Keystone logo
Ludwig-Maximilians-University Munich

Ludwig-Maximilians-University Munich

Ludwig-Maximilians-University Munich

Tanıtım

Ludwig-Maximilian Üniversitesi veya LMU, Münih'in kalbinde Üniversitesi, kentsel peyzaj formları ve şehir genelinde kampüsleri vardır. LMU Münih Avrupa'nın önde gelen üniversitelerinden biridir. 500 yıl boyunca gider bir geleneği sürdüren LMU zorlu eğitim programları sunmaktadır ve üst düzey araştırma için ideal bir ortam sağlar. LMU yaşam kentsel kalitesi ve yaklaşık 50.000 öğrenciler için eşsiz bir eğlence değere sahip akademik mükemmellik bağlar.

125'ten fazla ülkeden yaklaşık 7500 harici öğrencisiyle, LMU Almanya'da yabancı öğrencilerin çoğu akademik ev sahipliği yapmaktadır. Bu öğrencilerin% 70'i Avrupa'dan, Asya'dan% 20, Kuzey ve Güney Amerika'dan% 7 geliyor. Yurtdışından gelen bu öğrencilerin, tüm üniversitenin kültür çeşitliliğinin uluslararası bilim adamları ile birlikte katkıda bulunmaktadır.

LMU Münih açıkça uluslararası karakteri ve öğretim ve öğrenci değişimi için araştırma akademik işbirliği kendi alanlarında gösterdiği üst düzey Avrupa araştırma üniversitesi olarak uzun bir geleneğe sahiptir. Üniversite Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği (LERU), Venedik Uluslararası Üniversitesi (Viu), Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) ve Bavyera Uluslararası Akademik Merkezleri kurucu üyesi oldu. Avrupa Birliği'nin başarılı hareketlilik ve hibe programları içinde, LMU Münih ERASMUS öğrenci ve öğretim üyesi değişim programları, Erasmus Mundus programları ve AB'nin üçüncü ülke projelerinde yer alıyor.

LMU Münih dışında da AB programları çok sayıda ortak üniversiteler ile yakın işbirliği. Toplamda, LMU ortak lisans programlarının tasarımı, akademik temaslar ve öğrenci borsalardan alanları düzenleyen, dünya çapında üzerinde de 400 partner üniversiteler ile öğretim tabanlı işbirliği anlaşması tutar. Sıkı sıkıya bağlı uluslararası ağ üzerinde bireysel ve sandalye düzey turda İşbirlikleri ve döviz faaliyetleri. Buna ek olarak, seçilmiş stratejik araştırma işbirlikleri kurumları arasındaki işbirliği ve yeni formlar kurulması için yakın temas için fırsat sunuyoruz. Bunlar kurumsal strateji LMUexcellent tarafından finanse edilen ve ulusal ve uluslararası düzeyde LMU Münih durumunu desteklemek için hizmet vermektedir.

Küresel akademik dünyada güncel gelişmeleri takip ederken coğrafi anlamda, uluslararasılaşma LMU Münih stratejisi geleneksel köklerini gözlemlemektedir. Onun temas ve stratejik girişimlerin çoğunluğu Kuzey Amerika ve Asya'da, ardından Avrupa'da dayanır. Bu gelişmenin sonuçlarından biri üstün Çinli ortağı Üniversiteler, LMU-Çin Akademik Ağ ile yeni bir işbirliği projesidir.

LMU Münih 125 ülkeden yaklaşık 7000 uluslararası öğrenci, herhangi bir Alman üniversitesinde büyük numarası ve LMU Münih öğrenci nüfusunun yüzde 15'i eşdeğer akademik ev sahipliği yapmaktadır. Bu öğrencilerin dörtte üçü, Avrupa'dan Asya'ya yüzde 15, Kuzey ve Güney Amerika'dan yüzde 6 gelir. Ortak üniversitelerden kadar 1.000 öğrenci yarıyıl veya yıl için değişim öğrencisi olarak LMU Münih kayıt. İki genç sene programlarda, Kuzey Amerika ortak üniversitelerden yaklaşık 70 öğrenci Münih Uluslararası Yaz Üniversitesi (Misu) bazı 450 katılımcı yanı sıra, Münih çalışmaların üçüncü yıl geçirmek.

Yaklaşık 1.500 ziyaret arkadaşlarının Alexander von Humboldt Vakfı 90 araştırmacıların dahil, LMU Münih ders ve araştırma. LMU Münih Mobility Center ve teklif artı Münih'te Bilim ve Beşeri Bilimler Uluslararası Merkezi (München eV, IBZ Wissenschaft Internationales Begegnungszentrum der) özel hizmetler yelpazesi de üniversitenin uluslararası kararlılığını vurgulamaktadır.

LMU Münih öğretim ve araştırma uluslararasılığı olan bağlılığını dışarıdan fon önemli bir hacim kazanır. Apart uluslararası üçüncü parti fon üniversitenin başarısının dışında, diğer pek çok alanda geleceğe yönelik fon kendi öğrencilerimizin, mezunlarımızın rekabet gücünü korumak fırsatları ve akademisyenleri sunuyoruz. DAAD tek başına Alman ve uluslararası öğrenciler ve uluslararası projeler, yanı sıra LMU Münih destek hibe hibe şeklinde yılda dört milyonun üzerinde avro katkıda bulunur.

Yaklaşık 1,5 milyon kişiye ev, Münih dünyanın en samimi ve canlı şehirlerinden biridir. Dünya standartlarında Bavyera Devlet Opera ve Münih Filarmoni Orkestrası da dahil olmak üzere ünlü müze ve galeriler, tiyatro ve festivaller, sanat ve bale ve müzik ile, sadece Bavyera başkenti ama büyük Avrupa kültür merkezidir değildir. Onun Bavyera Alpleri yakınlığı ve çevresindeki kırsal göller, kaleler ve boş zaman etkinlikleri çeşitli Münih'in teklik ekleyin. Gerçekten gibi başka bir şehir!

Konumlar

  • Munich

    Ludwig-Maximilians-Universität München Professor-Huber-Platz 2, 80539, Munich

    sorular