Keystone logo
Lund University

Lund University

Lund University

Tanıtım

Lund University - İsveç'in En İyi Üniversite

Lund University 1666 yılında kurulmuştur ve 40.000 öğrencisi ve 8.000 çalışanı bulunmaktadır. İngilizce öğretilen 130'dan fazla yüksek lisans programı ve 10 lisans programı sunmaktadır.

Lund İsveç'in en çekici çalışma yeridir. Üniversite, disiplinler arası ve en ileri düzeydeki araştırmalara dayanarak, İskandinavya'daki en geniş program ve kurs çeşitlerinden birini sunmaktadır. Lund University bir derece, hem İsveç'te hem de yurtdışında bir kalite niteliğindedir.

Konu alanları

Dokuz fakültemiz ve birçok uzman araştırma merkezimiz, aşağıdaki konu alanlarında eğitim sunmaktadır:

 • Mimari tasarım
 • Alan çalışmaları
 • İşletme, Ekonomi ve Yönetim
 • Mühendislik teknolojisi
 • Çevre ve Sürdürülebilirlik
 • Güzel Sanatlar ve Sahne Sanatları
 • Beşeri Bilimler ve Diller
 • Kanun
 • Tıp ve Sağlık
 • Bilim
 • Servis Yönetimi
 • Sosyal Bilimler

Araştırma

Lund, 30'dan fazla dünya lideri araştırma ortamına ev sahipliği yapıyor ve Avrupa'nın en büyük iki malzeme araştırma tesisine ev sahipliği yapıyor: MAX IV (2016'da açıldı) ve ESS (2023'te açılacak). Lund University aynı zamanda prestijli araştırma yoğun üniversite ağları Universitas 21 (U21) , Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği (LERU) ve Avrupa Küresel Sağlık için Üniversite Birliği (EUGLOH) üyesidir.

Öğretim tarzı

Eleştirel düşünme ve düşünce özgürlüğü Lund University akademik hayatın temel taşlarıdır. Daha gayri resmi, açık sınıf ortamlarda grup çalışmasına odaklanmak öğrenmeyi kolaylaştırır, diyalog yaratır ve yeni fikirler üretmeye yardımcı olur.

Lund, öğrenciler ve araştırmacılar için uluslararası bir buluşma yeridir . Bu, öğrencilerin yeni kültürel perspektifler kazandığı ve dünya çapındaki işverenler tarafından oldukça değerli olan uluslararası ağlarını geliştirebilecekleri küresel sınıf ortamları yaratır.

Lund'daki öğrenciler iş etkileşimi için mükemmel fırsatlar sunuyor. Lund şehri, teknoloji, bilgi, inovasyon ve girişimcilik için benzersiz, dünya çapında bir ortama sahiptir ve uluslararası şirketlerin etkileyici bir genişliğine ev sahipliği yapmaktadır.

Öğrenci hayatı

Lund, İsveç'e gelen uluslararası öğrenciler için 1 numaralı seçimdir ve büyük sosyal kulüpler (tarihi 'uluslar'), öğrenci birlikleri ve Akademik Topluluk'un canlı ve aktif bir öğrenci yaratan benzersiz kombinasyonuyla İsveç'in en iyi öğrenci şehri olarak kabul edilir. hayat.

Lund Şehri

İsveç'in güneyinde yer alan Lund şehri, İsveç'in üçüncü büyük şehri Malmö'ye trenle sadece 10 dakika ve Danimarka'daki Kopenhag Havaalanı'na trenle sadece 35 dakika uzaklıktadır.

İsveç'in en eski şehirlerinden biri olan ve 990 yılına dayanan Lund, 1000 yılı aşkın tarihin modern bilgi ve fikirlerle harmanlandığı bir zıtlıklar şehridir. Lund'da, hizmetler, alışveriş, restoranlar ve kültürel etkinlikler gibi büyük şehir cazibe merkezleriyle yan yana, küçük, pitoresk, Arnavut kaldırımlı bir şehrin cazibesini bulacaksınız. Lund ayrıca Sony Mobile, Tetra Pak, Ericsson, Alfa Laval ve Gambro gibi büyük uluslararası şirketlere de ev sahipliği yapmaktadır.

İsveççe ve Lund'da İngilizce yaygın olarak konuşulmaktadır (İsveçlilerin% 90'ı akıcıdır), yani bir dil engeli yaşamadan eşsiz bir Avrupa kültürünü deneyimleyebilirsiniz.

Lund University hakkında daha fazla bilgi edinin

Daha fazla bilgi için lütfen href="www.lunduniversity.lu.se adresini ziyaret edin.

Daha fazla bilgi için lütfen adresini ziyaret edin. Ayrıca lunduniversity.lu.se/degree-studies adresindeki web formumuz aracılığıyla soru sorabilir veya bizi Instagram, LinkedIn, Twitter ve YouTube'da bulabilirsiniz. Ayrıca Lund University Uluslararası Podcast'ini de dinleyebilirsiniz!

Sıralamalar

Lund University sürekli olarak dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında yer almaktadır (dünyada 95. ve İsveç'in en iyi üniversitesi, QS World University Rankings 2023).

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

 • Lund

  Paradisgatan 2 , SE-223 50, Lund

 • Malmö

  Campus Malmö, , Malmö

  • Helsingborg

   Campus Helsingborg Universitetsplatsen 2, SE-251 08, Helsingborg

   sorular