Keystone logo
Milano Fashion Institute

Milano Fashion Institute

Milano Fashion Institute

İstatistik

  Kampüs Özellikleri

  Milano Fashion Institute YERLEŞKE

  En sorunsuz ve en etkili öğrenme deneyimini sağlamak için Milano'nun kentsel tasarımından ilham alan çağdaş, havadar ve zarif bir alan.

  KOLAYLIKLAR

  • Önde gelen İtalyan iç mimarlar tarafından tasarlanan iç mekanlar
  • Dalga şeklindeki duvar kurulumları ile 12 saat katılımlı lobi
  • Stand-up sosyal işlev lobisi
  • İtalyan moda galerisine sahip çağdaş salon
  • Lüks tesisler, geniş tuvaletler ve konforlu sosyal mola alanları
  • Tüm kampüs alanlarında öğrenciler için ücretsiz yüksek hızlı wi-fi bağlantısı
  • Soğutma ve ısıtma için klima
  • Tam özellikli özel güvenlik hizmeti ile 24 saat güvenlik cctv
  • MFI binaları arasında bağımsız erişim ve bağlantılı dahili erişimler
  • Yeşil alanlı dış avlu

  SINIF EKİPMAN VE HİZMETLERİ

  • PC, çoklu görüntülü kamera sistemi, video projektör, amplifikatör ve uzaktan eğitim multimedya
  • canlı etkileşim için ekipman.
  • Dijital wi-fi dokunmatik ekranlı karatahtalar.
  • Ücretsiz yüksek hızlı wi-fi internet bağlantısı.
  • Tüm öğrenci sıralarında bireysel elektrik şarj istasyonları ve usb prizleri.
  • Bose® hoparlör sistemi.
  • Modüler hareketli duvarlar aracılığıyla açık plan bağlantılı sınıflar.
  • Yerden tavana ses geçirmez cam duvarlar.
  • Soğutma ve ısıtma için klima.
  • Otomatik güneş ışığı panjur sistemi.
  • Günlük etkinleştirilen uluslararası sertifikalı sanitasyon sistemleri.
  • Ses geçirmez açılabilir pencereler.
  • Ergonomik sertifikalı koltuklar.

  Yüksek öğrenim üniversite standartlarını ve moda başkenti Milano'nun küratörlüğünü yapan ruhunu somutlaştıran ve harmanlayan en nitelikli ekipman, hizmet ve olanaklar.

   kabul

   Seçim süreci

   Moda Yönetmenliği Yüksek Lisansı için seçim süreci 16 Şubat 2024 ile 30 Kasım 2024 tarihleri arasında açıktır. Bu Başvuru Formunu aldıktan sonra Milano Fashion Institute , gönderilen belgelere göre bir ön seçim gerçekleştirir. Daha sonra Akademik Komite, Başvurunuzun uygun/uygun olup olmadığı konusunda sizi bilgilendirecektir. Uygun olmaları halinde, Başvuru Sahiplerinin Akademik Komite ile sözlü bir mülakata katılmaları gerekmektedir; bunun ardından nihai sonuç (kabul veya kabul edilmeme) bildirilecektir.

   Uluslararası öğrenciler için uzaktan mülakat kabul edilmektedir.

   İşlem genellikle 3 ila 6 haftalık bir süreyi gerektirir. Bu nedenle adaylarımızı bir an önce başvurularını yapmaya davet ediyoruz. Seçim süreci, yazıtların açılış dönemi boyunca ayrı seçim oturumlarında gerçekleştirilir.

   Moda Yönünde Yüksek Lisans derslerinin başlangıç tarihi: 27 Ocak 2025.

   Vize Gereksinimleri

   Milano Fashion Institute uluslararası öğrencilere ve özellikle AB dışı öğrencilere rehberlik etmeye kararlıdırİtalya'da kalmak ve MFI Masters'a katılmak için izlenecek prosedürün ne olduğunu tam olarak anlamak için vatandaşları.Aşağıda verilen bilgiler alternatif olarak AB vatandaşı olmayanlar ve AB vatandaşları içindir.

   AB vatandaşı olmayanlar

   İtalya'ya gelmeden önce

   1. Öğrenci VİZESİ

   Vize, Avrupa Birliği üyesi olmayan başka bir ülkenin vatandaşlarına İtalya Cumhuriyeti topraklarına girmek için verilen izindir.

   Bir Milano Fashion Institute Yüksek Lisans programına katılmak için AB vatandaşı olmayan perspektif öğrencilerinin öğrenci VISA'sına sahip olmaları gerekir.Bu vize, özellikle bir kursa katılacak ve İtalya'da 90 günden fazla kalacak öğrencilere yöneliktir.

   Öğrenci vizesi, İtalya'ya gitmeden önce, kendi ülkenizdeki veya öğrencinin kalıcı olarak ikamet ettiği ülkedeki İtalyan Büyükelçiliği veya İtalyan Konsolosluğundan talep edilmelidir.

   Vize başvurusu için gerekli evrakların hangileri olduğunu öğrenmek ve talep edebileceğiniz size en yakın yeri bulmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz: http://vistoperitalia.esteri.it/home/en

   2. MFI Kayıt Sertifikası

   Vize talep sürecinde öğrencilerin kayıt belgelerini yerel İtalyan Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna ibraz etmeleri gerekmektedir.

   Milano Fashion Institute 5 iş günü içinde uygun perspektif öğrencilerine kayıt sertifikasını sağlayın.İtalya'ya geldikten sonra

   3. Oturma İzni (permesso di soggiorno)

   İtalyan göçmenlik yasası, İtalya'da 3 aydan fazla kalmayı planlayan AB dışı vatandaşların İtalya'ya varışlarından itibaren 8 gün içinde oturma izni başvurusunda bulunmalarını şart koşuyor.

   Fazladan AB vatandaşları, oturma izni başvurusunu Sportello Amico kontuarının bulunduğu herhangi bir postaneye yapmalıdır.Bunu yapmak için öğrenciler kiti doğrudan postaneden alabilir ve talimatları takip edebilirler.Ayrıca aşağıdaki belgeleri de ibraz etmeleri istenmektedir: pasaport, MFI kayıt belgesi, Sağlık sigortası makbuzunun fotokopisi, 16,00 € vergi damgası (tütün satıcısından satın alabilirsiniz, ör.Tabacchi dükkanı).Ancak Milano Fashion Institute , kitte bulunan talimatları dikkatlice okumanızı ve bunlara uymanızı önerir.

   Postaneye ödenmesi gereken bu başvurunun maliyeti 30,00 € 'dur.Postaneden parmak izinizi almak üzere Questura Göçmenlik Bürosuna gitmeniz için bir randevu (gün ve saat) verilecektir.Bu randevuda, 4 adet aynı vesikalık fotoğraf ve başvurunuzda eksik olabilecek her türlü belge de dahil olmak üzere kopyaları başvuru setinde bulunan orijinal belgelerin orijinallerini getirmeniz istenecektir.

   4. Vergi kimlik kodu (ör.Codice maliye)

   Öğrenci İtalya'ya vardığında, İtalya'daki devlet kurumları ve kamu idaresi ile olan tüm etkileşimlerde ve ayrıca başka amaçlarla (banka açmak gibi) kullanılan benzersiz bir vergi kimlik kodu olan codice Financiale'yi edinmesi gerekir. hesap, bir daire veya oda kiralamak için bir sözleşme imzalamak, bir cep telefonu sözleşmesi imzalamak vb.).

   Başvuru kolaydır ve geçerli bir pasaport veya oturma izni göstererek Agenzie delle Entrate'nin yerel ofisinde yapılmalıdır.

   Milano'da bulunan ve öğrencilerin başvurabileceği Agenzia delle Entrate ofisleri aşağıdaki konumlardadır:

   Via dei Missaglia, 97.Tel: 02.893075;
   E-posta: [email protected]
   Abetone aracılığıyla, 10.Tel: 02.540011 veya 02.54100729;
   E-posta: [email protected]
   Via della Moscova, 2. Tel: 02.636791;
   E-posta: [email protected]
   Ugo Bassi üzerinden, 4°.Tel: 02.697161;
   E-posta: [email protected]
   Via Leonardo Bistolfi, 5. Tel: 02.210491;
   E-posta: [email protected]
   Piazzale Carlo Stuparich, 2. Tel: 02.330251;
   E-posta: [email protected]

   AB vatandaşları, Norveç, İsviçre, Lihtenştayn ve İzlanda ile birlikte

   İtalya'da 90 aydan fazla kalacak olan Norveç, İsviçre, Lihtenştayn ve İzlanda vatandaşları ile birlikte Avrupa Birliği vatandaşları, Milano kentindeki belediyenin Ufficio Anagrafe'sine (Kayıt Dairesi) kayıt yaptırmak zorundadır.

   Ufficio Anagrafe'e kaydolmak için aşağıdaki belgeler gereklidir:

   - Pasaport veya eşdeğer belge
   - İtalyan Vergi Kimlik Kodu (Codice maliye)
   - Daire kira sözleşmesi veya öğrencinin kaldığı daire sahibinden öğrencinin misafir olduğuna dair beyanı gerçekleri onaylayın.

   Ek faydalı bilgiler

   Yabancı uyruklu öğrenciyseniz, herhangi bir banka veya postanede cari hesap açmanız mümkündür.İtalya'da cari hesap açmak için aşağıdaki belgeler gereklidir:

   - Vergi Kimlik Numarası (Codice Fiscale)
   - Geçerli Pasaport veya eşdeğer belge
   - Oturma İzni (bu belge AB, İzlanda, Norveç, Lihtenştayn ve İsviçre vatandaşları için gerekli değildir).

   Burslar ve fon sağlama

   Hangi Yüksek Lisanslar için burs başvurusu yapılabilir?

   Fashion Direction 2025: Marka ve Ürün Yönetimi; Marka ve İşletme Yönetimi; Marka ve İletişim Yönetimi; Marka ve Lüks Yönetimi: Moda Tasarımı ve Yönetimi.

   O nasıl çalışır?

   Bursların tahsisi, Akademik Komisyon tarafından hem gelir hem de liyakat kriterleri dikkate alınarak kursun başlangıcından önce yapılır. Yüksek Lisansa kabul, herhangi bir bursun verilmesinden bağımsızdır.

   Nasıl başvurulur?

   Burs başvuru formu "Başvuru Formu" içinde yer almakta olup, bu siteden "Başvur" sayfası altında doldurulabilir. Başvuru Formunu gönderdikten sonra, Akademik Komisyon, periyodik değerlendirme oturumları sırasında, kursun başlangıcında sonucun bildirilmesiyle olası ilişkilendirmeye karar verecektir. Daha fazla bilgi için lütfen modül içindeki kuralları okuyunuz. Burslar kimlere yöneliktir?

   Burslar hem İtalyan vatandaşları hem de Milano Moda Enstitüsünün Ustaları'na katılmak isteyen yabancılar için hazırlandı.

   Ne zaman başvurulacak?

   Burs başvurusunun 30 Kasım 2024 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

   Konumlar

   • Milan

    Milano Fashion Institute via Durando, 38, 20158, Milan

   sorular