Keystone logo
Miriam College

Miriam College

Miriam College

Tanıtım

Tarihçe

Miriam College hikayesi, 1926'da Manila Başpiskoposu, sonra da Reverend Michael O 'Doherty'nin, New York'taki Maryknoll Cemaatinin Sisters'ından Filipinler'deki kadınlar için bir öğretmen-eğitim programı başlatmasını istediği tarihlere dayanır. Malabon, Rizal'da eski bir yeniden düzenlenmiş Augustinian Manastırı'nda Malabon Normal Okulu kuruldu. Okul, 1953'te nihayetine kadar birkaç kez devredilmiş, adı resmi olarak Maryknoll Koleji olarak değiştirilmiş, Diliman (veya Loyola Heights), Quezon City'deki kalıcı köklerini ortaya koymuştur.

Vatikan II'den sonra, Maryknoll cemaati sadece Filipinler'de değil, dünya çapında bir misyoner düzeni olarak kendi orijinal havarilerinin ışığında çalışmalarını değerlendirmeye başladı. 60'lı yıllarda, Maryknoll cemaati, başlattıkları eğitim misyonunu sürdürmek için Filipinli makamının hazır olduğunu gördüler. 1977'de okulun sahipliği ve yönetimi, yöneticilere teslim edildi. Anlaşmaya göre, Maryknoll ismi, Maryknoll kız kardeşlerinin kimliğinden kopuk olmamasına rağmen, okulun kendine özgü kimliğinin tanıtımının önünü açmak üzere değiştirildi. 1989 yılında, bir dizi istişareden sonra, Maryknoll College, Miriam College adını aldı.

76084_76055_MC02.png

Vizyonumuz

76085_76056_MC01.png

Miriam College , Filipinli kültür ve Asya geleneğine dayanan ve yine de dünya vatandaşları olan, şefkatle yetkinliği birleştiren hizmette liderleri şekillendiren bir lider Filipinli Katolik eğitim kurumudur.

Miriam College , eğitim çalışmalarını inançla bütünleştirerek, Filipinli milleti inşa etmek ve dünya üzerindeki Tanrı'nın krallığının yaratıcıları olmak için, özellikle kızlar ve genç kadınları geliştirir.

Miriam College , modern teknolojiyle zenginleştirilmiş ve ulusal ve uluslararası bağlantılar ile zenginleştirilmiş, Hıristiyan değerleri ile aşılanmış mükemmel akademik programlara kendini adamıştır.

Son olarak, Miriam College , toplumumuzda gerçekleştirmeye çalıştığımız değişiklikleri, okul topluluğumuz içinde yaratmaya ve yaşamaya kendisini adamıştır.

Görevimiz

Miriam College , ailelerle ve toplumla işbirliği içinde, öğrencileri etkili liderler, hayat boyu öğrenenler ve üretken vatandaşlar olmaya hazırlayan kaliteli ve ilgili Hıristiyan eğitimini sağlar.

Temel, üçüncül, yüksek lisans ve yetişkin eğitim seviyelerinde, öğrenci merkezli, değer entegre eden, araştırma temelli ve yenilikçi yaklaşımlarla mükemmel programlar sunar.

Temel değerlerimiz

76086_76057_MC03.png

Hakikat

Bilginin gücüne ve gerçeğin özgürleştirici gücüne inanıyoruz. Kendimizi, hakikat için sistematik ve bilimsel arayışa, peşinde olan adalet ve açıklığa adadık. Her türlü aldatma, sahtelik ve sahtekârlığı reddediyoruz. En yüksek kalitedeki entelektüel ve akademik çıktılar için çalışıyoruz, aynı zamanda kalbin bilgeliğini de kabul ediyoruz.

Adalet

Tüm insan varlıklarının, bilgi nesillerinin ve sosyal ilerlemenin meyvelerinden sorumlu olmaktan ve bunlardan zevk almaları için eşit şekilde kutsanılması gerektiğine inanıyoruz. Kendimizi, iktidarın ve fırsatın eşit olarak paylaşıldığı ve “çıplak giysilerin ve açlığın beslendiği” bir topluma bağlıyız. Herhangi bir birey ya da gruba karşı her türlü ayrımcılığı reddediyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliğine inanıyoruz ve insanların haklarının, refahının ve güçlendirilmesinin merkezi olarak değerlendirildiği farklı ve birbirine bağlı bir insan topluluğuna çaba sarf ediyoruz.

Barış

Barış inşası yapmamız gerektiğine inanıyoruz. Aynı zamanda barışın, şiddetten yoksun olduğunun yanı sıra, şiddete dayalı olmayan ve her bireyin temel hak ve özgürlüklerine saygı gösteren değerlerin, tutumların, davranışların ve yaşam biçimlerinin varlığı anlamına da geldiğine inanıyoruz. Her formun şiddeti ve her sosyal etkileşim ile tüm kurumları reddediyoruz. Çatışmayı çözmek için yaratıcı ve yapıcı yollar için çalışmaya ve tüm insanlar arasında ve insanlar ve yaratılışın geri kalanı arasında bakmakta ve sevgi dolu ilişkileri teşvik etmeyi taahhüt ediyoruz.

Yaratılış Bütünlüğü

Tanrı'nın bizi tüm yaratımın güdüsü olarak görmemize ve gelecek nesillerin refahı ve mutluluğunun sürdürülebilir ve hakkaniyetli sistemlere ve üretim ve tüketim süreçlerine dayanması gerektiğine inanıyoruz. Çevrenin tahrip edilmesini ve doğal kaynakların israfını reddediyoruz. Kendimizi dünyaya bakmaya ve tüm yaşamın bağlı olduğu gezegenin sağlığını sürdüren bir yaşam tarzını uygulamaya çalışacağız.

Konumlar

  • Manila

    Katipunan Avenue, Loyola Heights, Quezon City, 1108 Metro Manila, , Manila

sorular