Keystone logo
Lucerne University of Applied Sciences and Arts Uygulamalı Bilgi ve Veri Biliminde Bilim Ustası
Lucerne University of Applied Sciences and Arts

Uygulamalı Bilgi ve Veri Biliminde Bilim Ustası

Lucerne, İsviçre

4 Semesters

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

18 Sep 2024

CHF 800 / per semester *

harmanlanmış

* kayıt ücreti: 250 CHF

Tanıtım

193027_Bannerbild_Keystone.png


Neyin gizli olduğunu keşfedin: İsviçre'de Uygulamalı Bilgi ve Veri Bilimi Eğitimi Alın

Veri, 21. yüzyılın kaynağıdır ve verinin ekonomik ve sosyal potansiyelinden yararlanma arayışı, yalnızca sağlam teknik ve analitik becerilere sahip olmakla kalmayıp aynı zamanda bunları yaratıcı girişimciler olarak uygulayabilen, giderek artan sayıda uzman ve yöneticiyi gerektirmektedir. Büyük veri kümelerindeki ilişkileri tanıma ve değerlerini açığa çıkarma yeteneği, şirketlerin ve kuruluşların giderek daha fazla kazanmaya istekli olduğu temel bir yeterlilik haline geliyor ve bu potansiyeli en iyi şekilde kullanabilecek yetenekli uzmanlara yönelik güçlü bir talep ortaya çıkıyor.

Uygulamalı Bilgi ve Veri Bilimi alanındaki çok disiplinli Yüksek Lisans programımız, öğrencilerini dijital ekonomide uzman ve yönetici olarak karşılaşacakları zorluklara hazırlar. Güçlü uygulama becerilerine sahip veri bilimcileri olarak KOBİ'lerde, şirketlerde, kamu kurumlarında ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarda çok çeşitli kariyer seçeneklerine sahip olacaklar.


Bizi özel kılan şey nedir veya "büyük resmi" görmek için neden bizi seçmelisiniz?

 • Kariyer değiştirenlere ve ileri görüşlü beyinlere açıktır
  Günümüzde veri biliminin alanları, öğrencilerimizin akademik geçmişlerindeki disiplinler (sosyal bilimler ve ekonomi, doğa bilimleri, mühendislik ve beşeri bilimler) kadar çeşitlidir. Buna göre Yüksek Lisans programı, üniversite diplomasına sahip, veri teknolojilerine güçlü ilgi duyan ve ortalamanın üzerinde analitik yeteneklere sahip hırslı bireyler için tasarlanmıştır.
 • Uygulayıcılar için tasarlanmıştır
  Veri uzmanlarımız, yönetim ekiplerinin, kuruluşların ve toplumun daha iyi kararlar almasına yardımcı olmak amacıyla doğru sorguları kullanma, verilerdeki gizli bilgileri yorumlama ve eğilimleri ve olayları tahmin etmek için öngörüler elde etme konusunda son derece yetkindir. Bu amaçla, Yüksek Lisans programı geleceğin veri uzmanlarına yalnızca kendi alanlarında derin uzmanlık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bunu en iyi faydayı sağlayacak şekilde uygulamaya yönelik mükemmel beceriler de sağlar. Projeler üzerinde çalışarak, çok çeşitli uygulamalı alanlarda bulunan gerçek hayat problemlerini ele alarak bilgilerini daha da geliştirecekler.
 • Esnek ve bireyseldir
  Öğrenciler çalışmalarını tasarlama konusunda büyük bir esnekliğe sahiptir ve bireysel ihtiyaçlarına göre başlangıç, süre ve ders yükünü belirleyebilirler.
 • Disiplinlerarasıdır
  Yüksek Lisans programımız veri biliminin disiplinlerarası doğasını vurgular ve teknoloji, analitik, tasarım ve yönetim gibi çeşitli alanlardaki konuları kapsar. Bu, öğrencilerin geniş, çok disiplinli bir deneyime sahip olmalarını ve iş adamları veya araştırmacılar olarak mükemmel fırsatlar kazanmalarını sağlar.
 • Bu uluslararası
  Uygulamalı Bilgi ve Veri Bilimi alanındaki İngilizce Yüksek Lisans programı, AB'nin araştırma ve yenilik programı “Horizon 2020”nin bir parçası olan Avrupa Müfredat Geliştirme Programının EDISON projesine dayanan uluslararası bir yönelime sahiptir.


Büyük On - Büyük Bir Veri Bilimcisi Olmak İçin Gerekenler

 1. Verileri sorgulamak ve düşünmek
 2. Verileri toplama, entegre etme ve ön işleme
 3. Verilerin işlenmesi, araştırılması, analiz edilmesi ve yorumlanması
 4. İnsanların ve sistemlerin davranışlarını tahmin etmek
 5. Verilerle ilgili hikayeleri görselleştirme ve anlatma
 6. Veri projelerinin tasarlanması ve yönetilmesi
 7. Veri odaklı iş modellerinin geliştirilmesi
 8. Veri ürünleri ve hizmetlerinin tasarlanması
 9. Verileri çok çeşitli alanlara uygulama
 10. Yasal ve etik sorunları anlamak

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Tesisler

Okul Hakkında

sorular