Keystone logo
KTH Royal Institute of Technology

KTH Royal Institute of Technology

KTH Royal Institute of Technology

Tanıtım

Stockholm'deki KTH Royal Institute of Technology Avrupa'nın önde gelen teknik üniversitelerinden biridir ve aynı zamanda entelektüel yetenek ve inovasyonun önemli bir merkezidir. İsveç'in en büyük teknik araştırma ve öğrenim kurumuyuz ve dünyanın dört bir yanından bilgi geliştirmeye adanmış öğrencilere, araştırmacılara ve öğretim üyelerine ev sahipliği yapıyoruz.

Tarihçe

KTH , 1827'ye dayanan, öncü fikirler ve yeniliklerle dolu zengin bir geçmişe sahip bir üniversitedir. Yaklaşık 200 yıldır KTH , günümüzü etkilemeye ve modern toplumu tanımlayan teknolojik gelişmeleri gerçekleştirmeye devam eden öğrenciler yetiştirmiştir. Bugün de KTH , yarının zorluklarına çözüm bulacak yetenekleri şekillendiriyor.

Araştırma

KTH , iklim değişikliği, gelecekteki enerji arzı, kentleşme ve hızla artan yaşlı nüfus için yaşam kalitesi gibi insanlığın en önemli sorunlarından bazılarına sürdürülebilir çözümler arayışında endüstri ve toplumla birlikte çalışmaktadır. Bunları, doğa bilimleri ve mühendisliğin tüm dallarının yanı sıra mimari, endüstriyel yönetim, şehir planlama, tarih ve felsefe alanlarında dünya lideri, yüksek etkili araştırma ve eğitim ile ele alıyoruz. 4 milyar SEK cironun neredeyse üçte ikisi araştırmayla ilgili.

Temel ve Uygulamalı araştırma de yan-yana gerçekleştirilir KTH ve disiplinler araştırma belirli alanlarındaki iş paralel olarak gerçekleştirilir.

Kariyer

KTH , genişleyen bir uluslararası şirketler ağı ve endüstriyel topluluk ile çeşitli alanlarda yakın ilişkiler sürdürüyor ve burada çalışmak ve okumak bu ağa erişim sağlıyor.

En son kariyer raporu, KTH 2010-2012'den mezun olanların yüzde 94'ünün mezun olduktan sonra istihdam edildiğini ve kalan yüzde 6'sının doktoraya gittiğini gösteriyor. çalışmalar. Uluslararası öğrenci nüfusunun yüzde 30'u doktoraya devam ediyor. KTH veya diğer ünlü üniversitelerde eğitim. KTH Mezunlarının yüzde 32'si yurtdışında çalışmak veya okumak için İsveç'ten ayrılıyor. Yüzde 13'ü işlerinde diğerlerine liderlik ediyor ve yüzde 13'ü zaten ilk yöneticilik pozisyonunu almış durumda.

Konumlar

  • Stockholm

    KTH Royal Institute of Technology Brinellvägen 8

sorular