Keystone logo
© Kyoto University Of Advanced Science
Kyoto University Of Advanced Science

Kyoto University Of Advanced Science

Kyoto University Of Advanced Science

Tanıtım

Kyoto University Of Advanced Science (KUAS), Japonya'nın akademik kalbinde akredite bir özel eğitim kurumu olarak 50 yıllık bir geçmişe bakabilir. Bir sonraki adımı atmak ve küresel ölçekte meydan okumak için KUAS, akademik kaynaklarını uluslararası arenada sunmayı amaçlayan Kyoto merkezli küresel başarılı bir firmanın birinci sınıf CEO'sunu başkan olarak davet etti. KUAS, modern eğitimin zirvesinde olma taahhüdünü güçlendirmeye devam ederken, İngilizce öğretilen yenilikçi bir mühendislik programının oluşturulması bu çabaların önemli bir örneğidir.

Kuruluş İlkeleri

 • KUAS, geleceğin sorunlarını tespit edip çözebilen seçkin mezunlar yetiştirmeye çalışacaktır.
 • KUAS, toplum için daha parlak bir gelecek tasavvur etmeye çalışacak ve bu vizyonun gerçekleşmesine yol açacak ileri düzeyde akademik araştırmalar yürütecektir.
 • KUAS, mükemmel mezunlar ve araştırmalar üreterek hem bugün hem de gelecek yüzyıllarda topluma katkıda bulunmada öncü bir rol oynayacaktır.

Kurucu İlkelerimizi Uygulamaya Geçirmek

 • Yarının toplumuna katkıda bulunacak uzmanlar ve liderler, farklı değerler dünyasında çalışacaklar.
 • Kyoto University Of Advanced Science , geleceğe bakarak, ortaya çıkabilecek yeni sorunları belirleyerek ve bunları çağdaş eğitim temalarıyla bütünleştirerek küresel sorunları çözmede inisiyatif alan eğitim ve araştırmaya kendini adamıştır.
 • KUAS'ta, birinci sınıf ilerici fikirlilik, uyarlanabilirlik ve ahlakı, geniş, bütünsel bir anlayışla birlikte özel bilgi, yaratıcı düşünce ve öngörü ile birleştirerek karmaşık ve çok yönlü sorunların meydan okumasını üstlenebilecek dinamik, yetenekli insanlar üretmeye çalışacağız. bilginin temeli.

“Küresel toplumumuzda yeni paradigmalar yaratmak” - KUAS Başkanı Masafumi Maeda

Kyoto University Of Advanced Science hoş geldiniz. Yeni adımız altında, üniversitemiz kapsamlı bir üniversiteye dönüşüyor, ancak gerçekten eşsiz Mühendislik Fakültemize odaklanıyor. Bu departmanı küresel ihtiyaçlara yanıt olarak kurduk: robotların ve otomatik makinelerin yanı sıra dronların ve elektrikli araçların evrimi, hızlı bir şekilde toplumsal reformları beraberinde getirecek. Bu nedenle, modern dünyamızın talep ettiği bilgi becerilerini yaratan bir üniversite olmaya kendimizi adadık. Birlikte yeni bir üniversite türü yaratmakla ilgileniyorsanız, sizi bekliyoruz.

İstatistik

Rakamlarla KUAS

 • 50 - KUAS, 2019 yılında 50. yılını yepyeni bir okul adıyla kutladı.
 • 2 - İki evimiz var. Batı Kyoto'daki Uzumasa kampüsü ve Kameoka şehrinde Kameoka kampüsü.
 • 1 - KUAS, Japonya'daki ilk multidisipliner tamamen İngilizce Mühendislik Fakültesine ev sahipliği yapıyor.
 • 50-50 - Mühendislik Fakültesi vizyonlarımızdan biri: %50 uluslararası öğrenci, %50 kız öğrenci.
 • 10.000+ - Kyoto'daki uluslararası öğrenci sayısı. Gerçek bir küresel şehir!
 • KUAS Mühendislik Fakültesi'ndeki profesörlerin%35 - %35'i yurt dışındandır.
 • 264.365m² - İki kampüsümüzün toplam alanı.
 • 2020 - KUAS, kendi yepyeni fakülte binası ile yeni Mühendislik Fakültesini hizmete açtı.
 • %10 - Kyoto şehrinde yaklaşık 10 kişiden 1'i üniversite öğrencisidir. Bu oran Japonya'daki en yüksek oran!

  Mezun İstatistikleri

  Kampüs Özellikleri

  Uzumasa Kampüsü ve Güney Mühendislik Binası

  Uzumasa kampüsü, batı Kyoto City'de nispeten rahat bir bölgede yer almaktadır. Her mevsim güzel, kısa bir bisiklet yolculuğu için şehir merkezine mükemmel bir mesafe ve yağmur yağması durumunda her zaman metro veya otobüs var.

  Uzumasa kampüsü dört büyük binadan oluşmaktadır. Güney Mühendislik Binası, dört binanın en yenisidir ve yeni Mühendislik Fakültemize özel olarak 2019 yılında tamamlanmıştır. Gerçek anlamda modern bir Mühendislik Fakültesi vizyonumuzu gerçekleştirmek için mükemmel bir eve ihtiyacımız vardı. Binanın son teknoloji araştırmaları için gerekli tüm makine ve teçhizata sahip olmasını sağlamak için değerli öğretim üyelerimize planlama ve koordinasyonda uygulamalı bir yaklaşım benimsemelerine izin verildi. Ayrıca, Güney Binası açıklık düşünülerek tasarlanmıştır. Kat planında, öğrencilerimizin projelerini ve profesörlerin araştırmalarını sergilemek için bir müze ve geniş, açık zeminli bir öğrenme alanı bulunur. Her profesörün bina içinde kendi laboratuvarları ve ofisleri olacak. Ancak bu açık alanlar, profesörler, öğrenciler, laboratuvarlar ve araştırma alanları arasında daha fazla etkileşime izin verecektir. Ayrıca üniversite, bu tesisleri Kyoto'nun teknolojik sektörüne özgü bir kültürle zenginleştirmeyi umuyor. Geleneksel olarak, Kyoto'daki şirketler, çalışanları için şirketlerinin bitişiğinde yurtlar inşa etmiştir ve Güney Binamızda ayrıca 80 odalı uluslararası bir mühendislik öğrenci yurdu bulunmaktadır.

  Uzumasa kampüsü, öne çıkan özelliği yeni Batı Binamız olan çok sayıda başka tesise sahiptir. 2019'da Güney Binası'nın hemen öncesinde tamamlanan Batı Binası'nda yepyeni sınıflar, kariyer ve staj destek ofisleri ve öğrencilerin dinlenebileceği birçok alan bulunuyor. Ortak alanlar arasında atriyumlar, kampüsün tam manzarasına sahip veranda alanları ve büyük bir toplantı salonu bulunur.

  Kameoka Kampüsü

  Kameoka Kampüsü, Uzumasa Kampüsü'nden yaklaşık 30 dakika uzaklıktadır ve KUAS, tüm öğrencileri kampüsler arasında taşımak için bir otobüs servisi sunmaktadır. Kameoka Kampüsü, dağlarla çevrili geniş bir vadide yer alır ve bu da onu şehrin karmaşasından uzaklaşmak için mükemmel bir ortam haline getirir. 232.000 metrekarelik kampüste 16 bina, çok sayıda spor sahası (beyzbol, futbol, golf), spor salonu ve Biyoçevre Bilimleri Fakültemize tahsis edilmiş açık hava tesisleri bulunmaktadır. Mühendislik öğrencileri beden eğitimi dersleri kapsamında Kameoka'nın spor tesislerinden yararlanabilecekler!

  Tesisler

  Kyoto University Of Advanced Science yalnızca etkileyici kitap koleksiyonumuza ev sahipliği yapmakla kalmayan, aynı zamanda öğrencilere çeşitli verimli çalışma ortamları sağlayan üç kütüphaneye sahiptir.

  Öğrencilerin hem bedenen hem de ruhen sağlıklı kalmaları için Kameoka Kampüsü'ndeki spor tesislerinin yanı sıra Uzumasa Kampüsü'nde egzersiz odası ve yoga stüdyosu bulunmaktadır.

  Herhangi bir Japon üniversitesinin olmazsa olmazlarından biri, çok çeşitli mutfakları çok makul fiyatlara bulabileceğiniz okul kafeteryasıdır. KUAS bunun bir istisnası değildir ve düzenli olarak güncellenen kafeterya menümüz uluslararası öğrencilerimiz arasında çok popülerdir.

   Konumlar

   • Kyoto

    Uzumasa Campus 18 Gotanda-cho, Yamanouchi, Ukyo-ku, Kyoto, Japan, 615-8577, , Kyoto

   programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular