Keystone logo
Mahasarakham University

Mahasarakham University

Mahasarakham University

Tanıtım

Bir bakışta MSU

 • MSU, 17 fakülte, 2 kolej, 1 okul ve 1 kurumdan oluşan kapsamlı bir üniversitedir.
 • MSU'da 2 kampüs var
 • MSU 177 derece programı sunar: 87 Lisans derecesi programı, 57 Yüksek Lisans derecesi programı ve 33 Doktora derecesi programı.
 • 2016 yılında MSÜ'de 1.268 akademik personel ve 2.316 destek personeli bulunmaktadır.
 • 2016 yılında MSÜ'de 49. diploma öğrencisi (% 0.12), 37.644 Lisans öğrencisi (% 92.36), 2.206 yüksek lisans öğrencisi (% 5.41) ve 860 doktora öğrencisi (% 2.11) olmak üzere 40.759 öğrenci bulunmaktadır.
 • 2016 yılında MSU, Kamboçya, Çin, Hindistan, Endonezya, Japonya, Laos, Pakistan, Güney Kore, Sudan, Tayvan, İngiltere, ABD ve Vietnam'dan 123 uluslararası öğrenciyi aldı.
 • MSU, 30'dan fazla kilit topluluk katılımı ve destek eğitimine ev sahipliği yapmaktadır.
 • 2016 yılında MSU, toplam bütçesi 11.570.000 THB olan ve daha sonraki yıllarda başlatılacak olan 148 topluluk katılım projesine imza attı.
 • 2016 yılında MSÜ, toplam bütçesi 46.100.628 THB olan 166 farklı araştırma projesi gerçekleştirmiştir.

1967 yılında kurulan Mahasarakham University (MSU), Tayland'ın kuzeydoğusunun merkezinde bulunan, kamuya açık ve ilerici bir üniversitedir. Çevreye duyarlı varoluşu ve sürdürülebilir projeleri olan dünya standartlarında bir panorama sunan Eğitim Merkezi olarak bilinir. MSU, akademik ve araştırma mükemmelliği konusunda uzun ve gururlu bir geleneğe sahiptir. Bir eğitim kurumu olarak, MSU, burs dünyasına, öğrencilere ve mezunlara, mesleklere ve topluma hizmet etmek için doğasında var olan bir yükümlülüğü kabul eder.

MSU'nun Tayland'daki en kapsamlı üniversitelerden biri olduğuna inanılıyor. Asya'daki, özellikle ASEAN'daki birçok ünlü üniversiteden MSU, öğrencilerine sayısız iyi derece sağlayan bir kurum olduğunu kanıtladı. Kapsamlı bir devlet üniversitesi olan MSU, Sağlık Bilimleri, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler ve Bilim ve Teknoloji alanlarında 87 Lisans, 57 Yüksek Lisans ve 33 Doktora derecesi programı dahil olmak üzere toplam 177 lisans ve lisansüstü program sunmaktadır. Bu geniş derece aralıkları arasından MSU, aynı zamanda 4 lisans, 1 yüksek lisans ve 2 doktora programından oluşan bir eğitim dili olarak İngilizce programları sunmaktadır. Uluslararası Turizm İşletmeciliği), Uluslararası İletişim İngilizcesi Lisans Programı, Yüksek Lisans (Paleontoloji), Felsefe Doktoru (Paleontoloji) ve Felsefe Doktoru (Gıda Teknolojisi).

Şu anda MSU'nun (2017 itibariyle) 17 fakültesi, 2 kolej, 1 okul ve 1 kurumu vardır: Müzik Fakültesi, Siyaset ve Yönetişim Fakültesi, Kültür Bilimleri Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Uygulamalı Sanatlar Fakültesi Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Turizm ve Otelcilik Fakültesi, Mahasarakham İşletme Fakültesi, Tıp Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Halk Sağlığı Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Zootekni Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Kentsel Tasarım ve Yaratıcı Sanatlar, Mühendislik Fakültesi, Çevre ve Kaynak Çalışmaları Fakültesi, Bilişim Fakültesi, Fen Fakültesi, Teknoloji Fakültesi ve Walai Rukhavej Araştırma Enstitüsü.

MSU 3,584 kişiyi istihdam etmektedir. Bunların 1.268'i öğretim elemanı, 2.316'sı üniversite idari ve destek personelidir. 2017 öğretim yılında MSÜ'ndeki toplam okul kaydı 41.000 öğrenciye tırmandı.

119074_pexels-photo-1543895.jpeg

MSU, Tayland'ın önde gelen üniversiteleri arasında sayılıyor ve hızla büyüyen, dünya standartlarında tanınan bir üniversite olarak kabul ediliyor. MSU, yüksek lisans sunan tek Tayland üniversitesidir. ve Doktora Paleontoloji ve BA Khmer Dili. MSU, Kuzeydoğu Tayland'da Muhasebe Lisans Programı sunan ve doktora derecesini alan ikinci üniversitedir. aynı konuda ders. MSU, ülkede bir Kültür Bilimleri Fakültesi kuran ilk üniversitedir. MSU, Microsoft Bölge Kampüsü Bilişim Programına katılan ilk Tayland üniversitesidir. Ayrıca MSU'nun amiral gemisi olan Eğitim Fakültesi, Milli Eğitim Ofisi tarafından Tayland'ın En İyi Eğitim Fakültesi olarak seçilmiştir. MSU, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi'nde Amerikan Köşesi ve yeni bir ASEAN Araştırma Merkezi kurdu. Ayrıca MSU, Tayland ve Asya'daki doğal şifalı mantarlar hakkındaki bilginin yaygınlaştırılması ve yayılması için bir öğrenme merkezi olarak kurulan Doğal Şifalı Mantar Müzesi adlı ilk doğal mantar mantar müzesine sahiptir.

MSU'nun Dünya Sınıfı kalitesi, URAP, QS Asya Üniversite Sıralaması, SCImago Kurum Sıralaması (SIR) Dünya Raporu, UI GreenMetric Dünya Üniversiteleri Sıralaması, Webrometrik, 4icu Web Popülerlik Sıralaması ve Alexa Web Sıralaması dahil olmak üzere birçok uluslararası kuruma göre belirlendi. . Bu başarı, yakın gelecekte MSU’nun ulusal düzeyde ve dünya genelinde olağanüstü tanınmasını sağlayacağı anlamına geliyor.

119077_pexels-photo-256262.jpeg

MSU, eğitim ve araştırmalarının mükemmelliği, güzel ve modern kampüsleri, topluma bağlılığı ve mezunlarının kalitesi ile tanınmaktadır. MSU öğretim, tesisler ve QS Yıldız Derecelendirmesine katılım için 5 yıldız aldı. Bu, MSU’nun modern tesislere ve uluslararası üne sahip öğretim kadrosunun yanı sıra bölgesel ve topluluk katılımının açık olduğunu göstermektedir. Ayrıca, MSU UI GreenMetric World University Ranking'de “Yeşil Üniversite” kampanyasına ve hem insanlara hem de çevrenin refahına olan bağlılığını kanıtlayarak sıralanmıştır. MSU ayrıca, çevrimiçi yayınlarına erişilebilirliği teşvik etmeye çalışır ve Webometrics Sıralamasında sıralanmıştır. MSU, akademik zenginleştirme planına devam edecek ve “Bursiyer Topluluğumuz” aracılığıyla ortaklarımızla ve yakındaki topluluklarla yakın ilişkiler kurmaya kararlıdır.

Her yıl, başka bir yerde nadiren veya dünyanın diğer yerlerinden farklı olarak bu tür alanlarda ortak araştırma projeleri yürütmek için, dünya genelinde MSU'yu ziyaret eden hem hükümet hem de hükümet dışı kesimlerden gelen birçok kalibreli araştırmacı ve misafir profesör vardır; örneğin, Palaeontolojik Araştırma ve Eğitim Merkezi, Walai Rukhavej Botanik Araştırma Enstitüsü, Kuzeydoğu Yaprak Yazıtı Koruma Merkezi ve Doğal Tıbbi Mantar Müzesi'nde.

21. yüzyılda bir yüksek öğretim kurumu olan MSU, geleneksel öğretim ve araştırma görevlerinde artık bir ipucu çizemeyeceğimizi, aynı zamanda bilgiyi topluluklara aktarma misyonunu benimsememiz gerektiğini fark ediyor. MSU, topluluklara katılımı genişleterek, Üniversite'nin birinci sınıf araştırmacılar, yerel araştırmacılar, MSU personeli, MSU öğrencileri, topluluklar ve yerel halk dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki kişilerin yeteneklerini arttırmanın yanı sıra değerler yaratmaya ve katmalarına yardımcı olacağına inanmaktadır. Bu nedenle, MSU’nun akademik ve angajmandaki güçlü performansı, dünya standartlarında bir üniversitenin yalnızca uluslararası düzeyde araştırma üretmek ve yayınlamakla kalmayıp, aynı zamanda halkın gelişmesine ve geliştirilmesine yardım edebilmesi gerektiğine inandığına inanan Üniversite’yi eğitim dünyasında profesyonel olmaya yönlendirmektedir. Toplumda.

119076_pexels-photo-1059116.jpeg

MSU güçlü bir şekilde belirlenmiş ve daha fazla uluslararası tanınırlık kazanmayı hedeflemiştir.

Yurtdışı ortak kuruluşlarıyla akademik işbirliğini kolaylaştırmak için MSU, Avustralya, Belçika, Brunei, Kamboçya, Kanada, Çin, Danimarka, Fransa, Almanya, Hindistan gibi yirmi sekiz ülkede yüz elliden fazla kurumla mutabakat zaptı imzalamıştır. Endonezya, Japonya, Laos, Malezya, Moğolistan, Myanmar, Hollanda, Yeni Zelanda, Pakistan, Filipinler, Rusya, Güney Afrika, Güney Kore, Tayvan, Tayland, İngiltere, ABD ve Vietnam.

Birinci sınıf bir aşamada daha parlak bir geleceğe doğru ilerleyen MSU, ortaklaşa yürütülen bir dizi akademik faaliyetle dünya çapındaki işbirlikçileriyle yakın işbirliğini sürdürmüştür; örneğin, MSU ve Groupe Sup De Co Montpellier İşletme Okulu (Fransa), Hue Üniversitesi (Vietnam), Guangxi Üniversitesi Milletler Üniversitesi (Çin) ve Nanjing Denetim Üniversitesi (Çin) gibi ortak üniversiteler arasındaki ortak diploma programları.

Ayrıca, araştırma odaklı bir öğrenme kurumu olarak, MSU'daki araştırmacılar küresel öneme sahip araştırmalara katılıyorlar. Bilim, sosyal bilimler ve beşeri bilimlerden kaynaklanan disiplinlerarası yaklaşımları vurgular. MSU araştırma topluluğunu, öğretimin yaratıcı etkileşimi ve en yüksek kalitede araştırma yoluyla öğrenmeyi ilerletmesi için desteklemektedir. Özellikle MSU, araştırmada mükemmelliği teşvik etmek ve desteklemek için araştırma topluluğunun yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası üyeleriyle birlikte çalışmaktadır (hakemli, ulusal ve uluslararası tanınırlığa sahip yüksek dereceli). Özel bir vurgu, çeşitli bölümler, programlar, disiplinler, merkezler ve enstitüler arasındaki işbirliği ve öğrencilerin (hem yüksek lisans hem de lisans düzeyinde) araştırma çalışmalarına ve projelere dahil olmaları ile işbirliği içinde olan disiplinlerarası araştırmalar üzerinedir.

119078_people-coffee-notes-tea.jpg

MSU, öğrencilerin hareket kabiliyetini arttırmak ve akademik bilgiyi bölgeye yaymak için birçok öğrenci gelişimi ile ilgili projeler yürütmektedir. 2015 yılında MSÜ, toplam 5.958.740 Baht bütçeyle 126 öğrenci gelişimi ile ilgili proje üstlenmiş ve 94.435.305 Baht'lık iç ve dış fonlardan toplam araştırma bütçesi ile 760'ın üzerinde araştırma projesi gerçekleştirmiştir.

Günümüzde ve gelecekte, MSU temel, heyecan verici ve sorumlu olan araştırma desteğini sürdürmeye ve aynı zamanda fakültelerimizin temel araştırma ilkelerine saygı göstermesini sağlamaya çalışırken, çığır açan bir araştırma ile yeni bir bilimsel çağ açmaya çalışmaktadır.

MSU, ulusun patentlerini seçkin ve kaliteli araştırmalardan ve nanoteknoloji, biyoteknoloji, mühendislik ve ipek inovasyonu gibi en ileri alanlarda artan sayıda patentin sahibidir. Bu nedenle, MSU'nun, yakında MSU'yu ülke ve bölgede önde gelen araştırma üniversitelerinden biri haline getirecek olan araştırma kalitesini ve üretimini iyileştirme konusunda çalışabileceğine inanılmaktadır.

Bu bağlamda, MSU ayrıca, toplum temelli işletmelerin rekabetlerinde teknolojik bir avantaj kazanmalarına odaklanmaya odaklanarak, eğitim, araştırma ve teknoloji transferinde üniversite-sanayi işbirliğini desteklemektedir. MSU'nun Tayland Yüksek Eğitim Komisyonu ve Ulusal Bilim ve Teknoloji Geliştirme Ajansı (NSTDA) tarafından finanse edilen Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezi (UIC), MSU öğrencileri, çalışanları, araştırmacıları, devlet daireleri, özel girişim ve diğer eğitim kurumları arasında bağlantılar sağlar. Mevcut en iyi teknolojik ve araştırma kaynağının kullanılmasıyla inovasyon veya ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesi.

“Kamusal Adanmışlık, Öğrenilmiş Bir Erdemdir” sloganıyla MSU, aday öğrencilerine ve potansiyel ortaklarına, toplumlar ve eğitimli bireyler arasındaki güçlü ilişkileri kolaylaştıracak bilgileri edindiği yüksek kaliteli programlar sunmayı taahhüt eder. Yerel olarak konumlandırmanın avantajlarını fark eden MSU, yerel halkın bilgeliğini ve en önemlisi de öğrencilerinin ve çalışanlarının kalifiye araştırmacılar olarak yeteneklerini arttırmak için uluslararası tanınırlığı için çaba gösterecektir.

Konumlar

 • Kham Riang

  Khamriang Sub-District, Kantarawichai District, 44150, Kham Riang

  sorular