Keystone logo
© The University of Milan La Statale
University of Milan

University of Milan

University of Milan

Tanıtım

"La Statale" olarak da bilinen Milano Üniversitesi, İtalya'nın inovasyon, kültür ve tasarım başkenti Milano'nun tam kalbinde yer alan yüz yıllık, çok kampüslü, multidisipliner bir devlet üniversitesidir. Avrupa'nın en zengin ve en gelişmiş bölgelerinden biri olan Lombardiya bölgesinin en büyük üniversitesi olan La Statale, öğretim ve akademik araştırmalarının yüksek kalitesi sayesinde hem ulusal hem de uluslararası düzeyde çok iyi derecelere sahiptir. La Statale, 8 Fakülte ve 2 Yüksekokul (Beşeri Bilimler, Egzersiz ve Spor Bilimleri Yüksekokulu, Eczacılık, Tıp, Veterinerlik, Hukuk, Siyaset, Ekonomi ve Sosyal Bilimler, Tarım ve Gıda Bilimleri, Bilim ve Teknoloji, Dil Arabuluculuğu ve Kültürlerarası İletişim Yüksekokulu) ile lisans ve yüksek lisans düzeyinde 157 derece ders, 36 doktora programı, 65 Lisansüstü okul ve çeşitli mesleki Yüksek Lisans, Yaz ve Kış Okulları sunmaktadır.

Bize katılarak, gerçek bir uluslararası, zorlu, son teknoloji akademik ortamı deneyimleyeceksiniz! La Statale, sadece davet üzerine 25 araştırma yoğun Avrupa üniversitesini bir araya getiren prestijli bir ağ olan LERU'nun tek İtalyan üyesidir. Ayrıca entegre bir Avrupa üniversite sistemi geliştirmeyi amaçlayan 4EU+ İttifakının da gururlu bir üyesidir. Yakın gelecekte, bilimsel fakültelerimiz, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere en gelişmiş, çekici ve işlevsel altyapıları, tesisleri ve laboratuvarları sunmayı amaçlayan iddialı bir proje olan MIND (Milano İnovasyon Bölgesi) kampüsüne taşınacak ve The Human Technopole laboratuvarları ile yakın bağlantı içinde olacaktır.

İnovasyon odaklı güçlü bir ekosistemde modern bir şehir kampüsünde eğitim alacaksınız. Uluslararası öğrenciler üniversitemizde çok hoş karşılanmaktadır. Tüm seviyelerde (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora) 40'tan fazla İngilizce öğretilen program, 20'den fazla Çift Diploma programı, ücretsiz İtalyan dili ve kültürü kursları, özel mali yardım ve sabit uygun öğrenim ücretleri sunuyoruz. Bize katılın ve heyecan verici geleceğimizin bir parçası olun!

Sizi Milano'da görmek için sabırsızlanıyoruz.

organizasyon

Rektörden Yönetim Kuruluna kadar akademik yönetişimde yer alan kişiler, kurullar ve planlama belgeleri. Yönetim ve idare ofisleri, kütüphaneler, bölümler, fakülteler ve yüksekokullar, kültür merkezleri ve kurumları ve üniversite çiftlikleri.

 • Yönetişim ve strateji
 • Ofisler ve tesisler

Kalite güvencesi

Süreçler, insanlar ve araçlar öğretim, araştırma ve üçüncü misyon olan eğitim etkinlikleri takviminde kaliteyi sağlar.

Araştırma

Milano Üniversitesi, hızla değişen sosyal ve endüstriyel bağlamda bilginin karmaşık zorluklarının üstesinden gelmek için iki temel unsur olan araştırma altyapısı ve insan sermayesine yatırım konusunda önde gelen bir İtalyan üniversitesidir.

Bilginin gelişimi ve ilerlemesiyle ilgilenen bir kamu kurumu olarak Üniversite, her zaman vatandaşların yaşam kalitesini etkileyen araştırma projelerine kendini adamıştır. Milano Üniversitesi'ndeki araştırmalar çoğunlukla bölümlerde ve birçok uzmanlaşmış yapıda yürütülmekte olup yerel, ulusal ve uluslararası işbirliği ağlarının oluşturulmasını ve büyümesini desteklemektedir.

Bilimsel faaliyetler, profesörlerden araştırmacılara, doktora öğrencilerinden bursiyerlere ve bursiyerlerden lisans öğrencilerine kadar tüm akademik topluluğu yeni fikirler için ideal bir arayışa dahil eder.

Üçüncü Görev

Üniversite, bilimsel araştırma ve eğitim olmak üzere iki temel işlevinin yanı sıra kültürün bilginin yayılmasını ve araştırma sonuçlarının akademik camianın dışına aktarılmasını amaçlayan Üçüncü Misyon faaliyetlerinde bulunmakta ve böylece sosyal ve kültürel gelişime katkıda bulunmaktadır.

Üniversite, yerel bölge için bir ekonomik ve kültürel motor olmayı, ilerlemeyi ve yeniliği teşvik etmeyi ve vatandaşlar, ekonomik sistem ve kamu ve özel kurumlarla diyaloğu ve etkileşimi teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

"Bilgi toplumunda", çok disiplinli becerilerimizi kullanarak sinerji yaratacak ve hem içeride hem de dışarıda işbirliklerini ve alışverişleri teşvik edeceğiz.

Kampüs Özellikleri

Libraries

Üniversite Kütüphane Servisi (Servizio bibliotecario d'Ateneo, SBA), her biri University of Milan öğretim ve araştırma alanlarından birinde uzmanlaşmış 17 kütüphaneden oluşur. 1.800.000 basılı kitaba ve 28.000'in üzerinde dergiye erişim sağlıyorlar. Ayrıca Dijital Kütüphane 700.000 e-kitap, 140.000 dergi ve yaklaşık 270 veritabanına erişim sağlamaktadır.

Kullanıcılar bu zengin kitap ve belge koleksiyonuna, tüm koleksiyonları sorgulamanıza ve elektronik kaynaklara erişmenize olanak tanıyan Üniversite kataloğu Minerva aracılığıyla erişebilirler.
Okuyucular, Minerva'nın kişisel alanı üzerinden ödünç verme talebinde bulunabiliyor, ödünç verilen kitapları rezerve edebiliyor ve yenileme talebinde bulunabiliyor.

Kütüphane Hizmeti ayrıca zengin belgesellere erişim sağlar Üniversitenin tarihi arşivinin yanı sıra akademi, kültür ve yayıncılık dünyasından kişilere ve kurumlara ait arşivler.

Üniversite Kütüphaneleri, kullanıcılara ders çalışabilecekleri, dergiler bulabilecekleri ve sınavları ve araştırmaları için kitap ödünç alabilecekleri donanımlı odalar sağlamanın yanı sıra, yardım ve bibliyografik bilgi hizmetleri de sunmaktadır. Kütüphaneciler aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir: Ayrıca "Bir Kütüphaneciye Sorun" çevrimiçi hizmeti aracılığıyla evden de onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Kütüphaneler ayrıca dijital kütüphanede web araması ve çevrimiçi katalogların, veritabanlarının, e-kitapların ve dergilerin kullanımına ilişkin eğitim oturumları düzenlemektedir.

  kabul

  Konumlar

  • Milan

   Via Festa del Perdono, 7, 20122, Milan

  • Milan

   Milan, İtalya

  sorular