Keystone logo
KU Leuven

KU Leuven

KU Leuven

Tanıtım

KU Leuvenseçkinlere ilham veren

KU Leuven uluslararası çekiciliği olan bir araştırma ve eğitim kurumudur. Bu Üniversitedeki tüm programlar, bilim adamlarının ve profesörlerinin yenilikçi araştırmalarına dayanmaktadır.

KU Leuven dünyanın en iyi 50 üniversitesi arasında yer alıyor!

Rönesans felsefesinden son teknoloji nanoteknolojiye: Avrupa'nın en eski üniversitelerinden biri olan KU Leuven , çığır açan araştırma ve yüksek kaliteli eğitim konusunda uzun bir geleneğe sahiptir.

Çalışmak

Aday öğrenciler

Avrupa'nın önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olarak KU Leuven , çeşitli araştırmaya dayalı eğitim programları sunmaktadır. KU Leuven derecesine dünya çapında çok değer verilir ve size rekabet avantajı sağlar.

Şimdiki öğrenciler

Hangi kampüste olursanız olun, kullanabileceğiniz pek çok imkan vardır. Öğrencilere yönelik hizmetlerimiz barınma, eğitim ve burslar konusunda size tavsiyelerde bulunur. Spor ve kültürel faaliyetler de sunuyorlar.

Neden KU Leuven

KU Leuven Avrupa'nın en yüksek dereceli ve en ünlü üniversitelerinden biridir. Uzun bir öncü araştırma ve yüksek kaliteli eğitim geleneğine sahiptir. Ancak KU Leuven başka pek çok güçlü yanı da vardır.

programlar

KU Leuven lisans ve (ileri) yüksek lisans programları, sürekli eğitim kursları ve köprü kurma programları dahil olmak üzere çeşitli program türleri sunar.

fakülteler

Eğitim, üç gruba ayrılan 15 fakülte tarafından organize edilmektedir: Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler; Bilim, Mühendislik ve Teknoloji; ve Biyomedikal Bilimler. Bir dizi fakülte, Flanders ve Brüksel'in çeşitli yerlerinde programlar sunmaktadır.

Eğitim

KU Leuven öğrencinin gelecek fikrine hitap eder. Üniversite, öğrencilerin kişisel gelişimine ve toplumu şekillendirmeye yardımcı olma yollarına katkıda bulunur.

organizasyon

KU Leuven kendini neredeyse tüm alanlarda eğitim ve araştırmaya adamıştır. On beş fakültesi eğitim verirken, araştırma faaliyetleri bölümler ve araştırma grupları tarafından organize edilmektedir. Bu fakülteler ve bölümler sırayla üç gruba ayrılır: Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler, Bilim, Mühendislik ve Teknoloji (SET)ve Biyomedikal Bilimler. Bu grupların her birinin doktora eğitim programları için bir doktora okulu vardır.

KU Leuven Flanders'da 10 şehre yayılmış on dört kampüse sahiptir.

Kampüs Özellikleri

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Neden KU Leuven

  Yüksek Dereceli Üniversite

  Uluslararası sıralamaya göre KU Leuven, dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almaktadır. Ayrıca KU Leuven, Reuters tarafından dört yıl üst üste (2016, 2017, 2018 ve 2019) Avrupa'nın en yenilikçi üniversitesi seçildi. KU Leuven'in tüm disiplinleri gururla kendi alanlarının ilk 100'üne aittir. Akademisyenler ve araştırmacılar, öğretmenler ve vizyonerler, düşünürler ve yapımcılar KU Leuven'in bereketli entelektüel ortamında kendi yerlerini alırlar.

  Avrupa'nın En Yenilikçi Üniversitesi

  KU Leuven, Reuters tarafından dört yıl üst üste Avrupa'nın en yenilikçi üniversitesi olarak tanımlandı. KU Leuven araştırmacıları, oksijeni hidrojene dönüştüren ve Sagalassos'un sırlarını ortaya çıkaran yeni bir güneş paneli türü olan HIV'e karşı en önemli ilacı geliştirerek, neredeyse tüm araştırma alanlarında günlük yaşamlarımız üzerinde derin bir etkiye sahiptir. Bu yenilikçi karakter, ilgili konuk dersleri entegre ederek, Disiplinlerarası bir yaklaşım benimseyerek ve en gelişmiş araştırma ve eğitim tesislerini açarak öğrencilerimize öğretme şeklimize derinlemesine yerleşmiştir.

  Kapsamlı Bir Üniversite

  Kapsamlı bir üniversite olarak KU Leuven, 15 fakülte tarafından düzenlenen geniş bir disiplin yelpazesi sunar. Bu disiplinlerin her biri, konuya göre THE Dünya Üniversite Sıralamasına göre kendi alanının ilk 100'ünde yer almaktadır. Üniversitenin fakültelerinin yarısı, çalışma alanlarında ilk 50'de bile.

  Programa kabul koşulları

  Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

  Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

  Konumlar

  • Leuven

   Oude Markt 13 - bus 5005, 3000, Leuven

  • Ghent

   Ghent, Belçika

  • Brussels

   Brussels, Belçika

  • Antwerp

   Antwerp, Belçika

  • Geel

   Geel, Belçika

  • Bruges

   Bruges, Belçika

  • Zürich

   Zürich, İsviçre

  Chat with students

  sorular