Keystone logo
Maine College of Art

Maine College of Art

Maine College of Art

Tanıtım

Portland Sanat Bölgesi'nin kalbinde yer alan Maine College of Art , Güzel Sanatlar Lisansı, Stüdyo Sanatında Güzel Sanatlar Yüksek Lisansı, Öğretimde Sanat Yüksek Lisansı, Belgesel Çalışmalarında Salt Lisansüstü Sertifikası ve Devam Eden Çalışmalar sunmaktadır. Lise öğrencileri için Kolej Öncesi yoğun dahil olmak üzere yetişkinler ve gençler için.

Kolej, önemli bir mağazayı, tonozlu sınıflar ve 7/24 açık stüdyolarla ana kampüs binasına dönüştürdü. Ayrıca Porteous Building'de yer alan Maine College of Art Çağdaş Sanat Enstitüsü, Maine'den ve dünyanın dört bir yanından yaşayan sanatçıların çağdaş, kışkırtıcı çalışmalarını sunma taahhüdünde kritik bir bölgesel role hizmet ediyor. Joanne Waxman Kütüphanesi, Kuzey New England'daki en büyük bağımsız kütüphanelerden biridir.

Maine College of Art , lisans öğrencileri ilk yılı bir vakıf geliştirerek ve ikinci yılı çeşitli medyayı keşfederek geçirirler. Üçüncü yılın başında öğrenciler bir ana dal ilan ederler ve sonraki iki yılı kendi disiplinleri içinde çalışarak geçirirler. Maine College of Art , BFA programında 11 ana dal sunmaktadır: Animasyon ve Oyun Sanatı, Seramik, Grafik Tasarım, İllüstrasyon, Metal Üretimi ve Takı, Resim, Fotoğraf, Baskıresim, Heykel, Tekstil ve Moda Tasarımı ve Ağaç İşleme ve Mobilya Tasarımı. Kolej, tüm gençlere ve yaşlılara bireysel stüdyolar sağlar. Maine College of Art , öğrencilerin çevredeki sınıflara ve kaynaklara erişmesine olanak tanıyan beş üniversiteden oluşan bir ittifakın parçasıdır.

Konumlar

  • Portland

    Congress Street,522, 04101, Portland

    sorular