Keystone logo
Lithuania Business College

Lithuania Business College

Lithuania Business College

Tanıtım

LBC'NİN ÇEVRİMİÇİ KURSLARI VAR

 • Araştırma Metodolojisi, 6 AKTS kredisi;
 • Bilişim Teknolojileri Dersi, 6 AKTS kredisi;
 • Modern İktisat Teorileri, 3 AKTS kredisi;
 • Uygulamalı Felsefe, 3 AKTS kredisi;
 • İletişim Psikolojisi, 3 AKTS kredisi.

Daha fazla bilgi: https://ltvk.lt/en/online-courses/

Misyon. Lithuania Business College (LBC), yaratıcı, nitelikli profesyoneller yetiştirmeye, profesyonel bir lisans derecesi vererek yaşam boyu öğrenmenin koşullarını oluşturmaya ve bölgesel kalkınma için gerekli uygulamalı araştırmaları yürütmeye kararlıdır.

Görüş. Lithuania Business College (LBC), uluslararası alanda tanınan, iş gücü piyasasındaki gelişmelere duyarlı ve toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya hazırlanmış, yenilikçi, şeffaf, sosyal olarak aktif ve sorumlu bir yüksek öğretim kurumudur.

Lithuania Business College en son BT teknolojilerini çalışma sürecine entegre eder ve bu nedenle çok yönlü ve ilgi çekici çalışma araçları yaratır. Kolej sitesinin temel amaçlarından biri eğitim kalitesinin arttırılmasıdır. Ders çalışma sürecinde interaktif dersler ve çeşitli etkileşim yöntemleri kullanılıyor. Kolej aşağıdakilerle donatılmıştır: CISCO Laboratuvarı, İnşaat Malzemeleri Laboratuvarı, Teknoloji ve Yenilik Laboratuvarı, Kriminoloji Laboratuvarı, Simüle Mahkeme Salonu, Liderlik Laboratuvarı ve Turizm Laboratuvarı.

Lithuania Business College (LBC) amacı, öğrencilerin yalnızca mesleki faaliyetlerde gerekli olan mümkün olduğunca fazla iş deneyimi kazanmalarını değil, aynı zamanda en yeni teorik bilgileri de kazanmalarını sağlamaktır. Kolej, çeşitli işletmeler ve sosyal ortaklarla geniş bir işbirliği ağı kurmuştur ve bu nedenle öğrencilere staj ve geleceğe yerleştirme fırsatları sunmaktadır. Kolejde ayrıca Litvanya'daki “Simulith” merkezi ve dünya çapındaki AVRUPA ağı üzerinden birbirleriyle ticaret yapan gerçek şirketlerin faaliyetlerini simüle eden uygulamalı bir eğitim firması olan “Biurometa” bulunmaktadır. Üniversite, öğrencileri iş piyasasına hazırlamak amacıyla öğrencilere ve mezunlara kariyer desteği sağlayan bir kariyer merkezi de kurmuştur.

Lithuania Business College kendi alanlarında profesyonel ve uygulayıcı olan öğretmenlere ders verilmektedir. LTVK konferansında avukatlar, hukuk uzmanları, banka uzmanları, finans ve denetim departmanı yöneticileri, pazarlama ve satış departmanı yöneticileri, programlama uzmanları, web geliştiricileri, işletme sahipleri, sporcular, etkinlik organizatörleri, lojistik nakliye acenteleri vb.

Lithuania Business College , yüksek kaliteli, modern, işgücü piyasası odaklı çalışmalar sağlamak amacıyla sosyal ortaklarla yakın ilişkiler sürdürmektedir. Üniversite sosyal ortakları arasında aşağıdaki kuruluşlar bulunmaktadır: SE Klaipėda Eyalet Liman İdaresi, Klaipeda İlçe Polis Merkezi, UAB/Ltd "Klaipėda" oteli - Amberton, UAB/Ltd "Baltık bulutları", PE Avrupa Tüketici Merkezi, UAB/Ltd Denizcilik personeli - Genel Mürettebat, Dernek “Klaipėda bölgesi”, UAB/Ltd Idėjų balansas (fikirler dengesi), UAB/Ltd Litlafas, Klaipėda Turizm ve Kültür Bilgi Merkezi, UAB/Ltd ,,Balco LTD“, UAB/Ltd ,,Vlantana“, UAB /Ltd ,,Nesė Group“, BI Klaipeda Şehri Sosyal Destek Merkezi, Noterler Odası, Palanga şehri Bölge mahkemesi, Skuodas bölgesi Bölge mahkemesi, UAB/Ltd "MK laivyba" ve diğer kuruluşlar.

Lithuania Business College aktif olarak uluslararası çalışma ve bilim programlarıyla ilgilenir, uluslararası ortaklar ağını genişletir, öğretmenlerin ve öğrencilerin uluslararası hareketlilik programlarına katılımında Litvanya Koleji (üniversite dışı yüksek öğretim kurumları) arasında liderliğe sahiptir. Kolej, Estonya, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Türkiye ve diğer ülkelerin yüksek öğretim kurumlarıyla güçlü işbirliği ilişkileri sürdürmekte olup, Hindistan'da Asya ülkeleri için kendi temsilcisine sahiptir ve diğer yabancı işletmeler, sivil toplum sektörleri ve diğer ülkelerle işbirliği yapmaktadır. eğitim kuruluşları. Erasmus+ değişim programı kapsamında öğrencilere yurt dışında eğitim alma ve pratik yapma fırsatı verilmektedir. Lithuania Business College 50'den fazla yabancı ülkede ortağı vardır. Öğrenciler, kendi çalışma programı alan konularında diğer Avrupa ülkelerinin deneyimlerinden yararlanabilirler. Her dönem Türkiye, İspanya, Portekiz vb. ülkelerden 20 öğrenci LTVK'ya eğitim görmeye geliyor. LTVK öğrencileri uluslararası iletişimde yeni beceriler ve deneyim kazanırlar.

Lithuania Business College öğrencileri özellikle inisiyatif sahibi, aktif, girişimci ve uluslararası fikirli olmaya teşvik edilir. Kolej'de aktif bir öğrenci birliği, ekonomistler ve avukatlar kulüpleri ve hukuk kliniği bulunmaktadır; öğrenciler sürekli olarak ders dışı etkinliklere katılmaya teşvik edilmektedir ve öğrenciler Kolej'in iç ve dış etkinliklerinin organizasyonu ve katılımına aktif olarak katılmaktadır.

Lithuania Business College bölgesel kalkınma ve bilimsel kalkınma çalışmaları için gerekli uygulamalı araştırmaları yürütür; işletmelerin, derneklerin ve yüksek öğrenim kurumlarının temsilcilerinin katıldığı yıllık uluslararası "Bölgesel sorunlar: ekonomi, yönetim, teknolojiler" konferansında bölgesel sorunlar tartışılır. Bölgesel sorunlar aynı zamanda Kolej tarafından yılda iki kez uluslararası CEEOL, EBSCO ve Index Copernicus veritabanlarında yayınlanan sistematik bilimsel araştırma dergisi "Management" da tartışılmaktadır.

Lithuania Business College , sosyal açıdan aktif ve kamu ruhuna sahip bir yüksek öğretim kurumudur. Kolej, Malta Nişanı ile birlikte her yıl Klaipėda şehrinde Gerosios zvaigzdes begimas (İyi Yıldızın Koşusu) adlı kitlesel bir etkinlik düzenlemektedir. Etkinliğin temel amacı, kendi başının çaresine bakamayan bekar yaşlılar için para toplamaktır. Lithuania Business College aynı zamanda "Smiltele" çocuk yuvasının öğrencilerini de himaye eder. Noel zamanında öğrenciler Kolej öğrencileri tarafından ziyaret edilir. Öğrenciler gösteriler ve hediyelerle onları eğlendiriyor.

LBC'de pek çok çalışma programı mevcuttur; burada 10 farklı çalışma programı ve 27 uzmanlık arasından seçim yapabilirsiniz.

Şu anda LBC'de yaklaşık 1000 öğrenci eğitim görmektedir; Klaipeda ve Vilnius'ta açık bölümler ve merkezler bulunmaktadır.

Lithuania Business College (LBC), faaliyeti için Litvanya Cumhuriyeti Eğitim ve Bilim Bakanlığı tarafından verilen bir lisansa sahiptir. Kolej tarafından verilen diplomalar yalnızca Litvanya'da değil aynı zamanda tüm AB'de tanınmaktadır. Mezunların yeterliliği profesyonel bir lisans derecesi ile gösterilir.

kabul

Çevrimiçi başvurun

 1. Yalnızca orta öğretim diplomasına/veya ilgili kişilere Lithuania Business University of Applied Sciences (LBUAS) eğitimi için başvurabilir. Uluslararası ülkede alınan orta öğretim diplomasının Konsolosluk tarafından Apostil ile tasdik edilmesi gerekmektedir. Çalışmalar her yaş grubuna açıktır.
 2. LBUAS, uluslararası öğrenciler için İngilizce ve Rusça dillerinde tam zamanlı eğitim sağlar.

Dokümantasyon gereksinimleri

Başvuru formunun sunulması ve belgelerin kaydedilmesi:

 • Başvuru Formu;
 • Orta öğretim diploması ve eki (aslı ve fotokopisi);
 • Diploma ve ek kopyası (varsa, başka bir eğitim kurumundan);
 • Uluslararası bir ülkede eğitim diploması konsolosluk tarafından apostil ile tasdik edilmelidir;
 • İngilizce dil sertifikası (kopya);
 • Kişisel kimlik kartı veya pasaport (fotoğraflı ve kişisel verileri içeren sayfanın aslı ve kopyası).

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

 • Klaipėda County

  Turgaus st. 21, 91249, Klaipėda County

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular