Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
Mississippi State University College of Forest Resources

Mississippi State University College of Forest Resources

Mississippi State University College of Forest Resources

Tanıtım

College of Forest Resources web sitesine hoş geldiniz. College of Forest Resources'da sunulan öğretim, araştırma ve hizmetle ilgili heyecan verici programları etrafa göz atmak ve keşfetmek için bu fırsatı değerlendirdiğiniz için çok mutluyum.

Bu ilk ziyaretinizse, sizi Orman Kaynakları Koleji hakkında bilgilendirmeme izin verin. 1954'ten beri 4.200'ün üzerinde ormancılık, orman ürünleri, yaban hayatı, balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği öğrencisi mezun olduk. Mezunlarımız olan bu öğrenciler artık eyalet ve federal kurumların, orman ürünleri şirketlerinin CEO'larının, özel danışmanların ve girişimcilerin liderlik pozisyonlarında görev yapıyorlar. Orman Kaynakları Koleji, doğal kaynaklar konusunda geleceğin liderlerini eğitmek ve geliştirmek için eyalette ulusal olarak onaylanmış tek eğitim programıdır.

Kolej, öğrencilerimizin mesleki ve entelektüel gelişimini desteklemeye kararlıdır. Bütünleşik programlar aracılığıyla orman ve diğer doğal kaynakların korunmasına ve kullanımına adanmış gerçek bir akademik topluluğuz.

Orman Kaynakları Koleji, ormancılık departmanlarını içerir; yaban hayatı, balıkçılık ve su ürünleri yetiştiriciliği; ve sürdürülebilir biyo ürünler. On dört seçenek ve yüzlerce kariyer ile dört ana dal sunuyoruz. Kolejin araştırma kolu Orman ve Yaban Hayatı Araştırma Merkezi'dir ve Mississippi Tarım ve Ormancılık Deney İstasyonu ile yakın bir şekilde çalışıyoruz. Kolejin sosyal yardım kolu MSU Uzatma Hizmetidir.

Programlarımızın çoğu uygun kurumlar tarafından akredite edilmiştir ve nitelikli öğrenciler için çok sayıda burs ve yarı zamanlı işler sunuyoruz.

Kolej'in misyonu, Mississippi, Ulus ve dünyanın paydaşlarına fayda sağlamak için ormanların ve diğer doğal kaynakların yönetimini, korunmasını ve kullanımını teşvik etmek, desteklemek ve mümkün kılmaktır. Lütfen Kolej için tam vizyona bakmak için bir dakikanızı ayırın.

Umarım ziyaretinizden zevk alırsınız. Pek çok heyecan verici programımız, özel bir fakültemiz, son teknoloji tesislerimiz ve çok daha fazlasına sahibiz. Yardımcı olabilirsem, lütfen benimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Wes Burger

Geçici Dekan

Konumlar

 • Mississippi State

  75 B. S. Hood Road, 39762, Mississippi State

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular