazılmış güncel resmi banka ekstresi
  • Kendi ülkenizden burs/öğrenim kredisi almaya uygun olduğunuzu onaylayan bir mektup
  • Sponsor garanti mektubu ve sponsorun güncel resmi banka ekstresi


Bir akademik yıl için gerekli olan miktar, bir akademik yıl için öğrenim ücreti ve yaşam giderleridir. Tutar herhangi bir para biriminde belgelenebilir.

Bu daha sonra çalışma izni başvurusunun önemli bir parçası olacaktır. Uluslararası yüksek lisans öğrencilerinden, kabulü aldıktan hemen sonra bu tutarı Kristiania University College tarafından tutulan öğrenci mevduat hesabına aktarmaları istenir.

AB/AEA vatandaşı olmayanların kabulü aldıktan hemen sonra öğrenim izni için başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Öğrenim iznine ilişkin daha fazla bilgiyi UDI'nin web sitesinde bulabilirsiniz. Lütfen öğrenim izni başvuru sürecinin 7-8 hafta sürebileceğini unutmayın.

UDI, Norveç'teki eğitim için mali garanti gerektirdiğinden, öğrenim izni başvurusunun bir parçası olarak bu tutarın bir Norveç banka hesabına yatırılması gerekmektedir. Varıştan önce Norveç'te banka hesabı açmak mümkün değildir. Bu nedenle Kristiania University College'ın gerekli miktarın yatırılabileceği bir hesabı vardır. Depozitonun nasıl aktarılacağına ilişkin ayrıntılar, giriş alındıktan sonra açıklanacaktır.

Normalde Norveç'e varışınızdan sonraki 7 gün içinde yerel göçmenlik bürosuna şahsen kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Devam eden salgın ve karantina kuralları nedeniyle Polis bu son tarihler konusunda daha esnektir. UDI Başvuru Portalı aracılığıyla önceden randevu almanız gerekmektedir. Gerekli karantina süresini tamamlamadan Polis Karakoluna girmenize izin verilmediğini unutmayın.

Polis kaydının ardından posta yoluyla ikamet kartınızı ve Norveç kimlik numaranızı alacaksınız. Oturma izni genellikle bir yıl süreyle geçerlidir ve öğrenimin ikinci yılı için yenilenmesi gerekir. Norveç'te öğrenim izni aldığınızda, otomatik olarak haftada 20 saate kadar ve normal tatillerde tam zamanlı çalışma iznine de sahip olursunuz.

Norveç kimlik numaranızı aldıktan sonra Norveç'te banka hesabınızı açabilirsiniz; Kristiania University College, yatırdığınız parayı hesabınıza aktaracaktır. Norveç'te bir banka hesabı açtıktan sonra para size geri aktarılacaktır. Depozitonuzu iade edebilmemiz için, banka hesap bilgilerinizi içeren imzalı bir yazı ile finans departmanımızı bizzat ziyaret etmeniz gerekmektedir. Mektup öğrenci kimlik numaranızı, tam adınızı, adresinizi ve hesap numaranızı içermelidir. Öğrenim izninizin verilmemesi veya öğrenci sözleşmenizde belirtilen süreden önce çekilmeniz durumunda yatırdığınız para size iade edilecektir.

Konumlar

 • Oslo

  Kirkegata 24.26, Oslo, 0107, Oslo

sorular