Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
Manhattan College

Manhattan College

Manhattan College

Tanıtım

Manhattan College , 1853 yılında Aziz John Baptist de La Salle tarafından başlatılan bir Katolik öğreti emri olan Hıristiyan Okulları Kardeşleri tarafından kurulmuştur. Lasallian misyonu, herkes için kaliteli eğitime ve ihtiyacı olan komşularımıza hizmet etmeye odaklanmamızı sağlıyor. Pitoresk kampüsümüz Bronx'ta, Manhattan'ın merkezine metroyla 35 dakikalık mesafede yer almaktadır.

Başlangıçta

131. ve Broadway konumu

Mayıs 1853'te beş Christian Kardeş, küçük Canal Street okullarını o zamanlar Manhattanville olarak bilinen, New York City'nin 131st Street ve Broadway'deki bir bölümüne taşıdı. Kardeşler, 17. yüzyılda Fransa'da Öğretmenlerin Koruyucu Azizi Aziz John Baptist de La Salle ile başlayan bir eğitim geleneğinin taşıyıcılarıydı. Lasallian geleneği yeni bir tür okul sistemi yarattı ve öğretmenlik okulunun çalışmasını bir meslek ve meslek olarak ele alarak yükseltti. Kardeşler, öğrencilerin "kalplerine dokunmak" için ezberci hafızanın ötesine geçmeye teşvik edildi. Toplumda yararlı bir role yol açacak pratik konular öğretildi; dine, Hıristiyan etiğine bağlılık kazandırması öğretildi.

Manhattan'dan Riverdale'e taşın

dörtgen yapı

Okul büyüdükçe yeni mahallelere ihtiyaç duyuldu. “Yeni Manhattan” ın temel taşı, 1922'de bugünkü konumu olan Bronx'un Riverdale semtinde atıldı. Yeni binaların ve öğrenci yurtlarının eklenmesi kampüsü önemli ölçüde genişletmiş ve geliştirmiştir. Bu erişilebilir siteden Kolej, New York City'nin kültürel, eğitim, iş ve eğlence fırsatlarının yanı sıra bağımsız bir yerleşim kampüs ortamına erişim sunar.

20. yüzyıl

1950'lerde bilim laboratuvarı

İkinci Dünya Savaşı'nın ardından ve yüzyılın ortası boyunca, Manhattan College yeni okullar ve lisans programları ekleyerek büyümeye ve gelişmeye devam etti. Kampüs, hem Koleji hem de lise öğrencileri için bir hazırlık okulunu barındırıyordu. 1973'te Manhattan College karma eğitim oldu ve ilk kadın lisans öğrencilerini kabul etti. Önümüzdeki birkaç on yıl içinde, öğrenci topluluğu, yeni yurt kulelerinin açılmasıyla, çoğunlukta bir banliyöden çoğunluk konut kolejine dönüştü.

Konumlar

  • The Bronx

    Manhattan College Parkway,4513, 10471, The Bronx

    sorular