Keystone logo
Kuwait University

Kuwait University

Kuwait University

Tanıtım

kampus

Üniversiteyi oluşturan altı kampüsleri Adailiya, Shuwaikh, Keifan, Khaldiya, Fintas ve Jabriya vardır. Kuveyt şehir merkezine birkaç dakika uzaklıktadır. Shuwaikh kampüsüne ana erişim olan Jamal Abdul Nassar Caddesi, Basra Körfezi'ne bakmaktadır. 380 dönümlük 'yeşil' kampüs, öğrencileri aşırı hava koşullarından korumak için tasarlanmıştır.

Organizasyon ve geliştirme

Üniversite, kayıt sayısının yaklaşık 418'den 40.000'e, öğretim kadrosunun 31'den 1.565'e, kolejlerin 4'ten 17'ye ve idari ve akademik destek personelinin 200'den 5.000'e yükseldiğini gördü. Kuwait University , ülkeye ve bölgeye hizmet veren 100.000'den fazla mezuna sahiptir ve bazıları önemli pozisyonlara gelmiştir.

Üniversitenin stratejik planı hükümet tarafından belirleniyor. Yürütme yetkileri, üniversiteyi yöneten ve bilimsel, fikri, teknik, idari ve mali işlerinden sorumlu olan Rektör'e aittir. Başkan, KU yasalarının, tüzüklerinin ve Üniversite Konseyi kararlarının uygulanmasını ve ilerlemeye yönelik politikalar, planlar ve stratejiler aracılığıyla kurumsal gelişmenin sürdürülmesini denetler.

Başkanlık sorumlulukları alanı, her biri bir Başkan Yardımcısı tarafından yönetilen beş ana ofiste - Akademisyenler, Araştırma, Sağlık Bilimleri, Planlama ve Akademik Destek Hizmetleri'nde ifade bulur. Diğer bir icra dairesi, beş Başkan Yardımcısı ile birlikte Kuwait University üst düzey liderliğini ve yürütme otoritesini oluşturan, Genel Sekreter başkanlığındaki kurumsal idari işlerin bir kolu olan KÜ Genel Sekreterliğidir.

Kuwait University akademik sistemi

Kuwait University , yıllık sürekli öğretim sistemini izleyen Hukuk Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Merkezi fakülteleri dışında, dönem bazında düzenlenen öğretim ile Kredi Saat Sistemini (onaylanan saatler) takip eder.

Akademik programlar, Eylül ayı ortasından başlayıp Mayıs ayı sonunda biten bir dönem takvimine göre çalışır. Her dönem yaklaşık 15 ila 17 hafta sürer. Güz dönemi, Eylül ayının ikinci haftasında başlar ve Aralık ayı sonuna kadar sürer. Bahar dönemi Ocak ayı sonunda başlar ve Mayıs ayı sonuna kadar sürer. Yaz programına kayıt isteğe bağlıdır. Üniversite tarafından onaylanan sınav dönemi dahil sekiz hafta sürer.

Konumlar

  • Shuwaikh Educational

    Jamal Abdul Nasser Street, , Shuwaikh Educational

    sorular