Keystone logo
La Trobe University

La Trobe University

La Trobe University

Tanıtım

Neden La Trobe'da eğitim almalısınız?

La Trobe University olarak, hırslı küresel düşünürleriz. 1967'de kapılarımızı açtığımızdan beri, 190.000'den fazla mezunumuzu başarılı kariyerler inşa edecek beceri ve deneyimle donattık. 110 ülkeden 8.000'in üzerinde öğrencimizle uluslararası bir üniversite olmanın gururunu yaşıyoruz.

La Trobe, dünyadaki üniversiteler arasında ilk %1'de yer almaktadır. Doğu Asya, Güneydoğu Asya ve Okyanusya'daki en iyi 50 üniversite arasında yer alıyoruz. La Trobe, Times Higher Education'ın 2021 Dünya Üniversite Sıralamasına göre dünyanın ilk 250'si arasında da yer almaktadır.

La Trobe'da, araştırmadaki mükemmelliği gerçek dünya deneyimiyle dengeliyoruz. Personelimiz çığır açan araştırmacılar, endüstri liderleri ve kendi alanlarında uzman kişilerdir. Kurslarımız, öğrendiklerinizi gerçek bir iş ortamında uygulayabileceğiniz Work Integrated Learning fırsatları sunar. Ayrıca, geleceğin işverenlerinin isteyeceği profesyonel becerileri geliştiren, kariyere hazır lider bir program sunuyoruz.

La Trobe'u seçerek, cesur ve bağımsız düşünürler arasına katılacak, uygulamalı deneyim kazanacak, küresel bir bakış açısı kazanacak ve mezun olmaya hazır bir kariyer elde edeceksiniz.

Dijital çağ için dereceler

Teknolojik yenilik dünyayı yeniden şekillendiriyor. Dijital dönüşümdeki derecelerimiz, size dijital çağın işlerine güvenle adım atmanız için teknik bilgi ve kariyer becerileri verir.

Teknoloji yaşama ve çalışma şeklimizde devrim yaratmaya devam ederken, işverenler sağlık, pazarlama ve siber güvenlik gibi çok çeşitli alanlarda yeni dijital trendlere uyum sağlayabilecek mezunlar istiyor.

La Trobe'da, bu bozulma çağına yönelik dereceler geliştirmek için endüstri liderleriyle birlikte çalıştık. Nesnelerin İnterneti Yüksek Lisansı sunan ilk Avustralya üniversitesiydik ve Yapay Zeka Yüksek Lisansımız önemli teknik alanlarda uzmanlıklar sunuyor.

Okurken desteklen

La Trobe'u seçtiğinizde, tavsiye, bilgi ve destekle yolun her adımında yanınızdayız. Uluslararası Öğrenci Hizmetleri ekibimiz, Avustralya'da kendinizi evinizde hissetmenize ve eğitiminizde başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

Çalışma ve akademik destek programlarımız şunları içerir: Akran Öğrenimi Danışmanları, akademik ilerleme desteği ve İngilizce dili ve akademik beceriler ile matematik, kimya ve kodlama gibi alanlarda yardım.

Ekibimiz ayrıca kişisel ve kariyer desteği konusunda size yardımcı olabilir. Kampüsünüzdeki yerel uluslararası ofiste destekleyici ve profesyonel personel ile gizli bire bir randevu alabilirsiniz. Endişelendiğiniz her konuda size yardımcı olabileceğimiz 24 saat açık bir öğrenci destek hattımız bile var.

Kampüs Özellikleri

La Trobe kampüsleri, Avustralya'nın en iyilerini sergilemektedir. Victoria ve Yeni Güney Galler eyaletlerinde, hem metropol hem de bölgesel alanlarda yedi kampüsümüz var.

Melbourne kampüslerimizden birinde eğitim gördüğünüzde, dünyanın en iyi üç öğrenci şehrinden biri olan bir şehirde kendinizi güvende ve desteklenmiş hissedeceksiniz. Ana Melbourne kampüsü, La Trobe Moleküler Bilim Enstitüsü, 150 milyon Avustralya Doları değerinde yeni bir Spor Parkı ve kendi Vahşi Yaşam Koruma Alanımız gibi önde gelen tesisleriyle Avustralya'nın en büyük üniversite kampüslerinden biridir.

La Trobe'nin Bendigo, Albury-Wodonga, Mildura ve Shepparton'daki bölgesel kampüsleri, güçlü endüstri bağlantıları, rahat bir yaşam tarzı ve çeşitli burs ve teşviklere erişimin yanı sıra La Trobe'de eğitim almanın faydalarını sunar. İşe gidip gelmeniz kolaydır, yaşam masrafları genellikle daha düşüktür ve yerel ortaklıklarımız, topluluğun bir parçası olmanıza yardımcı olur.

Melbourne Kampüsü

Melbourne'ün büyüyen kuzey bölgesinin kalbinde yer alan kampüsümüz, öğrenme, araştırma ve istihdam için benzersiz bir ortam sunar. Devlet tarafından tanınan bir Araştırma ve İnovasyon Bölgesi, kapsamlı spor tesisleri ve hatta kendi büyük vahşi yaşam koruma alanına sahip olan Melbourne Kampüsü ayrıca yıl boyunca kafeler, mağazalar ve birçok sosyal etkinlikle canlı bir kültüre sahiptir.

Geleceğin Üniversite Kentini İnşa Etmek

5 milyar Avustralya doları tutarındaki yatırım, kampüsü yaşamak, öğrenmek, çalışmak, sosyalleşmek ve sağlıklı kalmak için yeniden geliştiriyor. Son teknolojiye sahip Spor Parkımız, Avustralya kadın milli futbol takımı The Matildas'ın yeni evidir. Biyoçeşitliliğe sahip su yolu koridorumuz - Nangak Tamboree - La Trobe'u daha geniş topluluk ve çevre ile ilişkilendiriyor. Yeni Dijital ve Biyo-İnovasyon Merkezlerimiz, dünya lideri araştırmalarımıza erişimi artırarak işletmelerin büyümesine yardımcı olacak.

Bendigo Kampüsü

La Trobe'nin Melbourne'a iki saatten daha kısa mesafedeki en büyük ikinci kampüsünde şehrin ve ülkenin en iyi yerlerinin keyfini çıkarın.

Canlı bir kampüs topluluğuyla, arkadaş canlısı, benzer düşüncelere sahip insanlarla bağlantı kuracak ve her adımda destekleneceksiniz. Kariyerinize hazırlanırken topluluk ortaklarıyla heyecan verici fırsatlardan yararlanın. Öğrencilerimize spor, iş, sanat ve sağlık dahil olmak üzere sektörle güçlü bağlantılar sağlayan çok çeşitli ortaklarımız var. Kampüsümüzü 50 milyon Avustralya Doları tutarında bir yükseltme ile dönüştürüyoruz

Bendigo Kampüsümüzde 50 milyon Avustralya Doları tutarında bir Dönüşüm Programı sürecindeyiz. Bu yükseltme, yeni bir bilim ve mühendislik binası, kampüse ulaşımı kolaylaştırmak için bir otobüs kavşağı, kütüphaneye bir eklenti ve spor sahasında yeni tesisler içeriyor.

Albury-Wodonga Kampüsü

Arka planda Murray Nehri'nin keyfini çıkarırken sıcakkanlı bir topluluğun parçası olun.

Güler yüzlü personel, modern tesisler ve endüstri ortakları ile yerleşimlerle kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyiminin keyfini çıkarın. Karla kaplı alanlar, tarihi kasabalar ve kültürel ve spor etkinlikleriyle çevrili Albury-Wodonga'da ayrıca umut vaat eden iş fırsatları var.

Yerel topluluk için neyin önemli olduğunu araştırmak

Kampüsümüz, su yönetimi ve yaşlanma gibi toplumumuzu etkileyen konulara odaklandığımız iki önemli ve son derece üretken araştırma merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Mildura Kampüsü

Murray Nehri üzerinde yer alan güçlü sanat ve tarım topluluğunun bir parçası olun.

La Trobe'nin Mildura Kampüsü'nde eğitim almak size her iki dünyanın da en iyisini sunar - önde gelen bir üniversite ve konuksever ve destekleyici bir kampüs.

Sektör ortaklıkları ve yerleştirme fırsatları aracılığıyla yerel toplumla yakın bağlarımız var, bu da umut verici istihdam sonuçlarıyla pratik bir öğrenme deneyimi elde edeceğiniz anlamına geliyor.

Birinci sınıf araştırmalarla sağlıklı yaşamı şekillendirmek

Sosyal, toplumsal, genetik ve çevresel faktörlerin kronik hastalığı olan kişilerin sağlık sonuçlarını nasıl etkilediğini araştırıyoruz.

Shepparton Kampüsü

Shepparton'un kalbinde yer alan kampüsümüz harika tesislere, kendini işine adamış personele ve farklı, çok kültürlü topluluğumuzla güçlü bağlantılara sahiptir.

Canlı ve destekleyici bir kampüs kültürünün keyfini çıkarın ve mezun olmadan önce sizi işe hazır becerilerle donatacak yerel ortaklarla endüstri yerleştirme fırsatlarına erişin.

10,5 milyon Avustralya Doları tutarında bir kampüs yeniden geliştirme duyurusu

Geleceğe yönelik tasarım, yüksek teknolojili klinik öğretim alanlarını, genişletilmiş bir kütüphaneyi, modern çalışma alanlarını ve topluluk ve kültürel etkinlikler için esnek bir alanı içerecektir.

Sidney Kampüsü

10 milyon Avustralya Doları tutarındaki Sidney Kampüsümüz, Sidney CBD'nin kalbinde yer alan iş ve staj fırsatlarına yakındır.

Hazırlık çalışmalarından tam derecelere kadar, Sidney Kampüsümüz becerilerinizi ve bilgilerinizi geliştirmek için canlı bir ortamdır.

Şehir Kampüsü

Şehir Kampüsümüz, Melbourne'ün ticaret bölgesinin merkezindedir ve çeşitli lisansüstü dereceler sunar.

İşletme, sağlık veya hukuk alanlarında lisansüstü bir kursla kariyerinizi ilerletmeyi seçebilirsiniz. Çok kültürlü şehrimizle çevrili modern tesislerimizde kariyer ve eğitim desteğinden yararlanın.

  Vize Gereksinimleri

  Öğrenci vizesi maliyetleri

  Kampüste okuyorsanız, Avustralya'da okumak için geçerli bir pasaport ve öğrenci vizesi almanız ve korumanız gerekir. Bizden tam zamanlı bir eğitim teklifini kabul ederseniz, öğrenci vizesine başvurmak için size verdiğimiz Kayıt Onayı (CoE) yazısını kullanabilirsiniz. Bu süreçten geçerken, başvuru masraflarını karşılamanız gerekecek.

  Başvuru sürecinde ayrıca İçişleri Bakanlığı'na (DoHA) en az 12 aylık kurs ücretlerinizi ve yaşam masraflarınızı ödeyecek kadar paranız olduğunu kanıtlamanız gerekir. DoHA, öğrenciler veya veliler için 12 aylık yaşam maliyetinin 2.1041 Avustralya Doları artı sizinle birlikte gelen bir eş veya partner için ek olarak 7.362 Avustralya Doları ve sizinle birlikte gelen çocuk başına ek olarak 3.152 Avustralya Doları olduğunu tahmin etmektedir.

  Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC)

  Avustralya'ya öğrenci vizesiyle gelirseniz, bir OSHC poliçesi için ödeme yapmanız gerekir.

  Bu, sizi ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri kapsar ve bizimle okurken sağlıklı ve mutlu kalmanıza yardımcı olur. Size uygun fiyatlı ve kapsamlı OSHC sunmamıza yardımcı olmak için Medibank Private ile ortaklık kurduk.

  Burslar ve fon sağlama

  Yurtdışında okumak size bir dizi heyecan verici fırsat sunabilir.

  Ancak ilgili maliyetlere hazırlıklı olmanız önemlidir. Öğrenim ücretlerini ve yaşam maliyetlerini ve ayrıca denizaşırı eğitimle ilgili diğer olası masrafları yönetmeniz gerekecek. İşte iyi haber: Size yardımcı olabilecek çok çeşitli burslar sunuyoruz.

  burslar

  Uluslararası eğitim, özellikle gelecek biraz belirsiz göründüğünde büyük bir karardır. Bu nedenle, değişen dünyada ihtiyaç duyduğunuz desteği size vermek için burs yelpazemizi tasarladık. Cömert burslarımız, bizimle eğitim almak için mali desteğe erişebileceğiniz anlamına gelir. Öğrenim ücreti indirimlerinden nakit hibelere kadar, bu burslar başarılarınızı takdir eder ve geleceğinize olan bağlılığınızı ödüllendirir. Sunduğumuz bursların kapsamını ve miktarını artırdık, bu nedenle ister lisans ve lisansüstü derslerle ister lisansüstü araştırmayla ilgileniyorsanız, size uygun bir La Trobe bursu var.

  La Trobe Uluslararası bursları

  La Trobe Uluslararası Bursları, kursunuzun normal süresi boyunca öğrenim ücretlerinde yüzde 25'e varan indirim sunarak akademik mükemmelliğinizi ödüllendirir.

  Hedef Avustralya bursları

  Avustralya Hükümeti'nin bu girişimi, yeni uluslararası öğrencilerin bölgesel Avustralya'da öğrenim görmelerini desteklemektedir ve yılda 15.000 Avustralya Dolarına kadar değerindedir.

  Bölgesel Burs

  Bölgesel kampüslerimizden birinde okuyorsanız, birinci dönem öğrenim ücretlerinizden düşülecek olan 5.000 Avustralya Doları tutarında bir defaya mahsus ödeme almaya hak kazanabilirsiniz.

  Bölgesel Victoria Deneyim Bursu

  Bu, Bölgesel kampüslerimizde bir lisans veya lisansüstü kurs derecesi almaya istekli uluslararası bir öğrenci adayı için ek bir bursdur.

  Lisansüstü araştırma bursları

  Çeşitli lisansüstü araştırma bursları sunuyoruz.

  ELICOS Bursu

  La Trobe College Australia (LTCA) ile İngilizce İleri Çalışmalar (ELICOS) kursu alan ve ardından La Trobe University da bir lisans veya yüksek lisans derecesi alan uluslararası öğrenciler.

  Sponsorluklar

  Burslarımızın yanı sıra, bazı uluslararası öğrencilere denizaşırı hükümetler, kuruluşlar veya şirketler sponsor olabilir.

  Konumlar

  • Melbourne

   La Trobe University, Plenty Road, Bundoora, , 3086, Melbourne

   • Bendigo

    La Trobe University, Edwards Road, Flora Hill, 3550, Bendigo

    • Albury

     La Trobe University, University Drive, Wodonga, 3689, Albury

     • Melbourne

      La Trobe University, 215 Franklin Street, 3000, Melbourne

      • Mildura

       La Trobe University, Benetook Avenue, 3502, Mildura

       • Shepparton

        La Trobe University, 210 Fryers Street, 3262, Shepparton

        • Sydney

         La Trobe University, Level 10, 11 York St, NSW 2000, Sydney

         sorular