Keystone logo
Liaoning University of Technology

Liaoning University of Technology

Liaoning University of Technology

Tanıtım

1951'de kurulan Liaoning University of Technology (LUT) ildeki yüksek öğrenim üniversitesidir. Mühendislik özelliğine sahip çok yönlü bir üniversitedir; ayrıca fen, liberal sanatlar, ekonomi ve yönetim çalışmalarında öğretim sunmaktadır. Halen, 18.000 lisans ve 578 lisans üstü öğrenciye hizmet vermektedir.

LUT 21 kolej ve fakülteye sahiptir. Kırk yedi lisans spesiyalitesi ve kırk dört lisansüstü spesiyali, 9 yüksek lisans derecesi ve 13 yüksek meslek yüksekokulu uzmanlığı alanından oluşan 9 birinci sınıf yüksek lisans derecesi ve 37 ikinci sınıf yüksek lisans derecesi dahil olmak üzere sunulmaktadır. LUT, 3 ulusal anahtar laboratuvara, il anahtar laboratuvara, 5 merkezi ve yerel ortak kurucu öncül disiplinli laboratuvara ve 2 il mühendislik teknolojisi araştırma merkezine sahiptir.

LUT'ta 1, 278 çalışandan oluşan bir ekibe sahiptir. 780 tam zamanlı öğretmen arasında 148 profesör, 300 doçent, İl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir kurs lideri, 57 üniversite düzeyinde kurs liderleri, akademik liderler ve mükemmel genç çekirdek öğretmenler bulunmaktadır. Profesörlerimiz güçlü bilimsel araştırmalar yapma rekorunu kanıtladılar. Son beş yılda, 500'den fazla bilimsel araştırma projesini tamamladılar; İl düzeyinde 25 ödül almış ve 110'u üç önemli uluslararası belge araştırmasına dahil edilmiş, 4.000'in üzerinde akademik tezi yayınlamıştır.

Değişen küresel pazarda talep edilen taleplere göre LUT , öğrencilerin çevrelerindeki dünyadaki genel anlayışlarını geliştirmeye ve öğrencilerin yaratıcı ve pratik yeteneklerini geliştirmeye odaklanmaktadır. Oldukça nitelikli LUT mezunları tüm mesleklerden memnuniyet duyuyor ve son yıllarda istihdam oranı yüzde 98'in üstünde.

LUT Uluslararası Eğitim Okulu uluslararası işbirliği, işe alım ve uluslararası öğrencilerin yönetiminden sorumludur. LUT 1985'ten bu yana uluslararası değişim ve işbirliği yürütmüştür. Son yıllarda, 20'den fazla yabancı üniversiteyle sayısız değişim programı kurmuştur. LUT öğrencileri ABD, Almanya, İngiltere, Kore, Singapur, Japonya ve Avustralya'ya göndermektedir. Uluslararası öğrenciler mezuniyet sertifikaları ve lisans derecelerinin yanı sıra yüksek lisans dereceleri alabilirler. Şimdiye kadar ABD, Kore, Japonya, Slovenya ve Pakistan'dan öğrencilerimiz oldu. Çince Eğitim Merkezimiz, tüm derece öğrencilerine ücretsiz Çince dersleri sunmaktadır. Öğrencilere Çin kültürü hakkında daha geniş bir bilgi vermek için, Kung Fu, Hat Sanatı ve Geleneksel Çin Müzik Aletleri gibi dersler de düzenliyoruz.

LUT kampüsü Liaoning'deki "Bahçe Birimlerinden" biridir. Öğrenci yurdu rahat, düzenli, kültürel atmosferi ve alışveriş ve seyahat için uygun. Kampüsteki kafeteryalar farklı stillerdeki yemekleri sunarlar ve öğrencilerimiz ve çalışanlarımız tarafından çok beğeniliyor.

65 yıllık bir çabanın ardından, LUT benzersiz bir kampüs geleneği oluşturdu ve değerli manevi servet biriktirdi. Günümüzde, tüm LUT öğretmenleri ve üyeleri, üniversitemizi, tüm ulus tarafından bilinen bir eyalet birinci sınıf üniversitesine ulaşmak ve kendimizi toplumumuzun ulusal ve yerel kalkınmasına katkıda bulunmak için büyük bir coşkuyla, reform ve gelişim yoluyla güçlendirmektedir.

Konumlar

  • Jinzhou

    Hankou St, Guta Qu, Jinzhou Shi, Liaoning Sheng, , Jinzhou

    sorular