Keystone logo
Luiss Guido Carli

Luiss Guido Carli

Luiss Guido Carli

Tanıtım

Luiss Üniversitesi

Açık. İlgi çekici . Sorumlu.

Neden Luiss

Sorgulamaya dayalı öğrenme modeliyle eğitimde üst sıralarda yer alan, son derece yenilikçi, programlarının %50'sinden fazlasının İngilizce olduğu gerçek anlamda uluslararası, sürdürülebilirlik ve katılıma sıkı sıkıya bağlı , profesyonel topluluklarla derinden etkileşim içinde olan bir okul. Bunlar Luiss'i seçme nedenlerinden sadece birkaçı.

Luiss hakkında

Roma'da bulunan Luiss, İşletme ve Yönetim, Ekonomi ve Finans, Hukuk ve Siyaset Bilimi olmak üzere 4 Bölümüyle Sosyal Bilimler alanında uzmanlaşmıştır ve dinamik, uluslararası bir ortamda 10.000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

sıralamalar

Konuya Göre QS Dünya Üniversite Sıralamasında Politika ve Uluslararası Çalışmalar dalında dünya çapında 14., İşletme ve Yönetim ve Hukuk alanında ilk 50 ve 2019'dan bu yana 60 basamaklık bir sıçramayla FT Masters in Management'ta dünya çapında 30. sırada.

Ana unsurlar

Öğrenciler ve eğitmenler dünya çapında 102 ülkeden gelmektedir ve Luiss, QTEM ve Avrupa Üniversitesi ENGAGE.EU gibi önde gelen akademik ağların aktif bir üyesidir.

Eğitim modeli

Luis'in misyonu, öğrencileri araştırmacı olarak hazırlamaktır: meraklı, açık fikirli, güvenilir insanlar, önde gelen profesyoneller gibi hareket ederken bilim adamları gibi düşünme tutumlarıyla ilgili zorlukları çerçeveleyebilen ve çözebilen insanlar.

Programlar

Lisans – Yüksek Lisans – Yüksek Lisans – Dijital Yüksek Lisans – Yaz Üniversitesi – Hazırlık Programı – Doktora

Fakülte ve Araştırma

Luiss Fakültesi, dünyanın en prestijli kurumlarından bazılarından kapsamlı deneyimlerini getiren dünyaca ünlü akademisyenlerden ve şirket yöneticileri, diplomatlar, avukatlar ve kamu yönetimi temsilcileri gibi geniş ve çeşitli üst düzey uygulayıcılardan oluşur. 50'den fazla misafir profesör, Luiss'in sürekli artan küresel katılımına katkıda bulunuyor.

Luiss, özellikle işletme ve yönetim, ekonomi, hukuk ve siyaset bilimi alanlarında en titiz ve ilgili sosyal bilim araştırmalarında ön sıralarda yer almaktadır. Şu anda devam eden, finanse edilen 88 araştırma projesi var; bunlar arasında Avrupa düzeyindeki çeşitli hibeler ve 2023'teki 33 Ulusal İlgili Araştırma Projesi (PRIN) yer alıyor. Luiss, 2022'de en iyi 57 uluslararası yayını saydı.

Burslar ve Kampüs Hayatı

Burslar

Luiss, yüksek profilli, kaliteli bir eğitim sağlamanın yanı sıra, belirli mali veya liyakate dayalı gereksinimleri karşılayan yüksek performanslı ve hak eden öğrencilere ekonomik destek sağlar .

kampüsleri

Luiss , şehrin atmosferini ve güzelliğini yansıtan binaları, yemyeşil alanları, ileri teknolojiye sahip sınıfları ve yenilikçi yaratıcı alanlarıyla Roma'nın en güzel semtlerinden birinde yer almaktadır .

Kütüphane

Bir fikir bulun, bir soruyu yanıtlayın, bir merakı giderin; Luiss Kütüphanesi ister açık ve çok işlevli alanlardan birinde oda koleksiyonlarına ve bibliyografik araştırma destek hizmetlerine doğrudan erişim yoluyla ister kampüs dışından olsun, sunduğu şey budur. Kapsamlı çevrimiçi kataloğa ve elektronik koleksiyonlara erişim.

Rezidanslar

Luiss yurtları üç ana kampüsün yakınında yer alır ve kendinizi evinizden uzakta hissetmenizi sağlayacak çeşitli konaklama ve hizmetler sunar.

Özel Ders

Özel Ders Ofisi , öğrencilere üniversite kariyerleri boyunca rehberlik etmek, eşlik etmek ve ilham vermek için tasarlanmıştır. Üç ana hizmeti, Üniversite Özel Dersleri, Akademik Özel Dersler ve Kapsayıcılık Özel Ders Hizmeti It's U!, her öğrencinin geçmişine, çalışmalarına ve hedeflerine göre kişiselleştirilmiştir.

Üniversite Dil Merkezi

Küreselleşen dünyamızda dillere hakim olmak esastır. Bu nedenle Luiss, ikinci veya üçüncü dil olarak İngilizce, Arapça, Çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça ve İspanyolca'yı sunmaktadır.

Öğrenci Hareketliliği

56 Çift Diploma, Yüksek Lisans, Ortak Diploma ve Yapılandırılmış Değişimlerin yanı sıra 243'ün üzerinde Erasmus ve ikili öğrenci değişim anlaşmasıyla Luiss, öğrencilere kaliteli bir eğitimi tamamlayan zengin ortamlara kendilerini kaptırma fırsatları sunmaya kararlıdır.

Kariyer Hizmetleri

Luiss, 500'den fazla kamu ve özel kuruluşun yanı sıra çok uluslu şirketlerle olan bağlantıları sayesinde, öğrencilere ve mezunlara gerçek kariyer fırsatları sunmakta, önde gelen uluslararası şirket ve kurumlarla staj, toplantı ve seminerler aracılığıyla iş piyasasına girmelerini desteklemektedir.

Spor

İşbirliği, saygı, adil oyun, kararlılık, özgüven: Spor kendimizin daha iyi versiyonları olmamıza yardımcı olur . Luiss Spor Birliği, Üniversitenin tüm amatör ve rekabetçi sporlarını organize etmekte ve yalnızca öğrenci sporculara (50'den fazla En İyi Sporcu) değil, aynı zamanda rekabetçi olmayan düzeyde spor yapmakla ilgilenenlere de odaklanmaktadır.

Öğrenci Birlikleri

Luiss'te okumak , üniversite kariyeriniz boyunca bir araya gelmek için olağanüstü bir fırsatı temsil eden, doğrudan öğrenciler tarafından düzenlenen ve desteklenen çok sayıda ders dışı etkinliğe aktif olarak katılmak ve bunlara katılmak anlamına gelir.

Şimdi başvur

Luiss, İtalya'nın ve dünyanın her yerinden gelen yetenekli ve yüksek potansiyele sahip seçkin öğrencileri kaydetmeye kararlıdır. Kabul, liyakate dayalı, rekabetçi ve son derece seçici olup, Luiss mezunlarının iş piyasasında öne çıkmasını sağlar.

Lisans kabulü

Uluslararası Seçim – İtalya dışında bir ortaokul diploması alan öğrenciler için akademik yıl boyunca devam eden kabuller yapılacaktır. SAT, ACT veya IB'den belirli minimum puanları alan adaylar seçim sürecinden muaf tutulur.

Lisansüstü Kabul

Uluslararası Seçim – İtalya dışında Lisans Derecesi alan öğrenciler için akademik yıl boyunca devam eden kabuller yapılacaktır. GMAT veya GRE'den belirli asgari puanları alan adaylar seçim sürecinden muaf tutulur .

İstatistik

Sayılarla Luis

Tüm Luiss numaraları:

 • 1977 Kuruluş tarihi
 • 4 Bölüm: Ekonomi ve Finans, İşletme ve Yönetim, Hukuk, Siyaset Bilimi
 • 2 Okul: Lisans ve Lisansüstü
 • 10.173 Kayıtlı toplam öğrenci
 • 11 Tesisler, kampüsler ve diğer yenilik alanları
 • 1:7 Profesör/öğrenci oranı (1:21 ulusal ortalama)
 • 311 Partner üniversite
 • Aktif partner üniversitelerin bulunduğu 65 ülke
 • Yabancı öğrenciler için 18 Geçit programı
 • 56 Çift Diploma ve Yapılandırılmış Değişim
 • Her yıl 2.456 yurt dışına öğrenim gören ve giden öğrenci
 • Yeni mezunların iş gücüne katılım oranı %96 (mezuniyetten 1 yıl sonra)
 • Öğrencilerin %94'ü sınav takvimiyle güncel (%75 ulusal ortalama)
 • %92 zamanında mezun olan öğrenciler (%62,5 ülke ortalaması)
 • Mezuniyet ile ilk iş arasında 2,2 ay var
 • 2018-2019'un en iyi 33 uluslararası yayını
 • 13 2019 yılında kazanılan hibe sayısı
 • 13 Araştırma merkezi
 • 78 Uluslararası ortaklık

  Kampüs Özellikleri

  Kampüsler ve Bahçeler

  Luiss, Milano Luiss Hub ile Roma ve Milano'da öğretim alanları, ofisler ve konutlar dahil olmak üzere 12 yapıya sahiptir.

  Luiss kampüsleri

  Üniversitenin ana kampüsleri, şehrin sanat tarihindeki önemli hareketleri temsil eden mimarileri, yemyeşil bahçeleri ve yoğun bir şehirdeki küçük vahaları ile Roma'da saygı görmektedir.

  Viale Romanya Kampüsü

  Viale Romanya 32'deki Luiss Kampüsünde, Üniversite, İşletme ve Yönetim, Ekonomi ve Finans ve Siyaset Bilimi Bölümlerinin tüm öğretim ve araştırma faaliyetlerini yürütmektedir.

  Parenzo Kampüsü aracılığıyla

  Via Parenzo 11'deki Luiss Kampüsünde, Üniversite Hukuk Bölümlerinin tüm öğretim ve araştırma faaliyetlerini yürütmektedir.

  Viale Pola Kampüsü

  Via Pola 12'deki Luiss Kampüsünde, Üniversite, Genel Müdür, Başkan ve Rektörlük ofislerini ve "Massimo Baldini" Gazetecilik Okulu'nun tüm öğretim faaliyetlerini ve lisansüstü dersleri elinde bulundurmaktadır.

  Villa Blanc Kampüsü

  Via Nomentana 216'da bulunan Villa Blanc'ın Luiss Kampüsünde, Üniversite, Luiss Business School'un tüm idari ve öğretim faaliyetlerini yürütür.

  Viale di Villa Emiliani Kampüsü

  Via Nomentana 216 adresinde bulunan Viale di Villa Emiliani 14 adresindeki Luiss Kampüsünde Üniversite, Hükümet Okulu, Avrupa Politik Ekonomi Okulu ve Hukuk Okulu'nun tüm idari ve öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.

  Luiss Kütüphanesi

  Yeni bir vizyona ev sahipliği yapmak için tamamen yenilenen alanlar ile Luiss Kütüphanesi, sosyal bilimlerde, özellikle hukuk, ekonomi ve siyaset bilimi alanlarında uzmanlaşmıştır.

  Kütüphane aynı zamanda Üniversitenin araştırma topluluğunun sonuçlarını toplamaktan ve paylaşmaktan da sorumludur.

  Luiss Bahçeleri

  Viale Pola, Viale Romania ve Villa Blanc'ın Luiss kampüsleri, tarihi ve kültürel önemi olan bahçelerin içindedir.

  Villa de Heritz

  Viale Romanya ve Via Panama arasındaki Luiss kampüsü, çok daha büyük bir mülkün bir parçasıdır. Bir zamanlar 1878'de Conte de Heritz'e ait olan mülk, daha küçük banliyö villalarının (Villa Digne, Villa Lecce, Villa Simonetti ve diğerleri) birleştirilmesiyle oluşturulmuştur.

  Villa Blanca

  Villa Blanc, Crispi hükümetinde Dışişleri Bakanı olarak atanmasının ardından 1895 ve 1898 yılları arasında Baron Alberto de Blanc tarafından görevlendirildi. Uluslararası bir bakış açısına sahip güzel bir kültür adamı olan de Blanc, Roma'nın mimari ve dekoratif kültürüne damgasını vurdu.

  Villa Alberoni

  Villa Paganini'nin yanı sıra Villa Alberoni, Kardinal Giulio Alberoni'nin 1722'de 27 dönümden fazla olan arazisinden geriye kalan tek şey.

   Burslar ve fon sağlama

   Ücretler, Yardımlar ve Burslar

   Luiss, her yıl dünyanın her yerinden yetenekli öğrencilere çeşitli tam ve kısmi burslar sunmaktadır. Luiss Bursları akademik başarıya göre verilir ve Üniversite Öğrenim Ücretinin tamamen veya kısmen muafiyetinden oluşur.

   Sıralamalar

   Sıralamalarda LUISS

   • İtalya'nın 1 numaralı özel üniversitesi
   • İşletme ve Yönetim için ilk %1'de
   • Dünyanın En İyi 50 Siyaset Bilimi Programından Biri
   • Financial Times'ın En İyi 100 Yönetim Programı Arasında
   • 10 kategoride üst sıralarda. Sürekli kişisel gelişimden elde edilen gelir açısından dünyanın ilk 25'i arasında
   • 25-34 yaş arası mezunların ortalama yıllık maaşı için 40 İtalyan üniversitesi arasında 2.lik

   akreditasyonlar

   EFMD Equis AkreditasyonluAMBA Akreditasyonlu

   Konumlar

   • Rome

    Viale Pola 12, 00198, Rome

    sorular