Keystone logo
Lithuanian Sports University

Lithuanian Sports University

Lithuanian Sports University

Tanıtım

Lithuanian Sports University ( LSU ), sekiz yılı aşkın süredir Hareket ve Spor Bilimini birleştiren Litvanya'daki tek uzman üniversite olmaktan gurur duymaktadır. Spor ve ilgili alanlardaki çalışmalar popülerlik kazanmakta ve aynı zamanda başarılı mezunlar için yeni fırsatlar yaratmaktadır. Sağlıklı, aktif ve uzun bir yaşam için çabalayanlara yardımcı olan profesyonellere duyulan ihtiyaçta sürekli bir artış olacaktır.

Bu nedenle, eğitim, spor bilimi ve pratiğin birbirine bağlı olduğu LSU ile birlikte hayatta başarılı olabilirsiniz. Her uluslararası öğrenciye olağanüstü ilgi, bilime dayalı çalışmalar ve spor-yaşam topluluğu, her gün bilgi ve ilginç deneyim sağlayacaktır. Doğru seçimi yapın ve bu, hedeflerinizi gerçekleştirmenize ve istisnai olmanıza yardımcı olacaktır.

LSU mezunları arasında birçok seçkin bilim insanı, dünyaca ünlü antrenörler, ünlü sporcular ve tanınmış halk figürleri bulunmaktadır. Çok sayıda LSU öğrencisi ve mezunu, Olimpiyat Oyunları, Dünya ve Avrupa şampiyonalarının şampiyonu ve ödül kazananı oldu.

Sıralamalar

“Reitingai” Dergisi, Litvanya yüksek öğretim kurumlarının en son değerlendirmesini yayınladı. Lithuanian Sports University ( LSU ), "Mevcut ve Gelecekteki Akademik Personel", "Uluslararası Çalışma Alanında Rekabet" ve "Öğrenciler ve Çalışmalar" kategorilerinde en iyi şekilde değerlendirildi.
"Mevcut ve Gelecekteki Akademik Personel" sıralama kriterine göre LSU , Litvanya'daki on bir devlet üniversitesi arasında üçüncü oldu; olası 10 puan üzerinden 6,59 puan aldı.

Spor bilimine katkımız uluslararası alanda tanınmaktadır. LSU , dünyadaki diğer spor bilimleri yüksek öğrenim kurumları ve bölümleriyle birlikte, Şangay Sıralamasının Spor Bilimleri Okulları ve Bölümleri Küresel Sıralamasında yer aldı. 2022'de LSU 133. sıradaydı. Ama önümüzdeki beş yıl içinde dünyanın en iyi 100 spor bilimleri üniversitesi ve bölümü arasında yer alacak kapasiteye sahibiz.

Üniversite, Avrupa Yüksek Öğrenimini oluşturma süreçlerine aktif olarak katılmaktadır.

Alan (bundan sonra EHEA olarak anılacaktır ). LSU , ülkedeki tek uzmanlaşmış üniversitedir ve Avrupa Spor Bilimi, Eğitim ve İstihdam Ağı (ENSSEE), Avrupa Spor ve İstihdam Gözlemevi (EOSE), Baltık Spor Bilimleri Derneği (BSSS), Avrupa Spor Birliği üyesidir. Yönetim (EASM) ve Avrupa Spor Bilimleri Koleji (ECSS) üyesidir.

Konumlar

  • Kaunas

    Lietuvos sporto universitetas Sporto 6, 44221, Kaunas

    sorular