Keystone logo
KU Leuven: Faculty of Theology and Religious Studies

KU Leuven: Faculty of Theology and Religious Studies

KU Leuven: Faculty of Theology and Religious Studies

Tanıtım

İlahiyat ve Dini Araştırmalar Fakültesi ana sayfasına hoşgeldiniz.

Fakülte dünyanın en eski ilahiyat fakültelerinden biridir. 1432'den beri Fakülte, dünyanın her yerinde çalışan ve yaşayan sayısız öğrencinin hayatına dokunmuştur. İlahiyat ve Dini Araştırmalar Fakültesi, kendisini akademinin, Kilise'nin ve bugünkü kültür ve toplumun kavşağında, Katolik geleneği için özel bir yere yerleştirmiş olarak düşünüyor. Fakültenin araştırma ve öğretimi, geçmişin dikkatli bir şekilde ele alınması, günümüzle ilgili derin bir bağlılık ve daha iyi bir gelecek için umutlu bir inançla karakterizedir.

Bu, bugünkü ve günümüzdeki durumdan daha fazla değildi. Tamamlanmış bir grup profesör ve araştırmacı, tüm öğrencileri (uluslararası veya başka türlü), programlarımızın erişebileceği birçok alanda gelecekteki herhangi bir mesleki iş için hazırlayacak şekilde eğitmeye çalışıyor. Mesleki olanaklar çok çeşitlidir: mezunlarımız eğitim, araştırmacılık, pastoral bakım, sosyal organizasyonlar vb. Işlerde çalışıyorlar. Çalışmaları gerçekten fark yaratıyor. Bu nedenle Fakülte, diğer dünya dinleri ve diğer beşeri bilimlerle diyalog kurarak Hıristiyan teolojisi çalışmalarına devam etme niyetindedir. Modern bir teolojinin, dinlerin ayrı olduğu kültürlerle ilgilenmesi gerekir. Diğer dünya dinleri söz konusu olduğunda, "kitabın dinleri" ne özel ilgi gösterilir: İslam ve Yahudilik.

Fakülte, öğrencilerin, profesörlerin ve personel üyelerinin her biri kendi yollarıyla topluma yönelik alakalı ve ayırıcı katkıyla yoğunlaşmaktadır. Fakültede uluslararası tanınma ve takdir gören, teolojik araştırma, öğretim ve hizmet için canlı bir ortam sağlar. Fakülte her yıl Fakültemiz tarafından sunulan İngilizce ders programına katılmak için birçok yeni uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Arka planda ve mirastaki zengin çeşitlilik sayesinde, bu öğrenciler kendi lezzetlerini zaten teşvik edici çok sayıda fikir ve düşünceye eklerler.

Bu öğrenciler ve bir çok yabancı araştırmacı, Fakültemizin dünyadaki en zengin ve en büyük ilahiyat kütüphanelerinden birinin elinde olduğu gerçeğinin farkındalar. Şehrin kalbinde yer alan Fakülte, meslektaşlarımız tarafından düzenlenen birçok konferans ve sempozyum için de mükemmel bir konumdadır.

Fakültemizin web sayfalarının sunduğu pratik bilgiler, ayrıca Fakülte ve tarihi, gurur duyduğumuz bir tarih, bugün de derinlemesine araştırmayı birleştirmek için gelene kadar ayakta kalmaya devam etmekten dolayı gurur duyuyoruz, mükemmel eğitim ve anlamlı hizmet, İlahiyat ve Dini Araştırmalar Fakültesi adı verilen projede.

KU LEUVEN'de ARAŞTIRMA GELDİNİZ

Avrupa'daki en eski üniversitelerden biri olan Katholieke Universiteit Leuven'e hoş geldiniz. Uluslararası bilimsel araştırmalara ve mükemmel, geniş kapsamlı öğrenci imkânlarına dayanan yüksek kaliteli eğitim sunuyoruz. Leuven pitoresk bir tarihi şehir, ancak hayatla kalabalık olan ve öğrencinin ritminde yaşayan bir şehirdir.

Batı Avrupa'nın merkezinde yer alan Belçika'daki KU Leuven yaklaşık altı yüzyıl boyunca bir öğrenim merkezi olmuştur. Bugün, Belçika'nın en büyük üniversitesidir ve 1425 yılında kurulmuştur ve Avrupa'daki en eski ve en ünlü üniversitelerden biridir. Avrupa'nın önde gelen araştırma üniversitesi ve Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği'nin (LERU) kurucularından olan KU Leuven, yüksek kaliteli, yenilikçi, disiplinlerarası araştırma ile desteklenen çok çeşitli uluslararası master programları sunmaktadır.

Kuruluşundan bu yana, KU Leuven kenti temsilen paylaşıyor. Leuven, yüzyıllarca zengin tarihinin en ileri bilim ile buluştuğu hoş, güvenli ve hareketli bir öğrenci kasabası. Üniversite ayrıca Brüksel, Ghent ve Antwerp de dahil olmak üzere 11 Belçika şehirindeki kampüslerde derece programları sunmaktadır.

Görev beyanı

KU Leuven misyonunu, Katolik imza ile yüksek kaliteli, disiplinlerarası araştırma ve eğitim sunarak yerine getirmektedir.

akreditasyonlar

EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

Konumlar

  • Leuven

    Sint-Michielsstraat 4, 3000, Leuven

Chat with students

sorular