Keystone logo
Kyrgyz Economic University

Kyrgyz Economic University

Kyrgyz Economic University

Tanıtım

Kyrgyz Economic University , M. Ryskulbekov'un adını taşıyan, ülkemizde FTSST'den (Frunze Sovyet Ticaret Okulu) Üniversiteye dönüşen tek eğitim kurumudur. Üniversitemiz, Kırgız Cumhuriyeti'nin modernize edici yüksek öğrenim sisteminin liderlerinden biridir.

Bugün KEU, genel eğitimden doktora çalışmalarına kadar yüksek ekonomik eğitime sahip uzmanların sürekli eğitiminin modern, çok seviyeli bir sistemidir. KEU, öncelikle bilim ve eğitimdeki yenilik merkezleri nedeniyle, öğrencilerin yüksek düzeyde pratik eğitimiyle her zaman ayırt edilmiştir.

Üniversite, ulusal ekonomi ve bilimin gelişmesine katkıda bulunan birden fazla nesil uzman yetiştirmiştir. Mezunlarımız arasında üniversitemizin adı hem Kırgızistan'da hem de diğer ülkelerde tanınan tanınmış bilim adamları-ekonomistler, politikacılar bulunmaktadır. KEU bilim adamları, yerli ekonomi biliminin gelişmesine önemli katkılarda bulundular. Üniversitemiz, Cumhuriyet'te çeşitli bilimsel ve ekonomik alanlarda lider konumdadır ve tanınmış bir yetkiye sahiptir ve sınırlarının ötesinde.

Konumlar

  • Bishkek

    Togolok Moldo Street,58, , Bishkek

    sorular