Keystone logo
L’Ecole Du Journalisme de Nice

L’Ecole Du Journalisme de Nice

L’Ecole Du Journalisme de Nice

Tanıtım

Gazeteci öğretmenler

Uygulamalı medya

Endüstri içi deneyim

Öğretmenlerimiz kendi sektörlerinde aktif çalışan profesyonellerdir.

Okulun kendi medya kuruluşları: EDJ News, EDJ TV ve EDJ FM size mesleğinizi burada, okulda uygulama şansı veriyor.

Öğrencilerimiz öğrenimleri süresince yerel, ulusal veya uluslararası medya kuruluşlarında ortalama 3 staj yapacaklardır.

Yurt dışını keşfedin

Çalışan mezunlar

Tanınmış bir okul

Dünya çapında 60'tan fazla şehirde eğitim ve çalışma fırsatları.

Lisans mezunlarımızın %88'i ve yüksek lisans mezunlarımızın %81'i, ayrıldıktan 6 ay sonra (2021) gazetecilikte işe giriyor.

Okulumuz devlet tarafından tanınmaktadır.

Seni gazeteci yapacağız!

EDJ, 1990 yılından bu yana genç gazeteci adaylarına eğitim veriyor.

O zamandan bu yana okul, ticaretlerini öğretmek için 40'tan fazla çalışan gazeteci ve üniversite profesörünü istihdam edecek şekilde büyüdü. Yıllar geçtikçe mezunlarımız sektörün her alanında büyük başarılara imza attı; televizyon sunucuları, baş editörler, siyaset, yaban hayatı ve spor muhabirleri bunlardan sadece birkaçı.

Multimedya eğitimi

EDJ'de öğretilen tüm gazetecilik lisans programları gerçek anlamda multimedyadır. İlk günden itibaren geleneksel basılı, fotoğraf, radyo ve televizyon gazeteciliği, modern dijital muadilleriyle birlikte inceleniyor ve uygulanıyor: web medyası, sosyal medya ve mobil gazetecilik (MOJO).

EDJ'de okumak, gerçek bir medya şirketinin ritminde çalışmayı öğrenmek anlamına gelir. Sıradan bir gün, bir hikaye için beyin fırtınası fikirleri ve önerilerini içerebilir; konuyu araştırmak ve bir plan kavramsallaştırmak için akranlarıyla işbirliği yapmak… Okulun kendi profesyonel kayıt ekipmanı filosunun emrinde olan öğrencilerimiz, raporları için gerekli materyali toplamak üzere sık sık sahaya gönderilmektedir. Okula döndüklerinde, öğretmenlerinin rehberliğinde, raporları eleştirel analiz ve yapıcı geri bildirim için meslektaşlarıyla paylaşılmadan önce son taslaklarını düzenleme odasında tamamlarlar.

EDJ öğrencileri, ders dışında, okulun bağımsız, öğrenciler tarafından işletilen medya kuruluşlarından herhangi biri aracılığıyla becerilerini daha fazla uygulama fırsatına sahiptir: EDJ FM, EDJ TV, EDJ News ( çevrimiçi basılı haberler ve EDJ Live (canlı yayın). Kendi radyo ve TV stüdyolarımızda öğrenciler kamuya açık ve yayınlanan gerçek gazetecilik içerikleri oluşturabilirler.

Pratik yetenekler; Yaşam için beceriler

EDJ'de analiz, araştırma, yazma, düzenleme, üretme, sunma, topluluk önünde konuşma ve çok daha fazlasındaki becerilerinizi öğrenecek ve güçlendireceksiniz. Bu araçlar her gazeteci için vazgeçilmezdir.

Uygulamalı eğitimin yanı sıra öğrencilerimizi genç ve hırslı profesyoneller olarak olgunlaşmalarına yardımcı olacak gerekli yaşam becerileriyle donatıyoruz. Merak, çalışkanlık, kendine güven ve yaratıcılık: Bu özellikleri besliyor ve teşvik ediyoruz; öğrencilere kendi öğrenimlerini ve keşiflerini tam olarak benimsemeleri için ihtiyaç duydukları alanı sağlıyoruz.

Bireyselleştirilmiş denetim

Küçük bir okul olarak düşük öğrenci-öğretmen oranımız, standart bir üniversite ortamına göre daha fazla kişiselleştirilmiş desteğe ve daha hızlı ilerlemeye olanak tanır.

Bu, öğrencilerin, bireysel güçlü yönlerine ve geliştirilecek alanlarına tam olarak uyarlanmış geri bildirim yollarından ve takip denetiminden yararlandıkları anlamına gelir.

Profesyonel entegrasyon

EDJ, öğrencilerinin çoğuna staj olanağı sağlama sorumluluğunu üstleniyor. EDJ öğrencileri tarafından yılda ortalama 350 yerel, ulusal veya uluslararası haber odasında staj tamamlanıyor. Mezun olmadan önce bile öğrencilerimiz mesleki ağlarını kurmaya başlayabilirler.

Bu, EDJ mezunları için istihdama giden yolların çok hızlı olduğu anlamına gelir; çoğu durumda gerekli bağlantılar stajlar aracılığıyla zaten kurulmuştur. Lisans mezunlarımızın %88'inden fazlası ve yüksek lisans mezunlarımızın %81'i, bizden ayrıldıktan sonraki 6 ay içinde gazetecilik alanında bir işe giriyor.

Uluslararası odaklı

Okul, 2010 yılından bu yana ERASMUS+ Sözleşmesini düzenlemektedir ve medya grubu lepetitjournal.com (yurtdışında yaşayan Fransızca konuşanlar için uluslararası yayın) ile ortaktır. Bu, öğrencilerin dünya çapında 60'tan fazla şehirde staj yapmasını kolaylaştırdı.

Konumlar

  • Nice

    Rue de Roquebillière,69, 06300, Nice

    sorular