Keystone logo
Maranatha Baptist University

Maranatha Baptist University

Maranatha Baptist University

Tanıtım

Maranatha'nın "yerel kilisede ve dünyada hizmet için liderler yetiştirme" Şerefine Övgü "adlı misyonu doğrudan Efesliler 1: 12'den geliyor," İlk önce onun ihtişamını övmek için olmalıyız İsa'ya güvendi. " Maranatha'nın kurumsal misyonu ve değerleri, inanç temelli, İncil değerlerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, muhafazakar, Baptist yüksek öğretim kurumu olarak kurumun temel kimliği, elli yıllık faaliyetleriyle iyi korunmuştur. Bu bağlamda, yönetim ve mütevelli heyeti güncel konuları ve ortaya çıkan eğilimleri düzenli olarak gözden geçirir.

Maranatha'nın misyonu, tüm mezunların bir kilisede ve seçtikleri meslekte yetkinlikle Tanrı'ya hizmet etmek için etkili bir şekilde donatılacağını ima eder. Misyona süreklilik ve sadakat sağlamak için MBU, doktrinsel konumunu ve davranış beklentilerini tüm aday öğrenciler, personel ve öğretim üyeleri için açık hale getirir. İncil temelli yaşam tarzı beklentileri tüm çalışanlara ve öğrencilere eşit olarak uygulanır.

Maranatha'yı anlamanın anahtarı onun hizmet anlayışıdır. Entegre ve sağlam sistemler, liderleri (hayatın her kesiminden) yerel kilisede ve dünyada hizmet vermeye hazırlar. Binbaşı ne olursa olsun, öğrenciler eğitimlerini, armağanlarını ve yeteneklerini Tanrı'ya ve başkalarına hayatlarıyla hizmet etmek için kullanmaya zorlanırlar. Kutsal Kitap Çekirdeği, ister kampüste ister çevrimiçi olsun tüm programlardaki öğrenciler için Genel Eğitim bileşeninin bir parçasıdır. Her sınıfa İncil'deki bir dünya görüşünden öğretilir. Gönüllü olarak üstlenilen Hristiyan hizmeti, öğrencilerin yüzde 90'ından fazlasının düzenli olarak bir tür yerel kilise hizmetine katıldığı kampüs yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır. İncil değerlerini aktarmanın bu entegre sistemi, öğrencilerin hem üniversite yıllarında hem de sonrasında inançlarını seçmelerine, ödüllendirmelerine ve buna göre hareket etmelerine yardımcı olur. Bu, Maranatha Baptist University en önemli özelliğidir.

Konumlar

  • Watertown

    West Main Street,745, 53094, Watertown

    sorular